CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Fast Food Orchestra představují nový singl a videoklip

Fast Food Orchestra představují nový singl a videoklipFast Food Orchestra přicházejí několik měsíců po vydání své poslední desky Utsuki s novým singlem nazvaným „The Party Is Over“. Ten zanedlouho vyjde na vinylové kompilaci Kings of Prague, ale již nyní ho můžete slyšet a stahovat zdarma na internetových stránkách kapely. K singlu vznikl i videoklip v produkci reserve07. Představuje dynamickou podívanou na intergalaktickou a interkulturní party v podání Fast Food Orchestra. Video po zveřejnění shlédlo během jednoho dne téměř 3000 lidí.

Nový singl bude možná pro posluchače, kteří mají Fast Food Orchestra zafixované jako uskupení hrající převážně ska a přidružené styly, nemalým překvapením. Pro ty, kdo Fast Food Orchestra sledují v jejich kontinuálním hudebním vývoji, však bude nový singl jen přirozeným pokračováním jejich tvůrčí cesty. V nahrávce je patrná inspirace moderní populární hudbou, dancehallem a jeho tanečním odvětvím, které na české hudební scéně možná zatím trochu chybí.

Na natáčení videoklipu si kapela přizvala spřízněné zástupce různých subkultur, které v česku vznikaly v první polovině devadesátých let ze stejného kulturního raše, jako česká ska scéna s Fast Food Orchestra jako jejím výrazným reprezentantem. V klipu tak vidíme zástupce stylů jako hardcore, rockabilly, ska, punk, indie rock nebo reggae, kteří si svorně užívají party v režii Fast Food Orchestra, uvězněni na kosmické lodi.

Fast Food Orchestra nabídli nový singl i videoklip stejně jako poslední desku k volnému šíření mezi posluchači. Všechno tak můžete slyšet, vidět a stahovat na jejich internetových stránkách www.fastfoodorchestra.cz nebo http://www.facebook.com/pages/Fast-Food-Orchestra/49250787900 .

BIOGRAFIE

Kapela Fast Food Orchestra se zformovala v letech 1994-96 a od roku 1998 začala aktivně vystupovat po klubech. V roce 2000 kapela vydává své debutové album s názvem "Fugison party" (Emergency records) a o dva roky později vychází stylově mnohem vyhraněnější deska "Lastfood" (Jahquita records). V roce 2004 vychází deska s názvem "Mangrooves" (37 surfers/megalith records), která je oproti dvěma předešlým deskám obohacena o hlas v současné době stáleho hosta,  toastera Dr. Karyho. Na jaře roku 2008 vychází deska „Urban Menu“ (Megalith records), na které se Fast Food rozhodli překročit hranice dosud preferovaného žánru ska. Zatím poslední deska „Utsuki“ (2009) v započaté multižánrovosti pokračuje.

Fast Food za více jak 10 let aktivního vystupování se svým repertoárem objeli celou republiku, opakovaně se také objevili v klubech i na festivalech po celé Evropě a v roce 2008 absolvovali měsíční tour po Brazílii. Na podiích v roli předskokanů se objevili po boku kapel The Toasters, Pilfers, Hotknives, Panteon Rococo, Slackers, Selecter a jako nejvýznamnější ve své historii považují společné vystoupení s jamajskou legendou The Skatalites v Drážďanech.

www.fastfoodorchestra.cz

www.myspace.com/fastfoodorchestra

www.bandzone.cz/fastfoodorchestra

Markéta


22.12.2010   Rubrika: Články   |   Komentářů: 7   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - Fast Food Orchestra představují nový singl a videoklip

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Kilčo
Kilčo - 26.12.2010 0:19

Fritoll: asi tak..

 
Fritoll
Fritoll - 23.12.2010 15:18

Taková taneční pohodovka. Neni tu muj šálek ale na CZ poměry určitě výborný!

 
anti-flag
anti-flag - 23.12.2010 10:19

Taky mě to neoslovilo

 
Kilčo
Kilčo - 22.12.2010 23:35

Medvěd: smajlik - 1

 
Medvěd
Medvěd - 22.12.2010 20:45

Kilčo: smajlik - 2

 
Kilčo
Kilčo - 22.12.2010 20:32

Medvěd: škoda

 
Medvěd
Medvěd - 22.12.2010 18:27

Tohle mě neoslovuje....smajlik - 2