CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Punkový Vánoce aneb mejdan jako kráva

Punkový Vánoce aneb mejdan jako kráva

Účinkující: Svině!, Benjamind band, MZH, N.V.Ú., SPS, FPB, Hubert Macháně, Paragraf 219

Byl páteční večer a tak jsem si říkal, že bych mohl zajít k nám do hospody na pár orosenejch. Jak jsem řekl, tak jsem udělal. Tady u nás bylo zrovna po vejplatách, tak se dalo čekat, že hospoda bude praskat ve švech. No, dal jsem si jich asi devět a šel si v klidu domů lehnout, páč jsem věděl, že ráno mne čeká po dlouhé době den, kdy zase někam vyrazím na akci. V sobotu ráno jsem se probudil asi něco kolem sedmé a měl jsem v hubě jak v polepšovně, což bylo zapříčiněný těma dalšíma šesti rumama, který tam do mě večer před tím ty vandráci nalili. No, ale skousnul jsem to a jelo se dál. Dopoledne jsem se ukecal a šel teda do té vany, jak jsem si den před tím řekl :-) Naložil jsem do kamen a mohlo se vyrazit směr Kopidlno, odkuď mi jel v jednu odpoledne vlak na Jičín, kde po hodině čekání a vypití třech orosenejch cesta pokračovala. Malé přerušení se konalo v Ostroměři, což je místo, kde bydlí moji kamarádi Míša s Dankem, kteří následovně jeli se mnou až na konečnou do Hradce Králové. Po vystoupení z vlaku jsme se jali něco sežrat a tradá do Severky na pařbu. Když budu mluvit za sebe, tak Punkový pamatuju leda tak z klubu El - Diablo, kde se nějakej ten rok konaly, než se přesunuly do bejvalého klubu RC Strojovna (nyní Severka). Nic, jedem dál...

Cca v sedm večer lezem do klubu a hnedle se zdravíme s Cecínem, kterej tam jako Véva a ještě nějakej typ má rozhozený distro. Okouknem ho a jdem zaplatit vstup 200 Kč. Ano opravdu 200 korun za sedm kapel! Minule, jak jsem byl v Bolce na těch VZ a vlez byl 250! Tak ten čůráček by se sem kupříkladu měl zajet podívat, jak se dělaj akce, aby ho po tom, co by viděl, že se akce koná v teple a že pivo jedenáctka Votrok přišlo například 24 ká.... A vůbec tam byl výběr asi z pěti piv, takže si každej vlastně přišel na své a mohl si na rozdíl od té boleslavské předražené sračky vybrat. Jo, když se to umí, tak je to pohoda. Ono to je asi taky tím, že N.V.Ú a další lidé, co měli tuhle akci na svědomí, nejsou hamyžný svině a jde jim především a hlavně o to, aby si to lidi užili. A ten zisk je vlastně skoro na posledním místě a tak by to mělo v tomhle žánru a kultuře chodit. Takže ty hamyžná boleslavská píčo si vyser voko!!!!! Šmejde!!!!! Pokračujem. Nebudu si jemu podobnejma kundama kazit dojem z dobře provedené akce.

Jako první se na podiu objevila kapela Svině!, kterou jsem neviděl, páč jsme dorazili pozdě, a i mě to mrzí, protože jejich muzika je úplně v cajku. Když jsme vešli do sálu, tak už to tam mydlil "rodinnej podnik" (berte to jako srandu), Benjaming band. Viva - la Scotland! Já tuhle kapelu nějak nesledoval a šel si rovnou pro prvního Votroka. Ještě předtím u vstupu proběhla zdravice s Makebou a Francem z N.V.Ú a mohlo se jít na věc. Po bandě od Trutnova nastoupila úderka MZH, která třeba doprovázela Tři Setry na jejich turné atd. Co o nich říci? Zkrátka klasickej punk rock, písně o všem možným a publikum se pomalu, ale jistě dostávalo do varu. V tu dobu už nás tam bylo, odhaduju, tak na 250 a další punkeři nadále přicházeli. A pak přišla rána!!! Poprvé v životě (no, já si taky kolikrát pamatuju velký hovno), jsem potkal Karlose, se kterým byla dána domluva na tom, že se tam "zčuchnem" a taky že jo! No, podali jsme si ruce a objadnali pívo a pak už to šlo samo :-))))) Pivo, pivo, pivo, pivo a zase pivo!On se ze začátku dušoval, že moc pít nebude, ale asi po osmým pívě se to zlomilo a už to bylo prakticky jedno, jak to celé tohle představení dopadne :-))) Nutno podotknout, že je to opravdu pařič a super týpos!!! Dohráli MZH a po nich následovala naše (a koho vlastně né), oblíbená kapela N.V.Ú. Už ani nevím čím, svůj set rozjeli, ale to, co jsem si tak nějak osobně přál, tak to zahráli. Padly songy jako "Sestra", "Tři kříže", "Jsou sami" atd. Nakonec do nás nahustili skladbu od SHAM 69 - "If The kid's are United!" u které Štěpán běhal po celém sále a nechal zpívat náhodně punx, zkrátka pohoda nejvědšího ražení a tak by to mělo bejt. On je vůbec Makeba šílenec a blázen v jedný osobě, což stejně všichni, kdo ho alespoň trochu známe, víme :-))))) Mně se líbí, že se prostě dokáže rozdat pro lidi a je to punker tělem i duší. A takovejch, jako je on, už se moc na scéně nevidí - - - - rovnej, férovej chlap, víc nemusím dodávat!!!!!! (Až si tohle bude číst, tak bude červenej až na prdeli :-))))) )

N.V.Ú odehráli a po nich následovala další "prověřená" a pro mě jedna z velice oblíbenejch, kapela SPS No a to už jsme byli v Severce úplně všichni. Čítal bych to na 350 návštěvníků. Začátek proběhl klasicky a to skladbou "Exhalace", načež se strhlo neskutečný pogo, které vydrželo až do konce. "Terasy", "Chuligán", "Hořčice", "ODS", "God Save The President" atd atd... Na závěr vymrskli "Mámu" a "Ruskou", po které se jako vždycky Krkavec vrhnul pod poďák mezi punx, kteří ho "nosili na rukách" po celým sále. Jo, jo, tahle banda, ač jsem jí slyšel nejméně dvě stě krát, mě zase dokázala pořádně vyhulákat :-) SPS dohráli a na scénu už se lifrovala legendární formace FPB, na niž jsem se já po předchozím zážitku z Antifestu těšil snad nejvíc. Nezklamali!!! Set se všema notoricky známejma peckama odehráli s maximálním nasazením a jak mám rád Wanekovu a spol kapelu Už jsme doma, tak tuhle mám rád dvakrát :-) Jo, nebo, nebo ? :-))) Po vystoupení FPB nás s Karlosem opět a zase přepadla neutichající žízeň, takže opět tekl Votrok proudem. Hubert Macháně, to je taky na český scéně dost známej pojem, tudíž netřeba představovat. Tuhle úderku už jsem moc nevnímal, páč jsem v době jejich působení byl tak nějak dost nalitej, a po tom, co mi pomalu dosluhoval zrak a hlavně nohy, což byl nejvědší průser, jsem se chtě nechtě musel usadit, načež následoval asi tří hodinový spánek, ve kterém jsem přišel o poslední kapelu večera Paragraf 219 a to mne hodně mrzí. A hlavně po poslechnutí poslední desky, která se mi, kurva, sakra líbí. Nedá se svíti a tělo není stroj. Ještě, když jsem tu psal o tom Votrokovi, tak jediný malý mínus byly ty fronty, co jsi na něj musel vystát.V tý největší "špičce" to kolikrát trvalo i půl hodiny. My ale s Karlosem nelenili a chodili si pro bahno nahoru do patra, kde nám pivo natočili hned. Dobrá vychcanost :-) Padla čtvrtá hodina, kapely už dávno na cestě domů, ale v Severce ještě mejdan nekončil! Mejdan se totiž přesunul právě do prvního patra, kde se ještě chlastalo. No, chlastalo. Poslední vytrvalci tam lemtali, jinak to bylo něco na styl noclehárny :-)) Prdel byla, když jsem se chtěl jít vychcat a na hajzlu punker s punkerkou hojně obcovali, načež se ta dotyčná pak hrdě chlubila, že "byla třikrát". Opravdu úctyhodný výkon takhle k ránu :-))) Punk sex a pivo hadr!!! Ale já to říkám pořád: "Ať je díra, jaká je, hlavně, že tam nejsou vosy."

Celou akci bych hodnotil jako jednu velkou pohodu, u který hrála vynikající muzika a všichni účastníci byli úžasní.Nikdo se nepral, nikdo na nikoho druhýho nemachroval a se skin's to taky bylo supr. Prostě mejdan, jak má být, a já se těšil, až vám tady o tom budu moci napsat :-) Jedna jedinná věc byla na hovno, že po rozpuštění to bylo na vlakáč asi čtyři kilometry, a vzhledem k tomu, že k ránu bylo v Hradci - 15 stupňů pod nulou, se nešlo moc dobře. Ale na druhou stranu jsme to zvládli a můj čas návratu je někde kolem čtvrtý odpoledne, kde jsem si sedl u nás do hospody a znova si v hlavě promítal všechny ty krásný věci, co se tam za ten večer udály. Ještě jednou díky a pokuď to bude za rok zase, tak neváhám ani minutu a zúčastním se rád zase!!!

Punk's not dead !!!!!

Medvěd


22.12.2010   Rubrika: Články   |   Komentářů: 49   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,9
normálka 2,9
 

Diskuse ke článku - Punkový Vánoce aneb mejdan jako kráva

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-49
Lord.Alex
Lord.Alex - 3.1.2011 23:02

to je z tankovýho praporu VOLEsmajlik - 16

 
Medvěd
Medvěd - 3.1.2011 20:31

chrpa: Ty seš Roman jo ?smajlik - 1

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 3.1.2011 20:21

chrpa:no to je taky pravda romane:ú) opravdu ho nemm rád.)

Windas:tak snad poplujem ještě dlouho aniž by nás potápeli nějaký zlitý medvědi a jiný lamičky:ú)

 
Radovan
Radovan - 31.12.2010 18:06

Lord.Alex: smajlik - 1 vím že sem týpek i bez tebe ty zkurvenče...ale jsem stebou na jedné lodismajlik - 1

 
chrpa
chrpa - 30.12.2010 22:38

Lord.Alex: nebude to spíš tim,že nemůžeš adama vystátsmajlik - 1

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 30.12.2010 15:48

chrpa:no v mínus 15 fakt neee, to by ani nebylo čim:=) ale já nebydlim v jeskyni jak medvěd, čili bych počkal domu, aleepsn se víc těšíš:=) ale pro pankáče je jedno kd eno, prasata jsou holt prasata:=)
windas:ostravská kurvo:=) ale jinak jsi fainsmajlik - 5

 
Radovan
Radovan - 30.12.2010 13:43

smajlik - 1

 
chrpa
chrpa - 29.12.2010 22:46

Houda: nic si z toho nedělejsmajlik - 1

 
Houda?
Houda? - 29.12.2010 20:13

chrpa: nevím asi mám jinej humor jak ty...ale nepochopil jsem to s tou hroudou......

mrtvola ©: winďas: jinak já jsem ta největší:-P smajlik - 14smajlik - 10

 
Radovan
Radovan - 29.12.2010 18:26

smajlik - 1

 
mrtvola ©
mrtvola © - 28.12.2010 21:15

winďas: to my tady všichni smajlik - 10

 
Radovan
Radovan - 28.12.2010 17:03

jn jsem tak trošku zmrd...ale jinak jsem fajn kluksmajlik - 1

 
Radovan
Radovan - 28.12.2010 17:03

spíš reálný fakt pravdivé skutečnostismajlik - 3

 
chrpa
chrpa - 28.12.2010 16:24

Houda: moc hezká,taková pražská hrouda...

 
Houda?
Houda? - 27.12.2010 20:25

chrpa: je to jedna z přezdívek....

 
chrpa
chrpa - 27.12.2010 16:19

Houda: taky máš prímovou přezdívku...
nebo se tak menuješ???

 
chrpa
chrpa - 27.12.2010 16:17

Lord.Alex: už tě vidim,jak klátíš v mínus patnácti za kulturákemsmajlik - 1

jináč dobrej článek,souhlas s martinem,že bez tý rudý špíny medvěda čtu rádsmajlik - 10

 
Kripl
Kripl - 26.12.2010 11:05

Mě se můj nick náhodou líbísmajlik - 14

 
Radovan
Radovan - 26.12.2010 8:37

Lord.Alex: Houda: smajlik - 14smajlik - 10

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 25.12.2010 19:07

Houda bodujesmajlik - 5smajlik - 5

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-49