CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

3 v 1, split CD Čertůf Punk, Do Řady, Šanov 1

3 v 1, split CD Čertůf Punk, Do Řady, Šanov 1Hned tři kapely, které lze směle označit za legendy českého punku se objevily na split CD vydaném v těchto dnech u Papagájova Hlasatele. Všechny tři mají své kořeny dávno v 80. letech a za dobu své existence jednoznačně dokázaly, že jejich pozice ve scéně je víc než oprávněná. A s kým, že se to tedy na CD pojmenovaném jednoduše, ale výstižně 3 v 1 setkáme? Není to nikdo jiný než Čertůf Punk, Do Řady! a Šanov 1. Kapely si pro nahrávku připravily po dvou zbrusu nových skladbách a další dvě natočily jako předělávky písniček svých kolegů zúčastněných na tomto albu. Celkem tu tak máme 12 skladeb pěkně nabroušeného punku a zároveň důkaz, že tyhle staré páky ještě zdaleka nepatří do starého železa.

Pro Čertůf Punk jde navíc o první studiovou nahrávku po 12 letech, Čerti prodělali obtížnou personální výměnu na postu zpěváka a jejich počin tak patří na albu k těm nejočekávanějším. Myslím, že výsledek všechny fanoušky více než příjemně překvapí. Do Řady! předvádí svůj punkrockový standart, který má ovšem tolik energie, že jim ji mnoho mladších kolegů může jen tiše závidět. A Šanov? Ten je po letech zpět v plné síle a opět plive do ksichtu všem svým kritikům, takhle se má hrát punk. Nové album už je na spadnutí a tohle je více než důstojná zahřívačka.


http://bandzone.cz/sanov1

http://bandzone.cz/dorady

http://bandzone.cz/certufpunk


www.phr.cz25.8.2010   Rubrika: Články   |   Komentářů: 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,2
jde to 2,2
 

Diskuse ke článku - 3 v 1, split CD Čertůf Punk, Do Řady, Šanov 1

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Skuhry
Skuhry - 29.8.2010 16:22

smajlik - 3smajlik - 5

 
vodaarna
vodaarna - 27.8.2010 9:04

smajlik - 5

 
Medvěd
Medvěd - 26.8.2010 12:11

Ten Šanov se opravdu hodně zvednul.smajlik - 10Jinak obě další kapely považuji už za legendy a vždy na ně rád zajdu.Splítko si jak jinak seženusmajlik - 10

 
chrpa
chrpa - 25.8.2010 22:37

ten pán vod čertů je peklo samo-viděl sem,slyšel sem-vim vo čem mluvimsmajlik - 1