CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

LIBERTY JAIL: THE END

LIBERTY JAIL: THE ENDO téhle kapele osobně slyším prvně, ale už od prvotního poslechu se mi to začalo docela i zamlouvat. Sic jsem zastáncem českých textů u českých kapel, ale tohle tak nějak k tý muzice, co Liberty mydlej, sedí.

Když to poslouchám už asi po páté, tak se ve mě střídaj dojmy, že jednou je z jejich tvorby slyšet Metalica, v dalším songu zase slyším podobnost s havlíčkobrodskou legendou NAŠROT. No, tu Metalicu slyším spíš u jejich starší tvorby. Na té nové už né, ale to nic nemění na tom, že kluci hrajou velice dobře, a to na Strakonicku válej teprve tři roky! Nebudu vám tady vypisovat jednotlivé skladby, páč opravdu té angličtině moc nehovím. Co se mně ale líbí, je to, že kapela v žádné z šesti skladeb, které obsahuje cd "The end", ani trochu nesleví z nasazení. Jako, víte, co mám na mysli, né? Prostě, že je to slušnej nářez v podobě hc od začátku do konce, a to mi fakt sedí!


Heh, teď si tak říkám, mi ten zpěv taky trochu připomíná Radůze ze sokolovskejch 3Brats. Styl, jak hraje bubeník zas pozdější tvorbu Kritické situace (Forgiveness). Ono je všeobecně známo, nebo se to alespoň říká, že bicí dělá kapelu, a tady v tom případě se to jen potvrzuje. Řandík do vás při poslechu pere všelijaký kulometný palby jako například ve skladbě "Cup of Faith", kde ho navíc velice dobře doplňujou hlavně kytaráci David s Vojtou. "Silence" (ticho, mlčení, pauza a i smrt), to jsem si hodil do slovníku :-) Hned v začátku to mělo náběh od prvního hrábnutí do kytary na song od VZ – "Hrad", ale naštěstí zůstalo pouze a jenom u toho náběhu :-) Dál už se jelo klasickou palbou doprovázenou fakt dobrým řevem. No, vidíte, jsem v úvodu psal, že nebudu komentovat jednotlivé písně, a už budu uvádět třetí :-)))


Nějak mě tahle deska "vzala", no :-) "Disco STU", tak to je vál s náběhem na drsný pogo, o který ve Strakách nikdy nouze nebyla, a když né na to, tak alespoň na "hození si řepou" někde ve na Křemelce, teda jestli ještě funguje. Mě ke Strakonicím osobně váže dost věcí a hlavně podniků a samozřejmě kapel a kamarádů. Určitě, když je řeč o tomhle pěkným městě, tak by byl hřích nezmínit legendár kapelu TELEX, která pro mě osobně je na české punkové scéně kapelou, kterou řadím s Kritickou situaci a SPS mezi mé jasně nejoblíbenější, a vál "Chlastala, chlastala" si přeju nechat zahrát i na pohřbu :-)) Je tam jedna hospoda "Na růžku", kde jsem snad větší porce, co se v pohostínství v podobě hotovek servírujou, nezažil, a teď opravdu nekecám!!! Tehdá, když jsme tam s bandou byli, tak jsme tam pojedli a tam si prostě nesmíš dát polívku, páč to druhý jinak nesežereš - - - kupa jako kráva!!!!!! Kdo nezažil, neuvěří... ale to jsem zase krapet odbočil. Zpět k recenzi.

Co dál víc k Liberty Jail dodat? Obal CD je velice pěkně ztvárněnej a na hlavní straně je vyobrazený elektrický křeslo. Uvnitř klasicky texty atd... Však to znáte. Všechno tohle spatřilo světlo světa u Honzy Kapáka ve studiu Hellsound. Ale obal je vlastně jen takovou třešničkou na tomhle dortu, kterej tvoří hlavně výbornej šesti skladbovej obsah, u kterého se nebudete rozhodně nudit, to vám slibuju!!!!!

 

Stránky kapely na Bandzone


Punku zdar!!!

Medvěd


16.12.2010   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,8
jde to 1,8
 

Diskuse ke článku - LIBERTY JAIL: THE END

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.