CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Trest smrti: Beznaděj

Trest smrti: Beznaděj

To to trvalo!!! :-))) Konečně v naší redakci došlo i na tuhle placku od této vynikající písecké bandy!

Osobně mám radost, že se o tenhle počin v podobě recenze mohu pokusit zrovna já, páč Trest Smrti je má velice oblíbená kapela. Co mě na ní baví, tak je v první řadě to, že se jedná o velice syrový punk v některých pasážích říznutý metalem, na který já často slyším :-) A když se k tomu přidaj ještě velice dobré texty kritizující všelijaké problémy běžného života,ak je to ještě vědší paráda. Když si cd pustíte, tak by jste řekli, podle toho, jak jim to šlape, že to mydlej minimálně deset let. Načež já vás ale vyvedu z omylu a rovnou vám řeknu, že to jsou na naší scéně "cucáci", kteří hrajou od roku 2006 :-) Ono ani není důležité, jak kdo na scéně dlouho působí, jako spíš to, jak se kapela dovede rychle sehrát, vymyslet nějakej matroš, kterej do posluchačů začne od začátku sypat a ták. V případě Trestu Smrti se jednalo a velice rychlou záležitost.

V rychlosti vám ve zkratce popíši, jak vypadá album napohled. Na přední straně stojí docela odevzdaně nějakej týpek uprostřed lesní aleje, v ruce drží americkou karabinu a nad ním hrozí nějakej vandrák v kápi prstem a v pravé ruce drží masku, to vše se děje za přispění měsíce, kterej je zrovna v úplňku. Obal alba je sám o sobě velice jednoduchej, žádná přeplácanost se nekoná. Vevnitř je kratičké poděkování a osanzenstvo muzikantů. Zadní strana představuje fotku celé kapely a přehled skladeb.Celý tenhle počin má na svědomí vydavatelství Exavik z Plzně. No a jde se na obsah. Album nám nabízí deset peprnejch skladeb a jedná se o jeden větší nářez, než druhý!!! Kdybych měl vybrat skladbu, která se mi líbí nejvíc, tak budu v rozpacích. Ale jo, přecen jen mám tu "top" pecku, kterou je song "Trest Smrti". Tahle píseň je překvapivě pomalá, což vůbec není špatně! Líbí se mi v ní hlavně bicí, na které hraje Kuba Pixa. Do toho Lachínův výbornej zpěv, okořeněnej kytarama, které jsou obě velice dobře slyšet, a máme to "z krku" :-) Takhle kapela moc nevymejší, zbytečně nekombinuje, zkrátka jede klasiku. "Stojí bagr na planetě, hrabe ze všech sil," ...tak to je další flák,co najde jistě zalíbení u pogujících punx. Opět jednoduchost, přímočarost a hlavně rychlost. Skladba, která taktéž zaručeně osloví, nese název "Beznaděj" a tady se projevuji velice citelně metalové rify. Přikořeníme kratičkým sólem a máme skladbu jak řemen! :-) Punk se zkrátka nedá poslouchat potichu a tahle placka to jen potvrzuje! Prostě to musí řvát jak kráva! :-))) Kapela se s tématy, o kterých zpívá, nemaže. Bere si do "huby" osudy lidí, nebo třeba politiku. Asi nejvíc je to slyšet v songu "Kravaty", kde z Lachína padá: "Poflusat jim záda, servat kravaty! Nakopat je doprdele,doprdele! My jsme chudá mládeš, nechcem je tu mít! Chceme jenom svobodu a bez debilů žít!" ... paráda! "Politická sebranka už nás tady sere, běžte někam makat, třeba doprdele!" Refrén: "Drž hubu magore, no a co !" - - - - - taky pěkná pogovačka.

 

Já už nevím, co bych vám dál o téhle desce řekl a popravdě už tak nějak není co :-))) Ono o ní mluvit, to zrovna není ono. Prostě to musíte slyšet!!! Rozhodně to není album, které, když si ho poslechnete, okamžitě loupnete někam do diskografie a už ho nikdy nepustíte, to nehrozí!!! Možná se tak může stát u někoho, kdo zrovna nemá moc v lásce v týhle hudbě tvrdší odnože, kde ryzí punk střídají metalové pasáže a obráceně. Co se týče mě, tak já si ho zařadím někde, kde na něj budu dobře vidět a kde bude okamžitě po ruce.

 

Stránky kapely na Bandzone

Punku zdar!!!

Medvěd


7.12.2010   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 16   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,4
PUNK 1,4
 

Diskuse ke článku - Trest smrti: Beznaděj

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Radovan
Radovan - 8.12.2010 16:39

pěkný obal, ale dneska jsem měl přesčas a jsem lenivý zkurvysyn si to pustitsmajlik - 2...snad příštěsmajlik - 1

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 8.12.2010 16:11

mrtvola:ale i ve druhé lize se dá najít kvalitka-Millwall třeba:=) texty ty jako "kapitalista" a realista radši ani neposlouchej no:=)

 
Medvěd
Medvěd - 8.12.2010 14:27

mrtvola ©: To ti je podobný.smajlik - 1

 
mrtvola ©
mrtvola © - 8.12.2010 9:48

Medvěd: nic, no, jdu se zase flákat smajlik - 1 smajlik - 5

 
mrtvola ©
mrtvola © - 8.12.2010 9:48

Lord.Alex: abych se přiznal, tak texty jsem ještě moc neposlouchal. Poslal mi to nedávno Kilčák, sjel jsem si to v rychlosti. Hudebně mi to připadá slušné, mají dobrého bubeníka a zpěvákův projev mi sedí. Prostě dobrá lokální kapela. Myslím si, že je třeba občas podpořit i jinou ligu, než tu první. smajlik - 10

 
Medvěd
Medvěd - 8.12.2010 7:54

mikesh: Musel sem,páč každej se tady fláká :-))))))))))

 
mikesh
mikesh - 8.12.2010 7:42

Medvěd: dobre ses rozjel s tema recenzema smajlik - 5

 
Medvěd
Medvěd - 8.12.2010 5:24

Sanovak: Já ho chápu.Tahle grupa je opravdu ten "průměr",co se dá poslouchat ve scéně.Já třeba nejsem tak náročnej jako on a když někde hrajou a mám možnost,tak zajdu rád.Mě se na tom líbí hlavně ta syrovost a přímočarost.Celkově to je v klidu a dobře se u toho i pije :-)

Jo a od kdy řešíš pravopisný chyby,ty vandráku ?smajlik - 1

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 8.12.2010 0:35

Sanovak:jj přesně tak.=) Jinak o neni rejpání, jen názor, nci víc, nic mín. Kdo má opačnej at má, vždyt tak to má bejt.

 
Sanovak
Sanovak - 7.12.2010 23:43

jo jen sem si vsiml :My jsme chudá mláde !š! nema tam byt ž? jestli ne tak soracsmajlik - 12

 
Sanovak
Sanovak - 7.12.2010 23:39

Pro me naslapla kapela,chtel bych je videt nekde na zivo.Libej se mej ka po hudebni strance-ten syrovej narez co tam je to je to co me bavi,ne ty vyumelkovany vymekly kapely :-p Dobry texty a rina hudbasmajlik - 5
tady jeste rozhovor co tu kdysi vysel tak snad neva dyz ho sem loupnu :
http://www.punk.cz//index.asp?menu=3&record=9737

A alex je parek(cekal sem kdy to okomentuje :-)),klasicky si rejpne do naky punkovy kapely co zpiva o skutecnejch problemech ktery se tykaj nas obycejnych lidi... na druhou stranu proc si nerejpnouz ze :-p
heh ultraspunx asi budou ty opravdovy co alexovi vadej..

 
Karlos
Karlos - 7.12.2010 23:25

Lord.Alex: Osobně mám taky raději propracované texty, třeba jaké píše tady častý diskutér P.B.V., jo, to bych řekl, že je úplně jiná třídasmajlik - 5, ale uznávám i tyto a líbí se mi i tyto, jsou reakcí na okolí, na prostředí a dobu, ve které žijeme, jsou upřímnou výpovědí, že něco není v pořádku a člověk o tom začne přemýšletsmajlik - 1

Já znám názory některých lidí, proč se tím a tamtím zabývat, když s tím stejně nic neudělám. Ano, nejspíš neudělám, ale alespoň mi to není jedno.

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 7.12.2010 23:12

karlos:Ale tak já se tu vyjádřim k hudebním věcem většinou a i chválim a nee, že ne. šak píšu, že pro nějaký echpankáče je to asi super, ale náročnější člověk by na tohle nikdy nešel asi:=) Jinak text "o hovně" je taky pro každýho asi jinde no.=)

 
Karlos
Karlos - 7.12.2010 22:58

Alex opět nezklamal a neodpustil si alespoň malinkatou poznámečkusmajlik - 1...ona každá punková kapela na začátku zpívá hodně otevřeně. Některým to zůstane a některé se časem naučí tu svou myšlenku v textu malinko zaobalit tak, že to nakonec oceníš i třeba ty a nebudeš hned říkat, že má někdo stupidní texty....mě třeba upřímně přijde stupidní takový text o "hovně", nad kterým se člověk nemůže ani trochu zamyslet, pže není nad čím, rozumíš.

No já oceňuji, že je zpěvákovi dobře rozumět.
Muzika mi přijde taky v cajku.
Jinak celkově si myslím, že to není nic nového, běžný standardsmajlik - 5

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 7.12.2010 22:03

Tohle si přesně pamatuju, Písek, předkapela Slobodnej Europy a se Soukromym pozemkem suveréně nejhorší kapela co jsme kdy slyšel-viděl:=) Možná i ten Pozemek byl lepší:=) jen si pamatuju, že sme s e smáli jak někdo může vystupovat s tak stupidníma textama:=) Ale pro ultraspunx je to v pořádku.=) takže chválim za sepsání:=)

 
mrtvola ©
mrtvola © - 7.12.2010 21:54

Dobrá parta, není co řešit.