CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Na netu jsme hustý, ale v reálu jsme stejně jedna velká rodina :-)))

Na netu jsme hustý, ale v reálu jsme stejně jedna velká rodina :-)))

Je to tak a nikdo mi to nevymluví. Zkrátka internet a jiné vymoženosti nám dávají možnosti se o scéně a všem možným, co do ní spadá, bavit i virtuálně. Což je na jednu stranu moc krásná věc a zase na druhou stranu je to jen forma a jeden z mnoha způsobů, jak zabít svůj volnej čas a nebo vyplnit chvilku, kdy takříkajíc nemáme do čeho (do koho) píchnout :-)))

A není to pěkný, že to v dnešní době takhle funguje? Myslím, že je! Pamatuji si doby, kdy jsme si o tomhle mohli nechat jenom zdát. Neexistovaly nějaké internetové stránky, kde se prakticky dozvíš úplně všechno, co potřebuješ, a ještě se s kýmkoliv o tom můžeš pobavit a ták. Nebo, že by se jako dnes podporovala scéna i tímto způsobem. To dříve fakt nebylo. Jediný, co bylo a stále ještě dneska je a přes co jsi se mohl dozvědět, co tak nějak kde hraje a vůbec informace o tom, co se na tom našem undergroundovém poli děje, bylo přes fanziny, které byly kraj od kraje jiné a výhradně se vydávaly a stále vydávají formou DIY. Tímhle se výhradně dostávala ta naše kultura do širšího podvědomí veřejnosti. Bylo a je to zkrátka super. Jediná věc, co mě na tom tak nějak mrzí, že díky tomuhle pokroku (internet), se tak nějak dost vytratila taková ta zdravá hladovost po těch informacích, které se dříve daly sehnat tak někde v hospodách, kde se převážně dříve příznivci téhle subkultury scházeli, a zaplat', že to tak funguje neustále, nebo na koncertech, squatech atd. Dnes je prakticky nemyslitelné nemít možnost se alespoň na malou chvilku dostat někam na net a tam pouze například napsat jedno slovo (třeba punk), po kterém ti vyjede tak neskutešná škála informací, že se z toho doslova posereš :-))) Je to prostě jednoduchý a člověk proto nemusí vlastně hnout ani prstem. Když zavzpomínám, tak my jsme třeba pro nějakej ten zin jezdili z vesnice do vědších měst, kde jsme ho za pár piv od kámošů sehnali. To samé platilo o tom, kam si příští víkend zajedem popařit na kapelu. Bud' vždycky někdo přivezl plakát, nebo si se o tom čirou náhodou dozvěděl někde v nějaký hospodě, popřípadě na předešlém koncertě. To není jako dnes, že vyhledáš nějakou stránku se zaměřením na tohle hnutí a tuhle kulturu obecně, a po tom co, tam mrkneš do sekce koncerty, tak ti to vyplivne milion akcí na ten určitej den, tak to prostě dříve nebylo.

Punkáči, si myslím, měli dříve vědší snahu se něco dozvědět a hlavně se to dozvědět chtěli, jenže to už se taky vytrácí. Ale samozřejmě, že ne úplně. Pořád se najde plno těch, co se pravidelně se scházej v té své hospodě, kde nad pívákem řešej všechno, co se dá, kde plánujou výjezdy na kalby a koncerty a nebo kde třeba spřádaj plány na nějakou demonstraci a tak podobně. Na druhou stranu je ale taky plno těch, co chlastání v hospodě, objíždění koncertů a chození na demonstrace vyměnili za lahváče a poslech muziky doma u compu, což si myslím není zrovna dvakrát dobře, páč punk patří především do ulic. Ale taky, ruku na srdce, kdo má dnes na to chodit každej den na pivo při těch dnešních cenách poměrně neúměrných jeho platu? No, moc lidí to není. Ono si například denně zajít na osm piv a koupit si tam k tomu jedny Stařeny - to je hned skoro víc jak dvě kila v hajzlu a dělej to takhle každej den. Do toho platit třeba osm klacků nájem a sem tam se najíst a patnáct litrů ti ani nestačí. Je to zkrátka hodně drahá sranda.

Já proti internetu nic nemám, však ho taky využívám. Ale je pravda, že pořád před ním dávám přednost srazu a kalbě někde v hospodě či na koncertě. Podle mě se lidi dřív více snažili se někde sejít a ták. Já si pamatuju ty časy, kdy mobil měl jen nějakej zazobanec a ták a když si neměl po ruce telefon, tak si šel volat na poštu a nebo si tomu dotyčnýmu poslal pohled, přes kterej se taky dalo dohodnou. Sic to není jako ted', že třeba z vany pošlu SMS a nebo rovnou zavolám, ale taky to šlo a taky se to tak dělalo. A navíc jsme se vždycky sešli a byl na to spoleh a né jako ted', že když si na cestě tak ten dotyčnej ti pošle tu SMS, kde vše ruší. Dříve to nešlo a i tímhle, že to nešlo, si myslím,ž e ta soudržnost byla daleko větší. Prostě dohoda platila, jak se říká, na beton! To mi nikdo nevymluví!!!

A to je tak vše, co jsem k tomuto chtěl napsat - - - - - no ještě snad tohle: "Zkuste omezit net a podobný vymoženosti a místo dřepění u něj to zajděte alespoň jednou za čas probrat mezi lidi".

....Alexi, drsňárna exkluzivně pro tebe na závěr! :-)))) Punk's not dead !!!!!

Medvěd


17.1.2010   Rubrika: Literární fabrika   |   Komentářů: 25   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,5
jde to 2,5
 

Diskuse ke článku - Na netu jsme hustý, ale v reálu jsme stejně jedna velká rodina :-)))

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-25
Medvěd
Medvěd - 24.1.2010 14:09

Lord.Alex: Nazdar ty píčo :-)

 
špína
špína - 22.1.2010 2:43

pořiďte si BMW M5 a nebudete muset řešit kraviny, protože si naserete do kalhot hned :-D

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 21.1.2010 15:24

chrpa:dobrý, takže "debata" uzavřena. kdžy mi nic nechceš, ak nevidim důvod plácat svůj čas na tebe.

 
chrpa
chrpa - 20.1.2010 10:51

Lord.Alex: na otazku se otazkou neodpovidasmajlik - 1
gramatika ti de skvele,vzdyt tu obcas opravujes lidi...

Squat_the_world: i ty brutesmajlik - 1

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 19.1.2010 17:52

Squat:no jo furt:-) Já vim, že gramatiku neumim:-)

 
Squat_the_world
Squat_the_world - 19.1.2010 14:07

Lord.Alex: "svému"smajlik - 1

 
Squat_the_world
Squat_the_world - 19.1.2010 14:07

Lord.Alex: "psovi" smajlik - 1

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 19.1.2010 13:56

chrpa:spíš mi ty napiš v čem se shodnem:-) nebo o čem bys se mnou chtěl mluvit live:-) srábku říkej svojemu psovy:-)

 
chrpa
chrpa - 19.1.2010 6:43

Lord.Alex: tak jeste jednou-ja te rad mam,nevim,proc mi furt podsouvas nevrazivostsmajlik - 1
srabku malejsmajlik - 1
jinej nazor mame na co-hod nejaky priklady,na to ses prece kadr,nebo zase mlc a pak se tu ohanej tim,ze tobe taky nikdo neodpovidasmajlik - 10

 
mrtvola ©
mrtvola © - 18.1.2010 23:14

Houda: no, tak jistý bych si nebyl smajlik - 14

 
Houda?
Houda? - 18.1.2010 22:02

mrtvola: tak to je jasný;-).....o tom tady nikdo nepochybuje:-)))

 
mrtvola ©
mrtvola © - 18.1.2010 21:35

Houda: kromě těch našich, my si nic nevymýšlíme :-))))))))))

 
Houda?
Houda? - 18.1.2010 21:04

Bazarov: jj...ale oni ty nepravdivé informace jsou dost často taky na zdánlivě důvěryhodnejch stránkách.

 
Bazarov
Bazarov - 18.1.2010 15:24

Houda: To souhlasím všemi prackami, že net je čím dál víc zasekaný nejrůznějšími sračkami, viry, podvodnými stránkami, dezinformacemi, bulvárem a já nevím, čím ještě. Kdo má třeba Fakebook, tak tam se to tímhle odpadem jen hemží, víc spamu a hoax skupin jsem dlouho neviděl nikde. A spousta jedinců v tom nic netušíc jede, bez přemýšlení se nechávají nachytat a předávají své údaje třetím osobám.

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 18.1.2010 13:15

Hehe:-) spíš mi uniká důvod chodit na pivo s někym s kym mám na všechno takřka jiné názory a nemáme se rádi.-) radši ten volnej čas půjdu na pivko s kámošem:-)

 
chrpa
chrpa - 18.1.2010 11:53

mrtvola: v praze rozenej sem,ale tim se nechlubim-to nechavam naplavam,vid misosmajlik - 1
jinac sem cernosicaksmajlik - 10
du plavat do mekongu...

 
mrtvola ©
mrtvola © - 18.1.2010 11:43

chrpa: se nediv, tě viděl na fotce, ne? Bruce Lee z Žižkova, nebo odkut to vlastně pocházíš smajlik - 10

 
chrpa
chrpa - 18.1.2010 11:34

medved jedesmajlik - 1
bez netu bych vo vas vedel velky kulovy a na pivo bych nezasel jek s mrtvolou,tak s mikesem,hunterem a medvedem ani nahodou...
alex se mne bojismajlik - 1

 
Houda?
Houda? - 17.1.2010 21:32

to je sice pravda že se tam dá dozvědět spoustu věcí....ale spoustu věcí je tu nepravdivých ....pak příjde ňákej Tonda Nováků přečte si to bere to za samozdřejmost že to tak je a všude to roztrubuje dál......třeba i konkrétně o punku co se dá dočíst na některých blozích za nesmyslismajlik - 11

 
Sova
Sova - 17.1.2010 20:56

Internet je samozrejme príma vec, človek sa kopu vecí dozvie. Ale na pivo sa stále nedá ísť po ICQ a bohužial mnoho ľudí zabúda na osobnú komunikáciu čo je nevýhoda internetov, mobilov a podobne...

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-25