CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Na koncert na Rychtu? Né,děkuji.

Na koncert Na Rychtu ? Né,děkuji.

Jednoho dne mi brácha povídá: "Hele, bratře, mám možnost dvou lístků na Visací zámek do Boleslavi na Rychtu na Štěpánce, nechcete s mladou jít, já že bych vám to dal jako dárek k Vánocům, co?" Mu říkám: "Jasně, jdem!"

No tak to klaplo a my byli už asi čtrnáct dní předem pěkně natěšení.Teď toho času taky moc nemáme. No, spíš přítelkyně, páč vánoční shon vrcholí, tudíž ona je pořád v práci, takže to musela udělat tak, aby měla na sobotu druhý den volno. 10.12.2010 přichází pátek a s ním koncert VZ. Asi okolo sedmý vyrážíme z vesnice směr Mladá Boleslav. Zhruba za půl hodiny jsme na místě a přichází hned u vstupu první šok v podobě nehorázně vysokého "vlezného" v podobě 250 korun!!! Jsem si říkal, že se snad posrali, napálit takhle vlez na Visáče a dvě nějaký začínající kapely, nebo, či co to bylo, jinak se jim ani vlastně říci nedalo. Tak to byla první věc, co mě nasrala. Další rána byla po vstupu do hospody, kde bylo normálně pod nulou a to nekecám!!! Kdyby se "akce" uskutečnila venku, tak to vyšlo úplně nastejno, zkrátka zima jak v Rusku, co vám budu povídat. A do mikiny (popřípadě do třička), by se svléknul snad jenom sebevrah. Personál točil pivo normálně v zimních bundách!!! Pivo, to byla další rána. Na štěpánskou Rychtu chodím už mraky let, ale tohle jsem tam doposud ještě nezažil. Pivo stálo 29.korun! Heh, pivo, spíš taková sračka to byla, podle toho, jak to ti "umělci" točili. Když jsem se jich ptal, proč to stojí takovej ranec peněz, tak mi odpověděli, že jako dohasil Visací Zámek, takže je to dražší.Já osobně tam na VZ byl naposled tuším před třemi lety a bylo to v pohodě. A to samé snad ještě déle na SPS. Tady je prostě jenom někdo prachsprostě hamižnej a nemá sebemenší soucit. Prostě hrabat, hrabat, hrabat a zase jenom hrabat!!!!

To, že si tím pátkem odradil vpodstatě všechny návštěvníky, tak to mu je zřejmě jedno. Každej, kdo tam přišel, se už u vstupu zarazil, když po něm takovej vychrtlej týpos (údajně majitel, takovej pan diskotéka), chtěl dvě stě páďo, natož pak, když si chtěl koupit pívo a mařka na něj vychrlila 29 korun! Takovýhle ceny bych bral a i beru třeba v Praze ve Vagonu, Sedmičce nebo v Rock Cafe, ale tady? No jděte mi doprdele!!!! Zkrátka tady v té hospodě jsem byl na akci naposledy a že jsem to tam měl rád a chodil jsem tam na punkárny rád, to jsem měl a chodil!!! Celkově mě příjde, že majitel absolutně nemá ponětí o tom, jak se vlastně hospoda vede, a už vůbec né o tom, jak by měla punková akce vypadat. Ten jenom vidí ten zisk, co mu spadne do kapsy! Ano, jasně, nikdo nedělá akci, aby na ní prodělal. Ale tady, jak jsem psal, šlo hlavně o prachy a osobní nenažranost!!! Si asi "majitel" řekl: "Napálíme to, vyždímem punkáče z peněz!!!" Tak s tím ať jde do hajzlu!!! Já osobně můžu hodnotit a "kecat" do toho, páč jsem osobně nějakou akci společně s dalšími lidmi pořádal, viz třeba deset let Kozího mejdanu. Ano, taky to byl povětšinou prodělek, sem tam se taky zadařilo, to netvrdím a nepopírám, ale nikdy jsme nenahazovali například nehorázný ceny za pivo atd. Kdyby jsme na Kozím mejdanu dali pivo za 29 korun, tak nás tam lidi utloukli hráběma!!! Tenhle "machr" se ale rozhodně nestyděl. Teď někdo může namítat, že tam platí nájem, elektriku, vodu atd. Jasně, beru! Ale to platil i před například třemi lety a od té doby, si myslím, že až zas tak ceny nestouply. Alespoň né tak, aby během tří let, co jsem tam nebyl, vyskočilo pivo Gambrihnus o deset korun!!!

No, já už to ukončím. V tomhle, co píši, mi nešlo vůbec o kapely, kde stejně ty dvě byly tragický a nebejt převzatejch skladeb, tak neměly ani co hrát. Naštěstí tam byli Visáči, kteří to alespoň tak trochu zachránili... Šlo mi především o to, že se pořád na naší punkový a celkově undergroundový scéně najdou svině, které na nás chtěj pouze a jen rejžovat, místo aby nám naopak něco nabídly a vyšly nám vstříc, čímž by měly zaručeno (ty svině), že se tam zase budeme těšit a vracet. V případě Rychty si jen přeju, aby ten vandrák šel co nejdříve od válu a aby to tam fungovalo jako za starejch dobrejch časů, kdy jsme se tam celý nadrbaný těšili na akce. To, co se tam děje dnes, tak je nejrychlejší cesta k tomu, že to tam bude brzo zavřený!!!! Nazdar!

Punku zdar a hamižnejm, nenažranej a jim podobnejm kurvám zmar!!!!!!

Medvěd


12.12.2010   Rubrika: Články   |   Komentářů: 58   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,2
jde to 2,2
 

Diskuse ke článku - Na koncert na Rychtu? Né,děkuji.

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-58
TerezieMB
TerezieMB - 2.1.2011 17:16

Medvěd: však já řikám, že to odradilo i mě ;-) nejen mě

 
schtedrex
schtedrex - 30.12.2010 23:56

jo a na kozim mejdanu sme hrály tk by si moch wědět že nehrajeme přewzatý věci smajlik - 1smajlik - 14

 
schtedrex
schtedrex - 30.12.2010 23:55

něco s tim uděláme smajlik - 5smajlik - 3

 
Medvěd
Medvěd - 30.12.2010 16:03

TerezieMB: schtedrex: To je všechno hezký,co tady píšete a jaký máte (nebo spíš ty Štědrex) plány do budoucna,ale tímhle jsi si dost lidí odradil.Já budu jen rád,když tam s tím něco uděláte a já se tam zas naučím jezdit a zase z Rychty budu odcházet s dobrými pocity a né jako naposledy - nasranej,zmrzlej a zhnusenej!

P.S:Od té Rampy by jste mohli zrovna učit :-)

 
schtedrex
schtedrex - 29.12.2010 15:55

visáči chtěly za koncert 44 tisíc.A Saint Devils (já a spol.)sme nehrály převzatý písničky.S tim wleznym a z tim pívem to bylo drahý proto protože visáči měly welký nároky...samozřejmě že je to drahý a pokusím se to změnit...S tou zimou to je tak,že wenku byla kurva zima,a rychta je holt stavěná spíš na teplejší dny...kotel kterej to wytápěl je z roku dej mi chleba ale plánuje se pořídit novej a lepší.
Rychta se bude kompletně zateplovat a vylepšowat.
Chce to opravdu chwylku strpení,myslím si že pár menších uprav cenových bude,o to se na punkových akcích postarám ptže mě to zkrátka tky sere!

Punku zdar Štědrex

 
TerezieMB
TerezieMB - 29.12.2010 13:02

tak můžu říct že mi dalo problém přelouskat celej článek i komentáře....
nýbrž
na visáčích jsem zrovna byla, lidí tam bylo víc jak sto, protože se tam nedalo ani hnout! (když už visáče, tak do většího prostoru) začínala jsem stáním v páte řadě dejme tomu, skončila jsem až někde na konci a stále mě někdo "obtěžoval" neustálym chozením a otíráním o mě... jasně, na fesťáku se na mě taky každej lepí, ale tam je lidiček několikrát více na několikrát větším prostoru a kdyby přišli všichni lidi, co tam původně jít chtěli, tak se tam už asi ani nevejdou

Zima tam byla to je pravda- byla jsem zrovna na antibiotikách, tak mi byla o to větší, ale tak řekla jsem si, mám visáče v boleslavi, tak tam půjdu.

Celkově se mi ta akce opravdu moc nelíbila, když si zajdu do jbc Na Rampu, tak budu mít mnohem lepší zážitek za menší peníze a v teple :)

Pamatuju si , že když byl v MB Slovfest (horkýže a nevim kdo další) , tak jsem platila podobnou sumu, jenže kulturák v MB na podobný akce rozhodně dobrej taky není.
Zákaz kouření na sále, zákaz nosení pití na sál, naposled kámošovi sundali i veškerý řetězy I OD PENĚŽENKY!
Prostě, dokud se v boleslavi nenajde někdo, kdo vybuduje něco, kde by se dalo konat víc druhů akciček (viz třeba ta rampa), tak to bude stát pořád za prd s těma koncertama.
Jednou za uherák se na tej rychtě něco najde, ale už to neorganizuje ani karlos ani bejdží

PS. např. v Dobrovicích v kultráku (nebo v sokolovně nebo co to vlastně je) chtěj za nájem 2500 plus něco za ubrusy (což je asi potřeba jen na ples a ne na koncert :-D )
tak mi přijde na prd, chtít za to větší prachy někde jinde.

 
Kristofson
Kristofson - 15.12.2010 14:42

Evžen: Smlouvu posilam postou v pondeli :) KEKE chci hotove v malejch bankovkach v igelitovym pytlu... smajlik - 17smajlik - 17
Ani nevis ako se tam k vam tesim poradny zlo zasejc :)

 
Evžen
Evžen - 15.12.2010 13:33

Kristofson: Doufám, že už pro nás máš na ten únor připravenou smlouvu. A když budeš chtít nad rámec smlouvy něco připlatit, tak nás možná ukecáš
smajlik - 1

 
chrpa
chrpa - 14.12.2010 22:39

Linkos: maj hrát pro radost...
a pro prachy taky,když je někdo dá...
já osobně na smajlik - 24 zas dlouho nepudu...

 
Linkos
Linkos - 14.12.2010 16:11

José: maj hrát jako my, za vybraný vstupný... :)

 
José
José - 14.12.2010 10:48

legenda, nelegenda, ked nedokazu prilakat dostatok ludi, tak by proste nemali stat tolko penazi. myslim, ze uz dost organizatorov na nich prerobilo, mohli by si trochu stupit do svedomia

 
Medvěd
Medvěd - 14.12.2010 5:28

RumovaViila: Vezmi si zimní bundu (spíš dvě) a hoooooodně peněz.smajlik - 1
Linkos: Asi tak no...

 
Linkos
Linkos - 13.12.2010 23:13

Na rychtě sem byl před cca měsícem a vstup byl tuším 70-80 kč za nějaký (nijaký) dramce, lidí počítám tak max 20 i s obluhou a pivo za myslim 27, pamatuju si, že plzeň byla jen o 3 kč dražší než géčko.
Bylo to prvně, co sem šel na "Novou rychtu" a vypil sem sotva půl piva, než sem se rozhod, že by to byla jen stráta večera a zmizel na jinou akci. Drahejch 15 minut...

 
OldHandFromHell
OldHandFromHell - 13.12.2010 17:01

prase-punk, Fifa: mozny je vsechno no, ale 40 tacu to uz se mi zda i na ne moc
Plexis si to zaslouzej vo tom zadna, sice by to Hosek taky mohl srazit dolu, ale to je ohrana pisnicka zesmajlik - 1

 
RumovaViila
RumovaViila - 13.12.2010 15:07

ještě že jsem se tam nakonec nedostala, když to tu tak čtu... jináč s tou rychtou to jde z kopce, to je fakt, jsem zvedavá jak dopadne v sobotu ZNC...

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 13.12.2010 14:20

Karlos:já jsem si nevšiml tvé otázky co by byla směřována na mě..Kdyžtak zopakuj. Leda že myslíš že by tě zajímala ta cena. Tak to zde nebudu psát veřejně, jen ty čísla která tu padaj jsou vesměs zcela mimo:=)

 
Medvěd
Medvěd - 13.12.2010 13:46

Bukva: Ty Casualties místo na Antifestu v ten den ještě tuším hráli někde v Praze,nebo jak to tehdá bylo...

 
Medvěd
Medvěd - 13.12.2010 13:43

Bukva: No to je fakt,že tě nějakej zmrd je schopnej obvinit,že sis love nechal.To už se nám taky poštěstilo tohleto a s tím nic nenaděláš i kdyby ses stavěl na hlavu.Jinak tady u nás je to taky mrtvý,viz třeba Aion v Lomnici nad Popelkou,kde bylo pořád něco a teď už tam jsou akce jen sporadicky a hlavně než na punk atd je to na tekkno atd.Jasně,ty lidi jsou kolikrát na hovno.Si pamatuju Punkovej večírek před asi třemi lety v Nové Pace,kde nějakej idiot vykopal ze zdi sádrokarton,páč si myslel,že bude nejvědší drsňák nebo já nevím a díky tomu už tam nic podobnýho nebylo.Nakopat tyhle zmrdy do prdele!Tě to nasere viď,že se někdo pokouší něco dělat a nějakej náctiletej smrkáč,co si to dohasí na první akci ve svým životě,to tam začně ničit.Mě osobně,když sem se vrátil z tý Prahy taky napadlo,že by jsme tady mohli něco dělat a to třeba v Jičíně,ale zatím jsme to ještě nedotáhli dokonce.Prostě se na to nějak zapomělo a je to :-) Ale já bych tady osobně chtěl zase začít něco dělat,když nejsou už Milkovický kozy,ale samotnýmu se mi do toho nechce.

Já tam dorazím,pak až pojedu na Úmrtí Sida do Plzně a nebo k Pacientovi k Havl.Brodu.

 
Bukva
Bukva - 13.12.2010 13:22

Medved: nojo kamo navstevnost mala tak je odvolam. to se velice lehce rekne ale znamena to , udelat ze sebe hajzla a curaka kterej slibi kapelu a nema ji, navic hlavni, pulka lidi te obvini ze sis prachy dal do kapsy a ta druha bude tak nasrana ze ti akci zdemoluje (viz antifest (cerpam z dostupnych drbu) tehdy odvolal casualties protoze prodelaval a punkaci udelali takovej brajgl a skod ze to ve finale financne vyslo skoro stejne jako kdyby hrali). Navic se to stebou potahne jak z vostudy kozba, spousta lidi si na to jak je ve scene zvykem :) navali svoje drby a posle to dal a ve finale (ad extremum, coz se stalo) najdes viset plakaty na jinou punkovou akci kde bude napsano "tuto akci neporada a tvoje jmeno".
Ono je to hodne i o lidech. A me za ty "roky" co delam akce pripada ze lidi se cim dal tim vic chovaj jako netolerantni hovada.Treba u nas na okrese kapel i akci hodne ubylo a lidi stejne svim destruktivnim a skutecne antitolerantnim chovanim na akci, kdy jedou spis znicit sebe a jeste neco nebo nekoho, nez poslechnout kapely a podporit scenu, delaj vse proto aby poradatele meli problemy a tech akci bylo jeste min. Coz vede nakonec k tomu ze nemuzou anebo uz nemaj chut takovy akce delat . Coz vede nakonec k tomu ze punkovi koncerty delaj kluby co si zaplatej ochranku, mrdnou vstup na 3 kapely treba za 150 a vejs a pivo za 25.
A tim padem jsou vsichni v prdeli.
Ale jasne kazda akce je specificka nejde to brat tak uplne pausalne.

Jee sem se nejak rozepsal :) No hele ten hradec vypada skvele vim o tom dokonce FPB ty ja fakt mocinky užužbudu muzu, ale my jedeme do brnence na Inseminačku a za Vision, bo sem to uz Ianoj slibil a navic v ty hospe maj ulezelej hermelin co chutna jak ananas :)

 
zefv
zefv - 13.12.2010 11:54

A navíc profi kapely jako Visáči mají vše na smlouvu přes agenturu... ve smlouvě je vše zřetelně napsané a často kapela ani kdyby chtěla to nemůže ovlivnit.

Mě osobně se stalo, že kapela na smlouvu chtěla i slevit, ale v agentuře to po telefonátu zamítli, že je třeba na studio. Kapela to vyřešila tak, že na baru "propila" o pár tisíc víc :)

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-58