Klára Zejšková

Úvodní strana / Redakce & kontakt / Klára Zejšková

 Kiara29

kiarka
Jméno: Klára
Příjmení: Zejšková
Narozena: 1989
ICQ: 298-817-586
Mobil: -
Funkce: fotografka, koncerty, kapely, představujeme kapelu
E-mail: kiara29@seznam.cz
  

Povídání o Kiarce....a asd fasd fasd a ds


Rozhovor s Kiarou

Jak ses dostala k punku a jakej je tvuj vztah k němu?

Začlo to překvapivě hudbou. V cca 15ti letech sem poslouchala krásný popík simple plan. Jeden muj kámoš se na to nemoch koukat tak mi poslal (pro někoho punk, pro někoho ne) kapely NOFX a Rancid. Ty sem poslouchala hrozně dlouho a nechtěla sem si nechat vymluvit že je cizojazyčný punk lepší než náš krásnej českej (osudová chyba). Pak se muj anděl strážný (ten sami kamarád) už nemoch koukat na to jak zase posloucham jenom Rancid a NOFX. Poslal mi českej punk a já ho začala "žrát". Byli to kapely jako Houba, Totální Nasazení a Visací Zámek. Pak se na webu zprovoznil mnou dlouho očekávaný portál punk.cz, tehdy v říjnu 2006 sem teprve začala zjišťovat o čem punk je. Tenkrát sem vyrostla ze svého "kinder" punkáčství a je ze mě ta vobluda která je. Docela smutná historie...

A můj vztah k němu? Punk jakej bejval je sice mrtvej, teda podle mě, ale já se ho stejně nepustim. Budu se ho snažit oživit dokud to půjde. Je to momentálně muj život, kterýho se jen tak nevzdam.

Jaký kapely tě zajímaj teď ?
Těch je hodně. Jsou to hlavně český kapely jako Falešný obvinění, Wajgl, Pilsen Dogs, Zakázaný ovoce, Vnitřní faktor a dál třeba Aqva Silentia, Vysoký napětí, My Jebáči, Čertův punk, Kohout Plaší Smrt, SPS, Kritická Situace, NVU, Punk Floid, Sex Devians, Toy Pištol´s, Vyčůrat a Spát, Zvláštní škola, E!E, Exni!to, PNS, Spínací špendlík a spousta dalších.

Poslechneš si i nějaký předrevoluční kapely nebo dáváš přednost současnosti?

Sice dávám přednost kapelám, který si můžu poslechnou na koncertech, přesto si moc ráda poslechnu hudbu co hrála za komančů. Je to především Kritická Situace, ale třeba i Plexis, Punková Milice, E!Ečka, Telex nebo Visací Zámek.

Teď už tě neláká zahraniční hudba? Proč?

Ne. Změnila jsem hodnoty a začalo mi hodně záležet na textech "písní", je pro mě docela důležitý vědět o čem ty kapely zpívaj, co si myslej. A zase je tu to, že na koncert český kapely se dostanu mnohem snáz než někam do zahraničí. I kdybych za nima měla jet na Moravu třeba.

Dost k hudbě. Zajímá mě jak se promítá punk do tvýho osobního života, máš nějaký problémy s okolím?

Mno tak občas se něco objeví, ale bohužel to sou spíš konflikty s "levičákama", ale zatim to byli jenom výhružky. Ještě mi nikdo nic neudělal a doufam že to tak zůstane.

Máš namysli Antifu?

To bych radši víc nerozváděla.

Každopádně antifu nemam moc ráda. Nesouhlasim s některýma jejich názorama. A nemam ráda jak nutěj lidi k jejich pravdě. Je to třeba jenom můj názor. Ale antifu nikdy prosazovat nebudu.

OK, vyjíždíš na koncerty všude po republice nebo máš nějaký určitý oblasti kam zavítáš po určitý době?

Tak po koncertech jezdím hodně ráda. nejlíp každej víkend někde. Nejčastěji jsem na Kladně, máme tu docela mrtě akcí. Ale nedělá mi problém vyjet do Prahy nebo do Slanýho. a Dál kamkoliv pokud tam hrajou kapely který mi za to stojej, především Plzeň, tam sem poslední dobou docela často, nebo to plánuju.

Setkáváš se při focení koncertů s lidma který chtěj vymazat svuj obličej? A vůbec co si o lidech, který se bojí zveřejnění jejich fotky na internetu, myslíš?

Ohledně koncertů. Zatim se mi nestalo že bych fotila a přišel ke mě člověk a řek "ty moje fotky nikde nedávej." Kdyby mi to kdokoliv řek slušně tak to vymažu nebo si to necham na doma. Je to jejich volba. Co já si o tom myslím? Je to opravdu každého věc. Mě to nevadí a osobně neznam nikoho komu by to vadilo, Koncerty sou veřejné a když tam někdo de tak by měl počítet že se jeho obličej někde objeví. Stačí když si někdo dá do vyhledávání na libimseti.cz slovo "punk" a vylezou mu stovky lidí který maj na profilu svoje osobní údaje a i fotkly svejch kámošů a když si u těchto lidí dáme jejich přátelé tak nám vylezou další hromady lidí který na tom sou stejně. Jestli tu někomu vadí že sem ho na nějaký fotce dala na punk.cz a myslí si že je tammoc vidět, ať mi to slušně napíše a já to během pár vteřim smažu. Pro mě žádnej problém.

Co ty a vztah k jiným subkulturám (hip hop, ska, techno, disko atd..) ?

Mě je jedno jakej má člvoěk styl, pokud se nenaváží do toho mího. Neodsuzuju lidi za to co posloucahj. Můj styl to není a víc mě u nich nezajímá. Pokud se se mnou chtěj bavit, chovaj se normálně a je to oboustrané tak ať. To je jako kdybych mojí kamarádku s kterou sem vyrůstala odsoudila a odkopla jenom za to že poslouchá něco jiného. Nebo kdybych odsuzovala lidi od nás ze třídy že to sou barbínky. Sem hodně komunikativní a tak bych se ve škole asik zbláznila, když máme na škole nejvíc 4 punkáče. Prostě mě to nesere. Pokud mi ten názor necpou.

Takže si tolerantní člověk a dokázala bys mít doma kluka kterej s punkem nemá nic společnýho?

Pokud by se mi nesnažil moje názory změnit nebo měl náký protesty na mý koncerty ajiné "punkové" aktivity, tak ne! Ale stejně si myslim že by to nevydrželo :)

Napadlo tě někdy co z tebe bude za 20 let? Jestli pilně pracující maminka nebo stále pankáč co bude jezdit na koncerty?

Myslim že něco mezi tim. Sice bejt mamina v nejbližší ani vzdálenější budoucnosti neplánuju. Chci si nejdřív užít života a pak mě to mrně udrží "mladou". Myslim že budu pracovat a pak se jednou za čas oblíknu do mejch DIY hadrů a pudu na nákej koncert. Budu koukat na ty mláďátka jak tam pogujou a budu si říkat jo to je ono. Teda doufam že po nás nastoupí další generace, sice zase jiná ale hlavně aby se udržel hlavní smysl toho proč tu vlastně všichni sme. Můj názor je, že když v někom ten punk je tak to v něm už prostě zůstane. Třeba se to omezí až budou děti, který po koncertech tahat fakt nebudu. Ale teď sem tu a doufam že tu budu ještě dlouho.

Vim, že nejíš maso. To ti to prostě nechutná nebo seš vegetariánka?

Maso je vražda. Nejim ho z přesvědčení. Miluju zvířátka (ne na talíři :), a vůbec přírodu. Prostě sem podepsala před 3. rokama petici za to aby se koně z polska nevozili do ČR na jatka. přišla domu a oznámila že už nechci maso nikdy vzít do huby. Mno a od tý doby, ze dne na den sem to maso přestala jíst. Nechybí mi a jestli si někdo myslí že sem kůli tomu tak vyzáblá, tak dřív to bylo mnohem horší .

To je věc názoru, ale nechme to být :) Chtěla by si někdy dostat nálepku "legendární kiara z punk.cz" ? A obecně, stává se ti někdy že tě lidi poznaj na koncertě?

Mno tak proti takový krásný nálepce bych nic neměla. Pokud by to nebylo v tom špatnym jako "to je ta umělkyně co podporuje Národní Odpor a Polocii ČR". A jo lidi mě poznávaj na koncertech. Nebo mi třeba pak napíšou jestli sem to fakt byla já. A docela se mi líbí když se na nákym koncertě slezu s nákým "závislákem" z punk.cz s kterym sem si už milionkrát psala, tak pokecáme a pohoda. Pak k těm lidem mam jinej přístup než když je znam jenom přes monitor.

Co studuješ a co chceš studovat v budoucnu? Představy o práci?

Tak teď sem ve třetáku na Veřejno-správní činnosti. Do budoucna bych chtěla někam vejš, ale to bych se musela začít učit a to sem na základce provozovala zřídka a na střední ještě vůbec. Představy o práci nemam, z mého vzdělání. Pokud udělam maturu vzejde ze mě buď prezidentka, politička, úřednice, právnička nebo policajtka. Jelikož se mi ani do jednoho nechce tak budu asi zametat chodníky nebo fekt nevim. Vidim to na NO FUTURE :)

Závěrem se tě zeptam co bys na punk.cz vyměnila nebo zlepšila?

Špínu :-D Ne sranda. Hlavně asi aby měla redakce koncerty zadara. Aby se tam nemlely takový hovna, nechatovalo a nelezly tam hovada který třeba vůbec nemam s punkem vůbec nic společnýho a choděj jenom buzerovat. Jinak je to v pohodě. Sem tu na tom dobře závislá. Tak hlavně aby to vydrželo a jenom kvetlo.

Chceš vzkázat lidem nějaký svoje moudro?

Já a moudro??? nestraš!!!! Jenom možná aby tolik neodsuzovali podle názorů (dyt je to o svobodě názoru), aby nehodnotili jak kdo vypadá a hlavně kdo je "větší" a "největší" punkáč.

jó to by bylo fajn.. Tak dík za rozhovor kočko

taky dík