CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

N.V.Ú. - Z celejch Beatles mám nejradši Napalm Death

N.V.Ú. - Z celejch Beatles mám nejradši Napalm Death

Na tuhle knížku jsem čekal jak dítě na novou hračku,takže si asi dovedete představit, jak to asi vypadalo :-) Nejlepší na tom bylo to, že mi ji mladá koupila už asi měsíc před mými narozeninami, takže já měl to nutkání od doby, co mi to oznámila, chodit a šmejdit po baráku a hledat to místo, kam ji přede mnou zašila. Nakonec jsem si ale řekl, že to vydržím, alespoň to pak bude mít lepší efekt.

Nastalo 17.září, den mejch narozenin a já už se těšil na odpoledne, kdy tenhle skvost konečně rozbalím. Nutno podotknout, že je to opravdu skvost! Knihu, dnes už si troufám říci, o legendární kapele N.V.Ú. psanou v podání jednoho z jejich muzikantů Aleše Alexe Vostřeze otvírám a s nadšením se ponořuji do hluboké četby. Ještě bych popsal, jak ta knížka vlastně vypadá, ale na to seru. Zkrátka klasická punková jednoduchost. Žádnej přeplácanej obal tam nenajdete, je to v pohodě. Pokračujem. Hned na úvod to do nás autor basák začne rvát. Nejprve začne o sobě, jak že se mu to vlastně "přihodilo", že taky jako jeden z mnoha skončil u týhle bandy, kde hrál dřív atd..., to si tam vlastně můžete přečíst sami :-))) Nebudu vás tím nějak zdržovat. No nic.Tahle štangle obsahuje nepřeberné množství různých rozhovorů, příběhů jak ze života, z koncertů a ze všeho možnýho, a když jsem si některé ty příhody četl, tak jsem si říkal, že i snad nemožnýho chlastání na mejdanech, které se snad ani nemohly stát :-) Omyl!!! Osobně tuhle bandu znám, takže dám ruku do ohně za to, že to, co Sodovkář a ostatní publikují, je 100% pravda. A že to jsou kolikrát neskutečný věci. Strašně mě pobavila například historka s tím hostínským v jedný, tuším bydžovský hospodě, kde pořád točil podmíráky, načež ho všichni za to kritizovali a on na jejich kritiku reagoval klasicky slovy: "To dojde." No a jednou potřeboval milej výčepák fotku do občanky, načež ho tam nějakej místní fotograf a štamgast hospody vyfotil a řekl mu, že ať za tejden dovalí za ním a on mu dá ty fotky hotový. Výčepák dorazil, fotograf mu dal fotky, von na ně kouknul a říká: "Hele, tady na tý fotce mám jen půlku hlavy?!" ... a fotograf: "To dojde." Tak u týhle story jsem nemohl :-))))) A takovejch tam je :-)

Další, čemu se v knize nevyhnete, jsou všelijaký jejich texty z celé historie kapely, jednotlivá hodnocení alb a plno rozhovorů se členy samými, což pro mě osobně byly jedny z nejpříjemnějších pasáží knihy. Hlavně, když se rozpovídala například Renata Paragánka, kterou já osobně s nima na pódiu moc nezažil. I když teď si uvědomuji, že vlastně ano. Ale to už je taky flák let. Hlavně mě překvapilo, že by se zase i klidně do kapely vrátila.To by byla paráda zas slyšet ty její vokály, občasnej zpěv a v neposlední řadě klávesy. Uvidíme, jak to dopadne :-) I když ten rozhovor byl z roku 2006... Co dál? V knize je taky nehorázně publikovaná historie v podobě fotek, které já osobně například nikdy neviděl a vůbec kniha jako celek je velice dobře ztvárněná. Obsahuje historii téhle perfektní kapely, jak mám být. Dýchá z ní opravdová nefalšová punková upřímnost (a néjen od členů Enváúček,v knize se nachází i plno jiných muzikantů, jako třeba Koňýk, Šoty, Karel Bouša, Fanánek, Rusák, Hraboš a plno dalších lidí, co tvořili, nebo stále jsou součástí scény jako Petr Korál, Petr Růžička, Martin Věchet nebo CECEK a kteří odpovídali na kladené otázky o N.V.Ú. v knize), což se v dnešní době plné přetvářky opravdu cení!!!!! Nějaký kecy, hraní si na něco, co nejsem, tak o to nezavadíte. Však pokud znáte členy kapely, pak se nemáme o čem... Jak bych dál pokračoval? Asi takhle. Děkuji své milé za jeden z nejlepších dárků v mém prachbídném punkem prolezlým životě. Fakt euforie největšího kalibru po rozbalení, díky!!! Nejdřív jsem si myslel, že mě bude chtít nasrat a já obdržím knihu například od Evy a Vaška :-))))) Naštěstí se tak nestalo. Ale vlastně proč né, alespoň bych měl čím odpoledne zatápět v kamnech :-)))

Dnešní závěr bude velice stručný. Pokuď tuhle publikaci ještě ve své sbírce nemáte, tak neleňte a upalujte si ji někam sehnat!!!

Punku zdar a N.V.Ú. a jim podobným magorům obzvláště!!!

Medvěd


13.11.2010   Rubrika: Literární fabrika   |   Komentářů: 9   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,2
jde to 2,2
 

Diskuse ke článku - N.V.Ú. - Z celejch Beatles mám nejradši Napalm Death

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
punkie
punkie - 18.11.2010 8:24

N.V.U mam rád, to bych si klidně početl...

 
Kripl
Kripl - 15.11.2010 11:15

Kupuju!!!smajlik - 14smajlik - 10

 
chrpa
chrpa - 14.11.2010 10:54

Medvěd: já jen,že znám jen málkovu verzi...

 
Medvěd
Medvěd - 14.11.2010 10:33

chrpa: No vidíš,to jsem neuvedl.Kup si knihu :-)smajlik - 10

 
chrpa
chrpa - 14.11.2010 10:21

Medvěd: je tam,jak vznikl název???

 
Medvěd
Medvěd - 14.11.2010 8:22

Banjo: Ahoj,no asi tak :-))))))))smajlik - 10

 
Banjo
Banjo - 14.11.2010 8:19

Tak je fakt, že některejm věcem by člověk ani nevěřil, kdyby neznal ty lidi, kterejm se staly. Přihodím jednu od nás...
Měli jsme hrát v Písku s Požárem mlýna. Požár nedojel, protože měli nehodu po cestě. A časem jsem se dozvěděl detaily, jak to bylo. Vyjeli normálka z Plzně a po cestě popíjeli plechovkáče. Šoférovi spadla plechovka na podlahu, tak ji začal hledat na podlaze. To by by nebylo nic tak zvláštního, až na to, že spolujezdec vepředu (místo aby vzal volant a řídil) mu pomáhal hledat. :-)
Takže skončili někde za Losinou, kde honem volali pro kámoše, kterej je odtáhnul dřív, než mohli přijet policajti... A od něj jsem se to za pár měsíců dozvěděl, když jsem u něj byl popíjet.
Něco v tomhle stylu, Medvěde?

 
Nekrozz
Nekrozz - 13.11.2010 18:52

myslim že o týhle knize jsem tu už 3krát četl..xD

 
hudyman
hudyman - 13.11.2010 15:04

Knihu mam a souhlasim s Medvedem.Fakt dobry cteni.smajlik - 5