CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Pozvánka: A DAY TO REMEMBER + DEATH BY STEREO

Pozvánka: A DAY TO REMEMBER + DEATH BY STEREO

Jedna z nejpopulárnějších formací na současné HC/punkové scéně, A DAY TO REMEMBER z floridského městečka Ocala, zahraje poprvé v České republice - v pondělí 14. června se představí návštěvníkům pražského Lucerna Music Baru. 

Základ jejich popularity je často přisuzován žánrové podstatě jejich hudební tvorby, která v sobě přímočaře a bez komplikací míchá dva oblíbené styly všech členů kapely - pop-punk ve stylu Yellowcard, Blink 182 či New Found Glory a klasický hardcore a la Sick Of It All, Warzone nebo Agnostic Front. Výsledná směs již několikrát inspirovala fanoušky ke snaze o zavedení nového pojmu, jako např. "pop-core", "happy hardcore", "pop mosh" nebo "easy core". Přes svou krátkou existenci si ADTR vybudovali již řadu následovníků, nadšeně rozvíjející zmiňovanou stylovou fúzi, jakými jsou např. Four Year Strong, Title Fight nebo Close Your Eyes.

ADTR mají za sebou tři řadová alba - "And Their Name Was Treason" z roku 2005 (o tři roky později se dočkalo zremixované reedice pod názvem "Old Record"), "For Those Who Have Heart" z roku 2007, a loňské "Homesick", které po svém vydání dosáhlo prvního místa žebříčku Billboardu Top Independent Albums. Kromě aktivit v nahrávacím studiu jsou ale ADTR známí především jako neúnavný koncertní stroj, který několikrát objel všechny kontinenty a byl na turné snad s každou trochu známější post-hardcoreovou kapelou...namátkou jmenujme August Burns Red, Enter Shikari, Parkway Drive, Silverstein, Architects, The Devil Wears Prada, Alesana nebo Bring Me The Horizon.

ad promo

 
Pro své pražské vystoupení si ADTR přichystali průřez celou jejich dosavadní tvorbou, a kromě toho představí i atraktivního a trochu nečekaného hosta - kalifornská parta DEATH BY STEREO patří k HC/punkovým veteránům, existuje již více než 13 let, má za sebou pět řadových alb (tři z nich u Epitaphu) a také minimálně tři vystoupení v České republice, kde hrála např. s Good Riddance, Madball či Suicidal Tendencies. V Lucerna baru se můžeme těšit zejména na songy z nejnovějšího počinu "Death Is My Only Friend".
Vstupenky na pondělní koncert seženete v síti Ticketpro, nebo přímo v pokladně Lucerna Music Baru.

www.myspace.com/adaytoremember

www.myspace.com/deathbystereo

Conspiracy Concerts


9.6.2010   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,1
jde to 2,1
 

Diskuse ke článku - Pozvánka: A DAY TO REMEMBER + DEATH BY STEREO

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.