CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

CLIMAX: Zločin bez trestu

CLIMAX: Zločin bez trestuTak, první dojem je ten, že chrchlavému není rozumět skoro ani jedno slovo z toho, co tam křičí, druhý vokál je OK. Jako, kdyby kluci do rytmu zapínali a vypínali cirkulárku s vysavačem, nebo tak něco, či kdyby zpěvák hulákal jen HAAGRRRRVRRRCHRRAAH, nebo co, vyšlo by to asi nastejno. Je škoda, že se tím úplně vyruší texty songů, které stojí podle mého názoru nejen za to, aby byly slyšet, ale i za to, aby se ti do palice vřítilo jejich nasrané poselství.

Nevím, jestli za to může týpek, který to mixoval, nebo zpěvák. Pokud je to mixem, příště bych nahrával v jiném studiu, no a pokud za tím stojí zpěvák, asi bych mu doporučil, ať začne, kurva, pořádně artikulovat. Co se týče muziky, tak Climax hrají rychlý a brutální crust terror punk, s nějakými melodiemi a vymakanými kytarovými sóly se moc neserou, což není na škodu věci. Po hudební stránce odvedli slušnou práci, jen mi trochu vadí, že všech osm kousků, které jsou na sedmnácti minutovém cédu, jaksi splývá do jedné homogenní hmoty.

Prostě, chci tím říct, že bych přivítal, kdyby tu jednolitost nabouraly alespoň dva songy trochu jiného stylu a rytmu, ale možná se jedná o záměr, a punkerům z Climaxu jde právě jen o ten co největší masakr. No, na koncertě to bude určitě super, zejména pro týpka, který je nasraný na celý svět a potřebuje si vybít adrenalin brutálním mlácením hlavou do zdi a tak. Pokud jsi v meditativní náladě a plánuješ v hlubokém ÓM splynout s všeobsahujícím dechem vesmírného veškerenstva, určitě CD Zločin bez trestu nevsouvej do hifi věže, mohl bys utrpět těžký psychický šok.

Jak už jsem podotkl, texty, sakra, nejsou špatné, takže ti dávám k posouzení jeden z nich:

TAK UŽ DOST

Dost už bylo komunismu, období strachu a teroru tíhy srpu a kladiva, rudejch vrahů v mramoru, tak už dost! Dost už bylo nacismu, černého nebe z nenávisti nepochopitelných činů, kde lidskost nemá cenu. Tak už dost! Dost už bylo špatné víry, která zaslepeně hlásá lež. Za zástěrkou spasení skrývá se jen vraždění. Tak už dost! Dost už bylo moderní zábavy, kterak podlehneš a na konci tunelu tě čeká smrt, euforie se podepíše na tvý papírový tělo, které se s postupem času jen v bolesti proměnilo.


Climax hrají za pár piv, pár nealko a za cesťák, ty vole, to je fakt kapela, která si o sobě nemyslí kdoví co, styl velké hvězdy a tak, není co řešit. Nic, podívej se na jejich stránky a uvidíš.

 

CD vyšlo u Papagájův Hlasatel Records

Climax na Bandzone


Hodnocení 6/10

mrtvola


4.4.2010   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 7   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2
jde to 2
 

Diskuse ke článku - CLIMAX: Zločin bez trestu

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Hugo Munin
Hugo Munin - 9.4.2010 9:44

Rostoooooč!: a možná taky o tom, jak kdo umí česky, když tak po tobě čtu tvuj příspěvek. smajlik - 1

 
Nekrozz
Nekrozz - 8.4.2010 18:04

mrtvola: tojo,a už sme to taky často říkali že do crustu a grindu sou teksty zbytečný,jenže zase křičet jenom wuááá taky není ono,a je to spíš o tom kdo je na co zvyklej-např. já fasteratu rozumim jenom za plotem a u toho končim,a jinej človjek odposlouchá celej tekst...je to o vnímání a citlivosti sluchu :-D smajlik - 1

 
mrtvola ©
mrtvola © - 5.4.2010 22:09

Rostoooooč!: hudba dobrá, to neřeším, proč ale psát texty a tak, když na studiové nahrávce skoro nic nechytáš. Koncert je o něčem jiném, to chápu smajlik - 14

 
Nekrozz
Nekrozz - 4.4.2010 22:52

mrtvola: no tak každý to hold odehraje trochu jinak,CLIMAXové se mi líbjej jaký sou a rozhodně bych je neměnil,v Česku dle mě patřej ke špičce tohoto uřvanýho odvjetví smajlik - 10 smajlik - 18
Bazarov: přesně tak! smajlik - 1 řev z beden ven a pak teksty sem smajlik - 14

 
mrtvola ©
mrtvola © - 4.4.2010 2:46

Bazarov: a to ani nemluvím o Motorhead, kteří to válí ve třech smajlik - 14

 
mrtvola ©
mrtvola © - 4.4.2010 2:18

Bazarov: Malignant Tumour, vynikající, skvělá dymamika, rytmika a zpěvák, který umí smajlik - 5

 
Bazarov
Bazarov - 4.4.2010 1:54

mrtvola: ty vo, a co čekáš od raw crust punku, to není žádný slabikování, sóla, gajdy a černý pivo :-) Takhle to má být. Mě se líbí ta syrovost, žádný dlouhý úpravy přes komply, stotisící nahrávání každé jedné kytary v každé skladbě... Texty si přečteš, až si koupíš po koncertu EPíčko / eLPíčko :-)
Já třeba chodím na takový koncerty úplně vyklidněnej, to už spíš po koncertě se můžu vracet v postapokaliptický krizi :-D