CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Pražské Futurum potěší hudební labužníky prvotřídním post-hardcorem

Pozvánka: DANCE GAVIN DANCE, ASKING ALEXANDRIA, IN FEAR AND FAITHPražské Futurum potěší hudební labužníky prvotřídním post-hardcorem

Už zítra, 20. dubna, vystoupí v pražském Futuru tři hudební formace, jejichž společné evropské turné láká v těchto týdnech příznivce několika moderních rockových odnoží, jimiž jsou např. post-hardcore, screamo, klasické emo či metalcore.

Severokalifornské těleso s poetickým názvem DANCE GAVIN DANCE si za pět let existence dokázalo vydobýt statut kultovní kapely - přesto, že má na kontě již tři dlouhohrající alba, může za to paradoxně především to debutní, pojmenované "Downtown Battle Mountain" (vydané na Rise Records v květnu 2007), které je dodnes považováno za naprostý vrchol určitého "post-emo" stylu, typického kromě DGD rovněž pro soubory jako Saosin, A Skylit Drive, Chiodos, Of Mice And Men, Secret And Whisper, Broadway, Circa Survive nebo Emarosa. Právě k posledně jmenovaným post-hardcoristům z Louisville, Kentucky (uvidíme je v květnu v Lucerna Music Baru) přestoupil v listopadu 2007 frontman DGD Jonny Craig, a byl nahrazen současným vokalistou Kurtem Travisem, se kterým kapela nahrála další dvě alba.

To poslední, "Happiness", vyšlo před deseti měsíci opět u Rise Records, a dočkalo se velmi pozitivních reakcí. Kromě Travise jsou hlavními pilíři DGD především oba zakládající členové, excentrický kytarista Will Swan a charismatický bubeník Matt Mingus.

Dalšími vystupujícími budou drsňáci z britského Yorku - kapela ASKING ALEXANDRIA, jejíž současná podoba je vlastně již její druhou reinkarnací. Před třemi lety se totiž hardcoreová parta End Of Reason, tvořená Brity pobývajícími z pracovních či studijních důvodů v arabské Dubaji, přejmenovala z popudu kytaristy Bena Bruce na Asking Alexandria. Bruce ale po necelém roce Dubaj opustil z důvodu návratu do rodné Anglie a zmíněný název si přivezl domů, kde pod ním založil zbrusu novou kapelu. Ta brzy podepsala kontrakt s americkým labelem Sumarian, jehož výsledkem bylo album "Stand Up And Scream", vydané v září loňského roku. Přináší mix tvorby brutálních souborů jako Drop Dead Gorgeous či Bring Me The Horizon s partami koketujícími s elektronikou a la Enter Shikari nebo Attack Attack.

Nikterak nevybočující post-hardcore, připomínající např. Blessthefall, The Devil Wears Prada, Adept nebo Hopes Die Last, představí ve Futuru třetí účinkující těleso - jihokalifornští IN FEAR AND FAITH. Hraje ho ovšem s velkým nasazením, metalovou precizností a strhující energií, jejich vystoupení tudíž nebude určitě v ničem za ostatními kapelami zaostávat.

Vstupenky na tento výjimečný koncert seženete do úterního odpoledne v předprodejní síti Ticketpro.

DANCE GAVIN DANCE, ASKING ALEXANDRIA, IN FEAR AND FAITH

Úterý 20. dubna od 19:30 / FUTURUM, Zborovská 7, Praha 5

Ondřej Košan


19.4.2010   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2
jde to 2
danWEB.jpg ifaf.jpg  

Diskuse ke článku - Pražské Futurum potěší hudební labužníky prvotřídním post-hardcorem

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.