CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

D.R.I. se vrací do Evropy

D.R.I. se vrací do Evropy

D.R.I. se vrací do Evropy po dlouhých 8 letech a zahrají exkluzivní show festivalové sezóny právě na Obscene Extreme 2010!!! O info článek jsme požádali dlouholetého maniaka do crossoveru amerických legend a teď jen stačí začíst se, jak se kdysi začínalo :

"DIRTY ROTTEN IMBECILES - co dodat? Kapela,která vznikla v roce 1982 a od počátku drtí old school hardcore vyznačující se zvláště ultrakrátkými skladbami v pekelným tempu (1.LP 18 skladeb - 22 minut...netřeba dalších slov). Kapela, jejíž název, jak se traduje, vymyslel otec jednoho z členů, když je hnal z kuchyně, kde band původně zkoušel...hahaha. Na popud této události si kluci dali název D.R.I. a jedna z prvních skladeb souboru dostala název "MADMAN", jež oslavuje právě rozlíceného otce, který hnal mladé hudebníky krokem svinským z domu. Kdyby jen tušil, že kapela za pár let vyjede na turné se Slayer nebo třeba s Dead Kennedys a dalšími, určitě by byl na mladé teenagery mírnější.

d.r.i. se vrací do evropy

 

Za sebe musím říct, že s D.R.I. jsem se poprvé setkal na jednom nejmenovaném mejdanu v hluboce totalitním čase zhruba 1986, když někdo na ušmoulané emgetonce donesl jejich první album "Dirty Rotten LP", a byl to zásah z čistého nebe. Něco takového nikdo ještě neslyšel, a protože jsem byl jinoch nevybouřený, který se v tu dobu řídil sloganem "Co je rychlé, to je dobré", byl jsem D.R.I. naprosto okouzlen. A díky čertu zůstalo mi to až dodneška. Jejich další alba "Dealing with it!", "Croosover" (album, které v podstatě dalo název hudebnímu stylu - něco jako "Black Metal" od Venom) nebo třeba "Thrash Zone" jsou dnes již naprosto kultovními záležitostmi. Když jsem se dozvěděl, že se Čurbymu podařilo D.R.I. dostat na Obscene Extreme, neváhal jsem ani minutu a ihned zpřeházel naše letní koncerty tak, abych se jejich koncertu mohl zúčastnit. Protože věřte, bude to zážitek. A kdo se ho nezúčastní, ten bude hořce litovat do konce života !!!!!!!!!!! A proto OLD SCHOOL DIRTY ROTTEN NEVER DIE!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Více info na:  http://www.obsceneextreme.cz/cz/index.php

Jyřýček, N.V.Ú.


2.4.2010   Rubrika: Letní festivaly   |   Komentářů: 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - D.R.I. se vrací do Evropy

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Nervak
Nervak - 3.4.2010 11:02

aaa konecne uvidim DRI ! uz se tesim na obscene jak svine

 
Kokeš
Kokeš - 2.4.2010 19:58

Doufejme,že se vrátí do Evropy zase až za 8 letsmajlik - 20

 
Newman
Newman - 2.4.2010 16:03

Mazec