CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Recenze: Hiroshima Nightmare

Recenze: Hiroshima Nightmare

České Budějovice byly městem piva, výstav a chtěl by tam žít každý. V poslední době je to i město pořádně ostré muziky. HN řežou takovej crust / punk s českejma textama. Zvuk byl nahrán za 2 dny ve studiu Hellsound a nutno podotknout, že čas i peníze asi hráli svojí roli, protože to není ideální a do budoucna je určitě na čem pracovat.
Za mikrofonem je zpěvačka Mařenka, která bohužel spíše štěká než zpívá a to je škoda, protože zabarvení hlasu nemá vůbec špatné. Bicí jedou jako kulomet a ostrýma to valej i 2 kytary včetně vypomáhajícího vokalisty Kubajze. Má to energii a drive, ale po 2 kusech už je to stereotypní a jednobrdovka. Chce to nějáké vyhrávky, změny tempa, atmosféry, zpěvu atd... Vtipná intra, vložky z filmů a zpráv to bohužel nezachráněj. Muzika je temná a pokud máš rád depky nebo záhrobní image mohlo by se ti to líbyt.
Texty píše kytarista Kubajz a nutno říci, že občas nejsou vůbec špatné. Obal CD je černobílí a je to taková crust / grind klasika: prachy, lebky, kříže, koncentrák, masky... Každopádně oceňuji ten DIY nádech a snahu i u těhle 10 palovejch věcí.
Když se kapela naučí lépe ovládat svoje nástroje. Začne trochu pracovat s hlasem a spestří to, aby to nebyla taková nuda tak i v rámci tohodle stylu může být příslibem pro budoucnost. Pokud jí tedy nepotká rakovina většiny CZ kapel: personální rošády, studium a baby.

4/10
www.bandzone.cz/hiroshimanightmare

Cecek


12.8.2010   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,9
jde to 1,9
 

Diskuse ke článku - Recenze: Hiroshima Nightmare

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Bazarov
Bazarov - 14.8.2010 1:30

No, já neměl možnost zatim slyšet nahrávku origoš, ale co sem slyšel na netu ala bandzone, myspace atd., tak dost v poho, jasně má to svy móchy, ale na druhou stranu i svy gule. Jasně zpěv by to chtělo upravvit - víc panáků a kuřácké hrubosti :-), ale jinak solidní punk HC inkinující ke crustu.