CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Benefiční koncert 2 / Jožka fest IV

Benefiční koncert 2 / Jožka fest IV

Už mám zahojený dostatečný počet modřin a děr v mozku, takže se můžu pokusit vzpomenout, co se to o tom vejkendu vlastně dělo. V sobotu proběhl 4. ročník Jožka festu, festu na památku Jožina z Litomyšle a zároveň Benefiční koncert 2, kdy jsme se rozhodli znova podpořit zachranou stanici volně žijící zvěře Zelené Vendolí. Jako vždy celá tahle šílenost začala den předem a jako vždy jsme se zprášili jak hovada a byli druhej den nepoužitelný. Sešlo se nás asi 15 z různejch koutů například Chrudim, Brno, Litomyšl, o Pičovi si myslíme, že je z Přelouče, členové Inseminačky a my. Kalili jsme tentokrát v klubu, protože jsme líný buržoázní čuňata a musíme si pivo nechat nosit pod nos. :D Na programu bylo klasicky pivo, slivovice, rumovice, cokoliv co teče ovice, substance, nadávání na instance, vyhrožováni počasí, ať se opováží jenom chvíly zapršet, dokonce i živá demonstrace toho, jak měly ženy v d
obě pravěkého matriarchátu težkou pozici a musely si sam lovit muže, například útokem zezadu a odtáhnout si ho. Nechyběl ani boj jednotlivých lovkyň. :D No já jsem nakonec vypadl dřív, aby se moje výsost vyspala v přepychu, ale zbytek kalil a spal u Kaldy( v jeho novém bytě) se kterým se od té doby nebaví ani jeden soused. Vůbec o Kaldovi ještě pár zmínek bude. ;)

V sobotu jsme celej areál od rána stavěli. To nikoho nezajimá Bukvo.No a do 6 už byl na místě dost slušnej hlouček kalících, ale v mnoha případech i spících lidí (zdravíme Brno a hlavně Ester zrůdu Šílenou, to je ta punkerka s vyholeným obočím a kuřecí kostí místo naušnice). Jako první začala kulturní vložka a to vystoupení basníků. První Jan Těsnohlídek ml. , kterému v roce 2009 vyšla jeho prvotina Násilí bez předsudků a který krom své tvorby četl i tvorbu Jožina z Litomyšle , následoval squater a prorok basnik Ticho a po něm šefredaktor Psího vína Petr Štengl . Reakce byly hlasitě kladné a hlavně z Jožinovi tvorby nám některým doslova spadla čelist.. Syrová poezie lahodící punkovému uchu s hlubokou myšlenkou.
Po nich následovala první kapela Demolice baráku, která se do toho vopřela hned od startu pěkne vostře. Musím říct, že od Jožka festu 2, kdy jsem je slyšel naposledy se dost zlepšily a lidi si na ně dobře zapařily. Hlavně dva poličský vejlupci, co si rádi vypijou Ondýr a Písek, takzvaní "normalní" lidi (i když musíme brát v potaz vrozený poličský alkoholismus), kteří dorazili na festival s obsahem alkoholu větším než všichni punkeři dohromady a se slovy Sparta (prej ten den něco vyhrála) se dali do svého tance (poga), které zahrnovalo odhazování bot, svlíkání nohavice od kalhot a hraní na ni jako na kytaru, svlíkání kalhot, koupání se v přilehlé nádrži s mobilem, peněženkou a klíčema, následovalo kousávý pogo, zlomení zubu a úplné svlečení.:)
Po Demolici přišla na řadu temelínská Flaška visočini, která nás hoodně překvapila. Vážně kvalitní punk ! Těšíme se až budou hrát v listopadu v Divadelním klubu.
Po nich jsme šli na řadu my, Mentálně narušená moucha.Ponechám stranou, že jsme měli velkej kotel ,byť Pacy hrál asi 4 songy na jinej efekt :)) a přejdu k tomu nejlepšímu, ke Kaldovi. Kolikrát jsme mu říkali :,,Kaldo nelez na to pódium zničíš něco" ,no a co udělal Kalda? Lezl na pódium a vylil pivo do elektriky, takže lup lup a najednou ticho a všude tma. A chtělo tomu snad Pí v krvi nebo náhoda, že někdo v tej tmě a davu zařval CO JE ? A rázem si celej ten dav vybavil film Proč ? a začal skandovat CO JE CO JE, CO JE CO JE CO JE? Následovalo samozřejmě BRUSEL a LIVERPOOL :D:D
No krása:D 
stritez 
Naštěstí se nám podařilo nahodit proud, takže jsme dojeli vystoupení a po nás následovala Novoveska, která jak píše její člen: ,,Nevim proč jsem měl celou dobu takovej divnej pocit, jako že by ta akce mohla být open air. Když jsme dorazili, zjistil jsem, že ten pocit zas tak divnej nebyl:-) Hups, asi jsme se málo oblékli a taky zvolili nevhodnou obuv. Nezbylo nic jiného, než se jít přiobléct na bar několika rumy".
Musím říct, že hráli opravdu skvěle a lidi si na ně pěkně zapařily, aby se rozehřály, protože začla bejt už trošku zima.

Pak šla na řadu Caximba, asi nejtvrdší kapela večera. Skvělý texty, drsná hudba. Pařilo na ní pár ortodoxních punx, ostatní se spíš hřáli u ohně a čekali na SPOTS. Po nich měli být na řadě Psiskapsy.Bohužel ten den volali a omluvili se, že mají nemocného člena. Stejně jsme měli časovej skluz, tak následovala kapela SPOTS. Musím říct, že na to kolik bylo nad nulou a kolik v krvi, tak měli kotel jako prase. Hráli hlavně starý pecky, takže fakt výborný vystoupení.
Dál hrála Inseminační stanice, na poličsku už skoro legendární kapela. Zvrhnul se na ně kotel od začátku do konce, kde jsme si zapařili hafo i my, pořadatelé, dokonce jsme v tom opojení stihli vynaleznout i technopogo :D A při jejich písni Romantická, kterou jsme si nakonec vyřvali ještě jednou, se zborově neslo to, čím tady prudíme už přes půl roku na akcích všeho druhu "... a pak šuline vstávej !" :D Fakt nářez !
Jako poslední hrala kapela Komplikace, punkáči od Mohelnic, kterou ještě podpořilo pár posledních rumem přehřátých punks.
Ve 4 hodiny ráno skončila hudba a my jsme začli pomali sklízet. Někdy během noci se přiřítil Kalda na mol opilí, roztrhaný, po koupeli v nádrži, oblečen v cizích věcech, zavánějíc cizí ženou s tím, že se probudil někde na poli, nemá peněženku, mobil a dal někomu klíče od bytu. Načež jsme mu řekli, že málem odpálil celej fesťák a on řekl "no ale jenom jednou" a usnul v milionu poloh na zemi a na stole. A když jsme nad ním stáli, cítili jsme se mu hluboce zavázáni, tak jsme mu poděkovali namazaním česnekové pomazánky na přirození. (Nutno dodat že Kalda to nepoznal, a když jsme mu to po probuzení řekli, zřejmě to zase zapoměl. Jak jinak si vysvětlit, že se sprchoval až v pondělí? :))
Ráno jsme mezi pár zbylých punkačů, co se hřáli u sudu rozdali jídlo a chlast, co zbyl a začali uklízet a bourat fesťák.A trvalo to až do středy.

Děkujeme všem za to, že jste dorazili a podpořili pogováním a kalením tuhle akci.
I přes přehnané předpovědi počasí (nakonec pršelo jen asi 20 minut) a zimu Vás dorazilo přes 150 + mnoho místních. Což bylo tak akorát (ale příště klidně víc, místo ještě bylo ;) a podařilo se nám tak vybrat na Záchranou stanici volně žijících zvířat Zelené Vendolí 7500 korun, což je paráda !
Co je ale možná ještě lepší je, a shodli jsme se na tom i s pořadatelama, že na festivalu byla úžasná atmosféra pohody, bezproblémovosti a srandy. I já jsem si to užil jako nikdy !
A jako Jožka fest to byl nejlepší za celou dobu.
A musím Vám všem ještě poděkovat za dodržení slušného chovaní ve vesnici, tentokrát stížnosti nebyly, což je pro existenci fesťáku stěžejní.
Na další akci Rohanových dětí 4.9 znova na schlastanou ;)

Team Rohanovy děti tentokrát tvořili:
Hlavní pořadatel: Bukva
Bary: Hrbatá, Jiří z Oldřiše a Laděnka, Nita, Pady a jeho Míša
Kuchyň: Janička, Kuku, Řezník,
Ochranka /uklid/Stavění:Malej, Matysek, Petty, Piča z Přelouče,Čudil,Soda,Sharp a jeho team
Zdravotnice: Danča
Vstup: Rohanka
Všechno, co bylo zrovna potřeba: všichni
Řidiči: Ráďa z Poličky, Pacy, Fanda
Blbeček festivalu : Kalda :)

Poděkování:Obci Střítež, Ivanovi ze Stříteže, Enter Polička, Tatto Shorty Litomyšl,Klub Díra Svitavy,Divadelní klub Polička,kapele Vision days , Papagaj records, všem co pomohli se stavenim, propagaci, telefonama,radama a i moralni podporou.Diky !

 

http://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/punkeri-podporuji-zachrannou-stanici-20100521.html

Bukva


23.5.2010   Rubrika: Články   |   Komentářů: 2   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,3
PUNK 1,3
 

Diskuse ke článku - Benefiční koncert 2 / Jožka fest IV

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
plusminus
plusminus - 25.5.2010 19:01

a hlavne to byl kurevsky dobrej koncert smajlik - 10

 
Medvěd
Medvěd - 25.5.2010 18:16

Bukvo,pěknej reportsmajlik - 10