CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Backfiping Dog

Backfiping DogAlterEGO k poslechu ...

Tak sme vám tu hodili celé naše CD k poslechu ... Kdyžtak hoďte koment...

CD si můžete objednat na emailu Placka29@centrum.cz za 99 Kč (+pošta) nebo na koncertě za 89... Samo také přes Cecka

Poslechnout si ho můžete na Bandzone

 

Histerie zneuznané kapely BFD

 

BYLI JSME, JSME A BUDEM …ZLO FOREVER

…..TIMELINE komerčního zneuznalého  HC/punk spolku BFD

 

2003 – První myšlenky Kristofsona založit kapelu. Potom, co zjistí, že na kytaru zahraje celkem hovno baví ho spíše békať, bere do ruky kytaru Dolfa. V hlavách kluků šikovnéééjch vznikají první náměty skladeb jako“Zítra strúžem zelé“ a “Borec, co svařuje trubku“ (dosud nevydáno !!! ). První soustředění Kristofaja a Doláka s BnV u Kubisa  

2004 – Homotrio Kristofson, Dolfa a Valda (bicmen z Dolní Bečvy) začínají zkoušet v hospě u Dvorca. Vznikají některé náměty pozdějšího dema. V březnu odchází Valda a za bicí sedá Šmidke. V červnu získává kapela kinosál na zkoušení. Do kapely přichází 2. kytarista Honzin Vebr, který kapelu na podzim opouští. V zimě přichází do kapely basák „strejda“ Zbyněk, který se rozhodl vyměnit saxofón za basu a punk za orchestr. Po mrtě nepublikovatelných nápadech vzniká definitivní název kapely Backfliping dog.

2005 – Hraje se ve složení Kristofson, Dolfa, Šmidke, Zbyňár. V létě vychází první demo z rožnovského studia “Segment No.1“s 10 songy. Kapela hraje první koncerty jako Valašský orienťák, Hornobečvanské luftování, neboValašské žluvení Vsetín, odkud vychází na podzim i live záznam.

2006 – Kapela zažívá první rock častějšího koncertování i za hranicema Bečev, kde sbírá plno nových hudebních i alkoholových zkušeností. Na konci léta se pořádá první historický MIM fest (fest pořádaný kapelou BFD) na Prostřední v Kněhyních. Na podzim se ajne grupe BFD rozhodne všecky dosavadní písně hodit na placku. V listopadu vychází první studiové zlo s názvem“Signum diabolicum“ se symbolickým obalem, přibaleným senem a škrtátkem se zápalkou. Soubor mimů se vyskytuje i v rádiu Rock max Zlín. V zimě přichází do kapely Pepa Mudra jako 2. kytarista.

2007 – Kapela koncertuje po celé republice (Olomouc, Ostrava, Praha, Kralupy n.V., Liberec, Mohelnice, Český Tešín aj…), zahraje si i raz dwa kurrrwa v Polsku (Gliwice), ale i na takových akcích, jako je Digrovo zapíjaní svobody, kde je po příjezdu ke koncertní stodole kapele poprvé v histerii natažený i červený koberec. V létě probíhá na Dolní Bečvě 2. MIM fest a na podzim opětovná estráda na Rock Maxu. Po roce odchází z kapely druhý kytarista Pepa.

2008 – Kapela připravuje ve zkušebně nové songy pro druhou fošnu. Do kapely přichází Bardy, rožnovskééé to kytarmajstr. Vychází kompilace amerických a evropských kapel „No place to call home“, na které se dostal i BFD s všude uznávaným songem Smažky V létě proběhl 3. MIM fest a jiné koncerty se hrají zase po celé republice (znovu Praha i Kralupy, Ostrava, Znojmo atd…). V květnu se natáčí 1. půlka hotových songů pro nové album, 2. půlka se dodělává v listopadu.

2009 – BFD v březnu vydává  své druhé studiové album s výstižným názvem “Alter Ego“ (většina textů je inspirována životem a zážitky ze života). Křest se uskutečnil 28.3. v Billiard baru u Křížky na Horní Bczwi a nejedno tělo bylo při oné akci na zem povaleno. Křest podpořili podradhošťští  SPT a nadvltavští punkáči z Družby. Na začátku července vychází album AlterEgo u vydavatelství CECEK records a fans mají možnost si album pořídit za 99 Kč. CECEK records sám přirovnává BFD ke "kvalitní kořalce". ***ZATÍM***


29.1.2010   Rubrika: Články   |   Komentářů: 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,6
normálka 2,6
 

Diskuse ke článku - Backfiping Dog

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
chrpa
chrpa - 1.2.2010 7:57

diky,
sem si to v kambodzi vazne uzilsmajlik - 10

 
PhePe71
PhePe71 - 30.1.2010 7:35

Kvalitka to je :-)
těším se za týden v Ostravě :-)

 
Houda?
Houda? - 29.1.2010 22:54

Docela dobré smajlik - 18