CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Adept (SWE) + Her Bright Eyes (SWE) v Praze a Bratislavě

Adept (SWE) + Her Bright Eyes (SWE) již v neděli v Praze a v pondělí v Bratislavě

Praha a Bratislava přivítá nadějný evropský post-hardcore

Na přelomu tohoto a následujícího týdne nabídnou tradiční undergroundové kluby 007 a Randal post-hardcoreovému publiku lákavou švédskou hostinu o dvou sytých chodech a s pikantním francouzským předkrmem k tomu. Bratislavský koncert navíc obohatí překvapivě chutný domácí dezert...ale zanechme metafor a představme si line-up.

ADEPT z malého švédského městečka Trosa (cca 100 km jižně od Stockholmu) jsou jedním z nejúspěšnějších skandinávských souborů posledních měsíců - dokazuje to mimo jiné i účast na tour po boku A Skylit Drive a Dance Gavin Dance nejen po evropském kontinentě, ale i po jinak ve vztahu k evropským kapelám značně odtažité Velké Británii. Jejich tvorba bývá nejčastěji přirovnávána k Underoath, The Devil Wears Prada, Silverstein, Funeral For A Friend nebo Greeley Estates.

Ve skladbách jejich krajanů HER BRIGHT SKIES z nedalekého (bereme-li v úvahu švédské vzdálenosti) Jonkopingu najdeme na rozdíl od Adept minimum metalových riffů, a kapela v nich připomíná spíše partičky hrající klasické emo, jako Hawthorne Heights, Saosin, Just Surrender, Senses Fail nebo A Thorn For Every Heart...nicméně přesto má o to větší šanci zasytit publikum a jeho hlad po tomto žánru, jelikož ten se v poslední době trochu stáhl do pozadí.

Jako speciální host švédského dua se představí pařížské těleso ADMIRAL ARMS, které svým brutálním math-metalem na vlně Norma Jean, Misery Signals či Architects zcela jistě rozehřeje publikum na vysoký teplotní stupeň.

V bratislavském Randalu se navíc ukáží i WHISPER OF A LIE - nadějná žilinská formace, která se netají ambicemi být srovnávána např. s Darkest hour či As I Lay Dying.


Neděle 24. ledna, 19:00

Klub 007, Koleje ČVUT Strahov, Praha 6

ADEPT

HER BRIGHT SKIES

ADMIRALS ARMS

Vstup 190,- Kč


Pondělí 25. ledna, 19:30

Klub Randal, Karpatská 2, Bratislava

ADEPT

HER BRIGHT SKIES

WHISPER OF A LIE

ADMIRALS ARMS

Vstup 8,- EUR


http://www.conspiracy.cz

Ondřej Košan


21.1.2010   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
adept swe  

Diskuse ke článku - Adept (SWE) + Her Bright Eyes (SWE) v Praze a Bratislavě

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.