CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Fast Food Orchestra vyrážejí do Evropy

Fast Food Orchestra vyrážejí do EvropyFast Food Orchestra vyrážejí do Evropy propagovat svoji novou desku Utsuki, která se k této příležitosti objeví zdarma ke stažení na jejich webu.

Po sérii koncertů po České republice v rámci „Utsuki tour“ vyrazí 13.11.2009 přední česká ska kapela Fast Food Orchestra na šňůru osmi koncertů do Slovinska, Chorvatska, Srbska a Bosny a Hercegoviny propagovat svoji nedávno vydanou desku s názvem Utsuki. Po masivní distribuci nové desky mezi zhruba patnáct tisíc domácích posluchačů to pro ně bude další příležitost, jak představit svoji současnou hudební tvorbu. Zároveň se zahájením své evropské tour nabídne Fast Food Orchestra svoji novinku zdarma ke stažení na jejich webových stránkách.

Pražským křtem nové desky Utsuki, který proběhl 14.10. v Lucerna Music baru, a který viděla téměř tisícovka posluchačů, kapela odstartovala sérii koncertů k představení svého nového alba. To vyšlo 6.10. na americkém labelu Megalith records a zároveň se dostalo jako příloha hudebního časopisu Filter mezi téměř patnáct tisíc domácích posluchačů. Pro Fast Food Orchestra nebude následující evropské tour první příležitostí, jak svoji hudbu představit zahraničnímu publiku. Svoje místo na světové hudební scéně si budují už delší dobu, jak například loňským jihoamerickým turné, evropským turné s legendárními americkými The Toasters nebo pravidelným vystupováním na zahraničních festivalech.

Nová deska pokračuje v tendenci větší stylové rozmanitosti patrné již na jejich minulém albu Urban Menu (2008). Živější zvuk a popovější aranže novou desku od předchozí zřetelně odlišují, avšak ani tentokrát Fast Food Orchestra nepolevili ve snaze nabídnout svým posluchačům hudební směs ovlivněnou hudebními styly od ska, popu, dancehallu, hip hopu až po punkrock a další. I z důvodu této rostoucí žánrové rozmanitosti se Fast Food Orchestra rozhodli představit svoji současnou tvorbu co možná nejširšímu okruhu posluchačů. Tomu také odpovídal způsob distribuce nové desky jako bezplatné přílohy hudebního časopisu. Poskytnutí nové desky ke stažení zdarma na jejich webových stránkách http://www.fastfoodorchestra.cz je dalším pokusem, jak odstranit překážky v cestě za jejich hudbou.


10.11.2009   Rubrika: Články   |   Komentářů: 2   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 3,1
normálka 3,1
 

Diskuse ke článku - Fast Food Orchestra vyrážejí do Evropy

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
boban40
boban40 - 14.11.2009 0:16

Me se tohle vubec nelibi smajlik - 6

 
punkie
punkie - 13.11.2009 14:11

je dobrý, že máme v česku pár kapel evropskýho formátu... ještě se mi hodně líbí Prague ska conspiracy :-)