CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Phantoms on fire - "Stay Away From Us"

recenze

Tahle kapelka působí na naší scéně poměrně krátkou dobu, ale i tak je zde patrná vyhranost jejich členů, kteří působili nebo stále ještě, jako v případě zpěváka působí, v jiných kapelách z celých Čech. Kdybych měl charakterizovat styl, jaký fantomové zastávaj, tak je to něco mezi punkem, metalem, a udernym hororovym HC. Členové kapely jsou asi fanoušky starejch známejch béčkovejch hororů, kde krev stříkající z těl panen oděných pouze do bílejch šatů srší až na kameramany a všechny členy štábu, protože obal ceda je udělanej přesně ve stylu béček z 60. a 70. let.

Hned po poslechu úvodního intra na vás vylítne opravdouvej příval pořádně tvrdýho punku, kterej se vám zareje pod kůži a cédo můžete poslouchat do zblbnutí. Před každou písní je nějaká ta úvodní scénka z béčkovejch klasik a tak dejte bacha, abyste se v 10 hodin večer nelekli co, že za dívku křičí a prosí o pomoc. Je možná trochu škoda, že je nahrávaný na dvakrát, ale při běžném a zběžném poslechu si troufám říct, že si toho asi ani nevšimnete. Kytara, bubny, basovka i zpěvák sou dokonale sladěný a energie čišící z jejich projevu rozpoguje snad i toho nejzavitějšího odpůrce poga. Vlkodlaci, upíři a všechny takovýhle postavy jsou sami o sobě velice zajímavý a když se Vám jejich činny a skutky podaří promítnout do hudby a do textů je to teprve parádní nářez.

Cedo je nahrávaný u společnosti EP Hangman's Bride Cecek a je k dostání, dle mého názoru, za supr cenu a to za rovných 100 Kč. Takže příznivci hororů a tvrdý a rychlý muziky zbystřete uši, přichází Phatoms of fire a jejich novej horor v podobě super ceda Stay Away From Us.

OldHandFromHell


12.7.2007   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 5   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,6
jde to 1,6
 

Diskuse ke článku - Phantoms on fire - "Stay Away From Us"

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Anonym
Anonym - 7.8.2007 11:14

smajlik - 15smajlik - 19smajlik - 7smajlik - 13smajlik - 8smajlik - 22

 
Anonym
Anonym - 2.8.2007 2:22

Docela dobry! Da se to poslouchat, i to druhy CD ... a slysel jsem o cemsi jako punkabilty...

 
Newman
Newman - 18.7.2007 0:45

Byl jsem an nich na MIGHTY SOUNDS a muziku maj dobrou ale ten zpěv to celý kazí

 
Casualty
Casualty - 12.7.2007 18:07

de to! smajlik - 10

 
Mišak
Mišak - 12.7.2007 1:15

suveréně jedna z nejlepších kapel v česku., top 5 určo.