CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Recenze: TEN STICKS - H.U.S.A - D.I.Y.

TEN STICKS - H.U.S.A - D.I.Y.

Tato kapela nespadá do žánrové škatulky našeho serveru. Jenže naše domácí punkové kapely CD / DVD / LP na recenze prostě neposílají !?
4 hudebníků ve středních letech předkládá zvukově vyvedené CD ( studio Indies v Brně ). Obal CD obsahuje všechny texty zpívané v rodném jazyce a má trochu pohřební nádech včetně titulní strany CD ( odlétající kostra husy v amerických barvách ). CD obsahuje 12 písní s průměrnou stopáží jedné skladby kolem 3:30 minut.
Instrumentální schopnosti členů kapely jedou na výbornou. Texty jsou hodně abstraktní a zpěv jistý. Zpěvák střídá různé polohy hlasu. Občas káže, občas hrozí, občas zjemní, občas přidá na důrazu.
Kapela hraje takovej crossover. Bohužel tenhle styl je u nás snad nejokrajovější záležitost. Na podobné kapely chodí minimum lidí a jejich časy skončili někdy po revoluci s koncem Faith No More, Rage Against The Machine a dalších...
Z domácích spolků mají kluci z Ten Sticks blízko k Existence, Dark Gambale, Fourth Face či Arakainu... V jejich hudbě je cítit metal, hard core i mírnější polohy rocku.
Poslouchá se to celkem pěkně. Atmosféru dotvářejí různé samply a zvuky. Není to stereotypní a to je sympatický. Uměj zatlačit, uměj přibrzdit, uměj se nadechnout, uměj vydechnout. Na koncertě to musí být pořádnej nášup. Bohužel doba přeje spíše jednodušším kapelám a stylům, které nabízejí člověku lacinější formu zábavy. Oceňuju, ale že kapela si i když na ní asi masy chodit nebudou hraje svojí strunu a nedělá stylové kotrmelce jako řada jejich kolegů. 


7,5 z 10

http://bandzone.cz/tensticks

http://www.tensticks.cz/

Autor: Cecek


1.4.2010   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 2   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - Recenze: TEN STICKS - H.U.S.A - D.I.Y.

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
mončaa
mončaa - 3.4.2010 19:13

todle je suprová kapela....měli tu tak před rokem hrát,ale nějak to nedopadlo....hned bych na ně šla,bejt tu někde poblíž....

 
mrtvola ©
mrtvola © - 1.4.2010 22:26

To zní taky docela zajímavě smajlik - 5