CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

BANE (usa) + TRAPPED UNDER ICE (usa) + ALPHA & OMEGA (usa) zitra na 007

BANE (usa) + TRAPPED UNDER ICE (usa) + ALPHA & OMEGA (usa) zitra na 007BANE (usa) + TRAPPED UNDER ICE (usa) + ALPHA & OMEGA (usa)
3.11. 2010 - Praha, Klub 007 Strahov

Existuje fenomén, kterýmu se říká Boston hard core a zahrnuje nejen kapely přímo z univerzitní mapy, ale i okolí, potažmo celýho státu Massachusetts. Kapely, který po dosažení titulu mizej z veřejnýho života, ale během jejich krátkých existencí stačí vtlačit svá jména do podvědomí hard core kids, potažmo straight edge scény. Kdo dnes nezná SS Decontrol, Ten Yard Fight, D.Y.S., American Nightmare (Give Up the Ghost), Have Heart n...ebo In My Eyes? Pravidlo krátké a intenzivní existence bourají Bane. Kapela, která vznikla v roce 1995 jako projekt Aarona Dalbeca (v té době Converge) a Aarona Bedarda (kterej kvůli Bane opustil rozjetou kapelu Backbone). Prvním releasem, který vyvolal rozruch bylo kompilační CD Holding This Moment. Nejeden z nás se zamiloval na první poslech. Bane překračovali straight edge scénu příběhy, ne jen agitkou, která dělila hard core scénu na ty, kdo jsou a kdo ne. Možná právě tento aspekt udržel kapelu až do dnešních dní. V krátkých periodách se Bane hlásí znovu a znovu a se stejnou intenzitou potvrzují statut kapely, která je v daném stylu žijící legendou. Po rockovějších pokusech na desce The Note se Bane vrací s klasickým Bane stylem a kolekcí singlů, jejichž obaly jsou pořízeny na různých místech planety v určitou dobu. The Young And the Restless sing along zazní 3.11. na strahovským kopci, v klubu 007, kam Bane patří.

Bane doprovodí Trapped Under Ice - hard core kapela z Baltimore, která bude soundtrackem hlavně vám, kdo milujete Terror, 50 Lions, Crown Of Thornz, In Cold Blood nebo Cruel Hand. Nová deska Secrets Of the World v uších a na mosh zaděláno!

Hned jak slyším Alpha & Omega, vybavím si Cro-Mags s deskou, která není většinou fandů legendy respektovaná, ale já jí považuju za nejlepší. Alpha & Omega z Los Angeles jsou důstojným nositelem jména, které kopíruje model, kdy kapela svým názvem dává hold. Life Swallower je old school windmill pro ty, kdo nezapomněli na Leeway, Integrity, Bitter End nebo starší Biohazard.

Vstup: 280,-

BANE (USA – Equal Vision)
www.myspace.com/banecentral
www.equalvision.com

TRAPPED UNDER ICE (USA – Reaper Records)
www.myspace.com/underdaice
www.reaper-records.com

ALPHA & OMEGA (USA – 6131 Records)
www.myspace.com/alphaandomegahc
www.6131records.com


2.11.2010   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - BANE (usa) + TRAPPED UNDER ICE (usa) + ALPHA & OMEGA (usa) zitra na 007

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.