CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Jíž zítra: The Gaslight Anthem (US)

Pozvánka: The Gaslight Anthem (US)Úspěšná americká punk rocková kapela Gaslight Anthem zahraje 16. srpna poprvé v Praze. Vystoupí v KC Vltavská v rámci turné k desce „American Slang“, která vyšla 15. června 2010. Praha tak bude moci „na vlastní kůži“ zažít, proč jsou zváni na velké a prestižní festivaly (například Reading, Leeds či Frequency) a proč se o ní hovoří jako o velkém objevu světové hudební scény.

Zvuk této čtveřice, která hraje ve složení Brian Fallon – zpěv, kytara, Alex Levine – baskytara, Ben Horowitz – bubny a Alex Rosamilia – kytara, bývá díky romantickému náboji přirovnáván ke Springsteenovi 70. let (například New York Times), i když s punkovým a rockovým nádechem. Inspiraci tímto hudebníkem přiznává i sám zpěvák Brian Fallon: „Žijeme kousek od něj a občas na sebe náhodou narazíme v nějakém baru. Je to moc příjemný chlapík a je úplně normální.“ Kromě Springsteena Fallon ke svým vzorům řadí Toma Waitse a Boba Dylana. I jméno kapely souvisí s klubem, kde kdysi Dylan a další písničkáři hráli.

The Gaslight Anthem pochází z města New Brunswick v New Jersey, kde její členové dali dohromady v roce 2005. Během krátké doby si získali velkou popularitu, hráli na turné a podepsali smlouvu s indie labelem XOXO. Mezi oblíbené kapely USA je katapultovala jejich vůbec deska „Sink or Swim“ z roku 2007, kterou nahráli za necelé dva týdny. O rok později následovala „The ´59 Sound“, která si opět získala obdiv kritiků. Například New Musical Express o ní napsal, že „jde o základní desku, která zpřítomňuje duch punk rocku a že její odkaz vydrží dlouho do budoucnosti.“ Časopis Rolling Stone jejich živé koncerty označil jako „vynikající“. K jejich nejznámějším písním patří „Boomboxes and Dictionaries“, „I'da Called You Woody, Joe“, „The '59 Sound“, „Old White Lincoln“ nebo „Miles Davis & the Cool“.

Vstupenky jsou v prodeji za 385 Kč v sítích Ticketpro, Eventim a Ticketstream. Koncert uvádí agentura Charm Music. Více info: www.charm-music.cz.

Diskografie:

Sink or Swim (2007)
Senor and the Queen (EP) (2008)
The '59 Sound (2008)
American Slang (2010)

www.gaslightanthem.com,

www.myspace.com/thegaslightanthem


Soutěž o 2x2 volné vstupenky na koncert The Gaslight Anthem

Prosíme, nechť soutěží jen vážní zájemci o návštěvu tohoto koncertu. Vyhneme se tímto zbytečnému mejlování lidem kteří vyhráli a nechtějí nikam jít. Potom musíme vybírat jiné lidi a tak dále. Díky moc.


12.8.2010 SOUTĚŽ UKONČENA

Jména výherců jsou:

Lucie Harapesová

Viktor Houdek


 

Dušan Kilčo


15.8.2010   Rubrika: Články   |   Komentářů: 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Jíž zítra: The Gaslight Anthem (US)

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Vikin
Vikin - 4.8.2010 21:05

Pro mě je tahle kapela jednoznačně objev roku, koncert určitě nevynechám.