Lukáš alias Špína

Úvodní strana / Redakce & kontakt / Lukáš alias Špína

ŠPÍNA

špína-foto
Jméno: Lukáš
Příjmení: -
Věk: asi 5 let
ICQ: 317-715-407
Mobil: 723 792 644
Funkce: admin, redaktor, jednatel, fotograf, správce
E-mail:
  

Díky tomuto člověku vlastně Punk.cz existuje. Kdysi dávno (datum neví) kontaktoval vlastníky domény Punk.cz a chtěl ji odkoupit, neúspěšně. Po delším čase to zkusil znova, tentokrát s návrhem že vytvoří portál společně - hopla a co se nestalo, kluci z AnaWe byli nadšeni pro věc a výroba webu se začala hejbat. Nicméně trvalo přibližně rok než web dostal konečnou podobu. Špína si vzal na starost kompletní správu obsahu. Již od září 2006 pilně pracuje a snaží se rozvíjet portál jak je to jen možný. K datu 17.dubna 2007 měl web návštěvnost průměrně 1250 návštěvníků za den, což je vzhledem k neuskutečněný reklamě na internetu velké číslo. Více informací o historii Punk.cz si můžete přečíst ZDE

Rozhovor se špínou

Nejdřív všem pověz, proč vlastně děláš Punk.cz?
To je naprosto jednoduchý, punk miluju a vždycky ho chci podporovat aby nezhebnul uplně. Prostřednictvím webu mam možnost lidem poskytnout spoustu informací - koncerty, kapely, články, hudbu z dob komunismu aták. Strašně rád objíždim koncerty, seznamuju se s pankáčema i pankáčkama, miluju když mi hudba drtí bubínky a vře mi krev žilách. Punk.cz je muj koníček a dělam to především pro lidi a kapely.

Myslíš si, že byl punk za komunismu lepší než v nynějších dobách?
To je trochu zvláštní otázka když jsem doby komunismu zažil v plenkách. Z vyprávění starejch pardálů toho sice vím hodně, ale přecejenom sem se narodil až teď. Za komunismu to jistě bylo naprosto jiný, pankáči drželi při sobě, neexistovalo moc pózérů jako teď a hudba se hrála s nasazením a nasraností, což mě naprosto imponuje. Ale hlavně, všichni pankáči měli stejnýho protivníka - komanče. V dnešní době bejt pankáčem nenese téměř žádný rizika, klidně si vyholíš číro a společnost už to vstřebá. V dnešní době se podle mě punk naprosto přeměnil. Z toho provokujícího revoltujícího punku se pomalu stává všetolerující a snášenlivej punk. Dost často se setkávám s názorem, že punk je proti drogám a je předevšim o toleranci. Já nevim kdo tohle určil, ani mě to nezajímá. Pro každýho je punk něco jinýho, pro mě je to především provokace, hudba, svoboda a zábava.

S tím možná souvisí tvůj nápis na zádech křiváka, proč tam vlastně máš nápis Punk is dead, ať žije disko ?
Čistě a jednoduše provokace, Sid Vicious nosil hákáč na triku - já provokuju lidi tímto nápisem. Baví mě když se mě na to každej ptá jestli nejsem náhodou debil, je prostě vidět, že pro každýho je punk něco jinýho. Navíc si opravdu myslim, že skutečnej punk is dead.

Proč si to myslíš?
Jen se podívej všude okolo sebe. Kolik skutečnejch pankáčů co maj číro na palici si ho denně nahazujou? Všichni si ho staví jenom na koncertech a festivalech, kolik jedinců si ho postaví když ráno razí do práce nebo do školy? Jak všichni tvrdí 'nechci mít zbytečný problémy', značí jediný - myšlenka No Future vymizela, proto je pro mě punk mrtvej. Hudba je tu stále, a pořád bude, nicméně kultura pankáčů se přeměnila, naprosto přeměnila. Z undergroundu do lehký komerce. Vždyť kolik kapel ti přijede zahrát zadarmo na festival zaměřenej proti komunistům? nebo proti fašistům? Je to smutný, kde sou ty pankáči co proti všemu stojí..

Trochu odbočíme, dáváš přednost českým nebo zahraničním kapelám?
Zvláštní otázka, nikdy sem nad tim nepřemýšlel (smích). Když mam chuť poslechnout si zahraniční pustim si jí, když ne tak českou. To záleží na náladě. Nejvíc mi ale asi hraje česká muzika.

Jaký posloucháš český kapely?
Huhu, tak to je docela širokej záběr. Od starý předrevoluční klasiky jako je Energie G, Šanov 1, Plexis, Zikkurat, HNF, FPB, Hubert Macháně, Telex, Vzor 60, hodně oblíbená kapela Radegast... z porevolučních kapel hlavně NVÚ, SPS, Vision Days, Buřinky III, Backfliping dog, Punk Floid, V.T.Marvin, Ab normál, Assassins, Biblbroxx, Caesarovy kanady, Destroyself, Do řady, Phantoms on fire, Gauneři, Drtimosaz, Košutka Hills, Konflikt, Kudy Kam, Labora 21, Mad Pigs, NPH, PVA, PNS, PTV, Red Insect, Žádná špína, Zóna A, Zakázaný Ovoce, Zákaz uvolění, Kontaminace, Werglův pjos, Banjaming band, Veselí koníci, The Fialky, Sputnik, Session.... no je toho opravdu mraky, mohl bych jmenovat pořád dál.

Máš nějakou kapelu nebo kapely, který nemáš rád?
No to je vcelku jasný.. ale už nechci jmenovat. nechám si to pro sebe. Nerad urážim lidi

Co říkáš na anarchii?
Krásná myšlenka, ale všichni rozumní lidé snad chápem, že nereálná. Je sice hezký, že bych mohl všechno, ale nějak po tom netoužim... Stejně by nakonec přišel někdo, co bude ovlivňovat druhý a chtít je ovládat. Každej chce mít uznání, nějaký postavení ve společnosti, každej se žene za penězma, néné anarchie v týhle době nemůže existovat. Vždycky někdo bude usilovat o nadvládu.

Hlásíš se k ANTIFA?
Tohle téma sem nedávno řešil s kamarádkou, já nejsem antifa. Stojím proti náckům, v případě nouze si i stoupnu vedle antify proti nim, ale nesympatizuju s bezhlavim mlácením náglů do hlavy. Ať si klidně doma hajluje a vyznává svoje, ale ať mi to necpe do hlavy a nemlátí mě že mam jinej pohled na svět. Náckové na mě hodněkrát zaútočili, ale nikdy se nepostavili jeden proti jednomu, což je zbabělost. A antifa dělá to samí, takže s tim nesympatizuju

Slyšel jsem, že si úspěšnej sportovec, co je na tom pravdy?
Hehe, od mala sem byl plavec, v deseti asi nejlepší v republice. Pak sem se dal na moderní pětiboj a byl ještě úspěšnější. Nicméně někdy kolem srpna/září 2006 sem byl vyhozenej za prazvláštních důvodů, který sám nepobíram... Za tím už jsem udělal tečku, neřeším to. Mám teď aspoň víc času na zábavu a kamarády

Studuješ?
Jo, pořád se pleskam na střední, už aby sem měl pokoj. Kdyby mě tam naučili aspoň něco užitečnýho (smích)

Závěrem, chceš něco sdělit lidem co si tohle budou číst?
Nevim co jim sdělit, kdo chce pokecat na koncertech ať si mě najde. JO vim, lidi přemejšlejte než začnete něco kritizovat