CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

POĎME DO PRÁCE

POĎME DO PRÁCE

Měsíční volno je úplně úžasná věc, ale sem tam taky jedna velká nuda. Jo, seděl bych od rána do večera v knajpě a mydlil do sebe jedno orosený za druhým, to jo, ale zas na druhou stranu těch poopičních stavů, třesů a mdlob už jsem si taky užil hodně, tak místo chlastání radši sedím u compu a snažím se něco tvořit. Jedním z takovýchto počinů bude, že vám představím mou další oblíbenou kapelu, která je tentokrát zo Slovenska a jmenuje se POĎME DO PRÁCE.

Založení kapely se traduje někde k roku 1992 v Bánskej Bystrici a zakládají sestava byla Elvis – basa, Fuňo - bicí a Kudro - sólová kytara, zpěv. Uteklo půl roku hraní a kapela naklusala co nevidět do bratislavského studia Mira Dvorského, kde posléze vydala první demo s názvem "Ideál". Koncertů měli tehdy jako šafránu a prakticky se jen jednalo o přehlídky mladých talentů. Rok 1994 byl pro kapelu rokem ve znamení rozchodu, Elvis poté kapelu sice udržel za pomoci různých muzikantů při životě, ale už nefungovali v Bánskej Bystrici, ale přesunuli se do Prešova, odkuď původně všichni pocházeli. Roky 1995 -1996 byly pro Práci takové něco ve stylu "jo a nebo né?" A až v roce 1997 se kapela konečně na dlouhou dobu ustálila, basu vzal do ruky Ďuri a za bubny si sedl Ondro. Kapela zbytek roku koncertuje jak na Slovensku, tak u nás a v témže roce připravuje vály na další desku, která vychází v roce 1998 a nese název "Nečum, lebo ti vypadnú oči!" Hned po nahrání odchází Ďuri, který je nahrazen Elvisovým bratrem Evženem. Ti spolu v roce 1999 nahráli demo Smad not dead.Netrvá to dlouho a v kapele se zase dějou čachry a to na postu bubeníka, kam se vrací jejich původní bicmen Fuňo. Daleko vědší "šibovačka" se ale děje na postu baskytaristy, jen tak namátkou se tam mihli Jimmy, Kubo, Johnny. S Johnnym Práce nahrává čtyři vály na další plánovanou desku "Moment prekvapenia".

Kapelu ale zřejmě baví to neustálé měnění sestavy a tak se zase pakuje Johnny,kterého nahrazuje Luky,s nímž kapela nahrává zbylých osm válů.A zase ! Další odchod a výměna připadá na letopočet 2002 kdy odchází Luky do vlastního souboru a tak přichází Neha,basy se chopí Elvis a druhá kytara připadne Kyzemu,což stejně nemá dlouhého trvání a rok 2003 je ve znamení jeho odchodu a tak nějak se tam moc ani neohřál :-) Následující rok konečně vychází dlouho avizovaná deska "Moment prekvapenia,následuje výměna Nehy za Rezeně a jede se dál.Tato sestava je aktuální od roku 2004 a tvoří ji dvě kytary,jedna basovka a samozřejmě bicí.V tomto složení POĎME DO PRÁCE odehrávají vela koncertů a s rokem 2006 se zase zavírají do studia.kde kujou matroš na desku,která vyleze na přelomu let 2007/2008 pod názvem "Doo Boo Boo".V tomtéž roce odchází Rezeň a Elvis mizí na půl roku do zahraničí.Po návratu s ciziny se koná křest a nsledně kapela hraje ve třech.V dubnu 2009 se přihasí zpět navrátilec Evžen a Elvis po dlouhých letech bere do rukysolovou kytaru.Po několika odehraných koncertech a festivalech Elvis znovu pracovně odlétá do zahraničí a Práce vyhlásila prázdniny.

 

pdpTak a teď něco málo jejich vlastních slov.

Čo znamená „P.D.P“ (Fuňova verzia – poznámka stvoriteľa)

Hráme sa už niekoľko rokov. Elvis a Fuňo začali s vedierkom a formičkami vo veku asi jeden rok. Zistili však, že na vedierko baby neletia a tak to skúšali s nákladným autíčkom, jojom a prakom. Keď sa už prestalo dariť aj z céčkami, tak na strednej buchli po stole a povedali si: „takto to veru ďalej nejde, keď chceme nejaké baby musíme sa tvrdo pustiť do práce.“ A hneď si aj odpovedali: „Ej veru, poďme do práce“. A tak jedného pekného dňa v roku 1992 chytili aj s kolegom Kudrom gitary, bicie a mikrofón a začali zisťovať, ako s tým môže taký Bon Jovi s kapelou rozklepať toľko ženských. A zisťujú to s malými prestávkami a personálnymi zmenami až do dneška.
Ako som už spomínal názov vznikol, keď s nami trieskala puberta a mi sme pri tom trieskali po stole. Postupom času sme často uvažovali, čo ten názov vlastne znamená a či ho radšej nemáme zmeniť na „Poďme na pivo“ (hlavne, keď sme sa poženili). Dospeli sme však k názoru, že tento významovo hlboký a ideovo veľavravný názov nás úplne vystihuje. Akurát ešte uvažujeme, či by sme nemali požiadať o nejaký ten sponzoring od úradu práce za to, že im robíme reklamu.

V skutočnosti to bolo asi takto:
Váľali sme sa na internáte a neskutočne sme sa nudili. Zrazu sme dostali nápad, že založíme kapelu. Rozhodli sme sa, že najlepší a najjednoduchší pre nás bude práve punk. V tej dobe to zodpovedalo našim inštrumentálnym schopnostiam. Voľba názvu kapely padla na Realita, ale neskôr sme sa dozvedeli, že kapela s takýmto názvom už existuje, tak sme sa rozhodli premenovať. Pôvodne to bolo Poďme Do Piči. Zásluhu na tom mal hlavne politický pracovník našej školy, žijúci v tvrdej totalite, ktorý bol presvedčený, že jediná správna cesta je country a nechcel nám dovoliť skúšať v školskom klube. O nejaký čas neskôr sme nahradili posledné slovo v názve slovom práca, pretože sme nechceli byť za každú cenu vulgárny a mimochodom, slovo práca považujeme tiež za neslušné, no pre obyčajných ľudí je oveľa prijateľnejšie.

Stránky kapely na Bandzone

Medvěd


15.12.2010   Rubrika: Články   |   Komentářů: 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1

Videa:

 

Diskuse ke článku - POĎME DO PRÁCE

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
mrtvola ©
mrtvola © - 15.12.2010 18:50

Medvěd: ne, ze Slovenska toho moc neznám. Od té doby, co jsme tam prodali chalupu a utekli posraní strachy, aby nás mečiarovci nepodpálili i s barákem, tak mám jen kusé informace....

smajlik - 1 smajlik - 10 smajlik - 14 smajlik - 21

 
Medvěd
Medvěd - 15.12.2010 18:22

mrtvola ©: Dík! Tak jí založíme,né ? Jinak kdybych jen seděl u počítače,tak bych byl zachvíli slepej a tlustej jak dobytek.smajlik - 1
Ty jsi tu kapelu neznal ?

 
mrtvola ©
mrtvola © - 15.12.2010 18:17

Vždycky si rád přečtu informace ze slovenské scény. Klidně to může být i jenom slovensky, vůbec mi to nevadí. Kapela je v pohodě a článek taky.

smajlik - 5

Sakra, Medvěde, chtělo by to založit nějakou neziskovku, napojit se na bruselské Eurovody a tak. No a mohl by ses pak věnovat jen psaní článků, recenzí a kuličkové ložiska bys mohl hodit za hlavu smajlik - 10