CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

HENRY ROLLINS na začátku příštího roku v Praze!

HENRY ROLLINS na začátku příštího roku v Praze!HENRY ROLLINS vystoupí 8. února 2010 v Praze v Paláci Akropolis.

Zpěvák, spisovatel, herec, organizátor hnutí „spoken word“ a nepřehlédnutelná postava světové kulturní scény HENRY ROLLINS dorazí 8. února 2010 do Prahy, kde se v Paláci Akropolis představí se svým pásmem mluveného slova. Všem příznivcům tohoto nespoutaného a za každých okolností přímého umělce se tak naskýtá dlouho očekávaná šance, zažít na vlastní kůži Rollinsovu „přednášku“.

Henry Rollins proslul nejprve jako frontman kultovních Black Flag, následně založil svou vlastní kapelu Rollins Band. Vedle toho se začal profilovat i jako spisovatel, herec a moderátor vlastních talk show, které se v USA těší mimořádné oblibě.

Mezi hlavní body jeho zájmu patří v posledních letech tzv. hnutí „spoken word“ (mluveného slova), jehož je sám čelním představitelem. Toto hnutí v první polovině 80. let volně navázalo na veřejnou recitaci s jazzovým doprovodem, jak ji v 50. letech praktikovali básníci Kenneth Patchen, Lawrence Ferlinghetti nebo Bob Kaufman.

Rollins se ve svých mluvených show zabývá širokým spektrem témat od osobních problémů, přes mezilidské vztahy, literaturu, hudbu, až po drogy, násilí nebo politiku. Sám svá pásma nazývá veřejně praktikovanou terapií zbavování se „démonů z dětství“.

Vstupenky na vystoupení Henryho Rollinse budou v nejbližších dnech k dostání ve všech běžných předprodejích. Pro detailnější informace navštivte stránky www.obscure.cz.

 


22.10.2009   Rubrika: Články   |   Komentářů: 2   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,8
normálka 2,8
 

Diskuse ke článku - HENRY ROLLINS na začátku příštího roku v Praze!

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Radovan
Radovan - 26.10.2009 6:37

hm vpoho..ale u šílenookého Rollinse...ten co dělal stage diving...a ten co to točil ¨husté¨ filmy mi tohle ˇxobě néjde. Jak kdyby měl Iggy Pop převálcovat Detektor Lži ¨Nebral jsem Drogy¨ smajlik - 1

 
chrpa
chrpa - 22.10.2009 12:43

DOUFAM,ZE TEM PRECTE I NEJAKY SVY SNY-TO SEM SE FAKT ZASMAL...