CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

PMH - Hurá do armády

PMH - Hurá do armádyPMH - Hurá do armády   Vydáno vlastním nákladem D.I.Y.

PMH v překladu Postavení Mimo Hru je punkové trio z Brandýsa n.L.. Co musím velice pochválit je obal CD. Kombinace barvy černá vs. růžová je v tomto případě na místě. CD je ve dvouch papírových obalech včetně velkého množství fotek, textů ( jsou zde i překlady do angličtiny ). Designér a zároveň bubeník PMH odvedl nadstandartní práci. Dalším sympatickým krokem je přeškrtnutí OSA o jejímž významu by jsme mohli vést nekonečnou diskuzi. Zvuk CD odpovídá naším poměrům a finančním možnostem kapely ( studio Franz Kavkaz ) působí spíše neutrálně. Na CD najdete 8 písniček s celkovou stopáží 19 minut. Textově se vše točí kolem klasických klišovitých témat punkových kapel: armáda, punk, pivo, starý časy, emo, G8 ... Možná ve 14 - 18 letech by mě tyhle texty oslovili, ale nyní ve mě vyvolávají spíše úsměv. Chápu, že kapela chce někam patřit, ale v tomto případě je to trochu prvoplánové a stereotypní. Hudebně nic nového pod sluncem. Tři akordy, punk a slyšitelný vliv kapel jako Telex či HNF to je poznávací znamení kluků z PMH. Bohužel mě to hudebně nějak neoslovilo. Muzika postrádá nápad, invenci a melodii. Prostě to nějak odsejpá, ale nic to ve mě nevyvolává a drží se to v kolejích, který jsou už několik desetiletí zajetý. Na CD je také jeden cover od kapely T.V.Ž. - Tříska V Žaludu. Pokud bych to měl nějak sumarizovat tak kapela bude muset hudebně i textově dospět. Otázka ovšem je jestli se chce kapela někam vyvíjet ?  
www.mimohru.com

Autor: Cecek


20.11.2009   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 2   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,2
PUNK 1,2
 

Diskuse ke článku - PMH - Hurá do armády

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Houda?
Houda? - 10.12.2009 20:03

To je divné, buď jsem tam nechal nožičky, nebo jsem povyrost. Že já už jsem velkej medvěd. ......HURÁ MŮŽU DO ARMÁDY!........Parádasmajlik - 10

 
Hiro
Hiro - 20.11.2009 16:41

Tak co jsem naposlouchal z tohohle CD na bandzone tak můsím uznat že je v celku podařený.smajlik - 10 Až budu mít někde na konzíku možnonost tak si ho určitě koupím.