CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Pozvánka: 12.11. 2010 - Genetiks (ger) + Ravelin 7 (cz)

Pozvánka: 12.11. 2010  - Genetiks (ger) + Ravelin 7 (cz)Klub V Jelení umřel, dejvická Klubovna momentálně nefunguje, v Motoráji se neštítili paktovat s náckama, a Discentrum je místy až příliš "dys" takže je na čase objevovat nové prostory pro malé akce. Příští pátek, 12.11, proběhne první pokus, Studentský Klub K4 v Celetné 20. Hrát k tomu budou GENETIKS (de), RAVELIN 7 (cz) a bude to (skoro) taneční párty.

GENETIKS jsou mistři v disciplíně, která snad nemůže excelovat jinde než v Německu. I když vliv ostrovní scény se nezapře. Zaměřovač míří přibližně doprostřed mezi taneční elektroniku a punk rock. Výsledek je těžkotonážní flašinet a taneční muzika o klávesách, kytarách a jazyku. Němčina je v podání Genetiks tak hrubá, že shluky samohlásek tepou refrény přímo do stěn sálu, zatímco na parketu se tančí. Druhé hlavní klíčové slovo (hned po kouzelném heslu "tanec"), je humor. Genetiks mají nadhled a rozhodně se neberou příliš vážně. Pro ilustraci: kapela se prochází po Staroměstském náměstí v kostýmech římských legionářů (do dneška nechápu, kde je sebrali) a rozdává letáky. Zpěvák jako César v tóze kráčí důstojně za nimi a hlásí.

Glosář: Robocop Kraus, The Yellow Press, The Epoxies, Depeche Mode (ha!), Supersystem, El Guapo, The Fall - new-wave, post-punk, dance-punk

Důkazy: http://www.myspace.com/gggenetiks

RAVELIN 7 jsou taky mistři, ale v trochu jiném oboru, tanec bych do toho moc nemíchal. I když lehkost na parket by měli. Něco jako kdyby se mančaft krasobruslařů rozhodl hrát hokej = silová disciplína hraná s nezvyklou lehkostí a nadhledem. Ravelin 7 byli po léta hardcore veličina ze severu. Po několika přemetech v sestavě a stylu, splitu s Thema 11 a geniální debutovou plackou se po dvanácti letech přerodili v kapelu, která u nás nemá obdoby. Tři kytary, klávesy, samplery, basa, zpěv. Materiál z nové desky předvedli v létě v přetékajícím Cafe na Půl Cesty a ještě pár hodin potom jsem marně sbíral svojí spodní čelist ze země. Dokonalost. Jako kdyby Refused vydávali na Dischord Records, v dodávce poslouchali dokolečka The Doors a povečerech chodili potajmu jamovat s Milesem Davisem nebo na diskotéky. Místy ale dojde i na zvukomalbu, kterou v našich vodách razili Lvmen. Prostě eintopf, ale skvěle.

Glosář: Refused, Faraquet, Fugazi, International Noise Conspiracy - emo-core, rock'n'roll, post-punk, funk

Důkazy: http://bandzone.cz/ravelin7

Studentský Klub K4, Celetná 20, Praha 1

http://www.facebook.com/k4klub

http://www.myspace.com/k4studentsclub

Kejmy


8.11.2010   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 3
normálka 3

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Pozvánka: 12.11. 2010 - Genetiks (ger) + Ravelin 7 (cz)

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.