CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

PENNYWISE po dvou a půl letech opět vystoupí Praze

PENNYWISE po dvou a půl letech opět vystoupí Praze

V pátek 21. ledna bude pražský Palác Akropolis hostit koncert určený zejména příznivcům punk-rockové scény 90. let dvacátého století, která se zformovala kolem labelů Epitaph a Fat Wreck Chords. Vystoupí zde totiž kultovní kalifornská kapela Pennywise, která společně s Bad Religion a NOFX tvoří v daném stylu pomyslný královský triumvirát. Pro tvorbu všech tří skupin se rovněž vžilo označení "skate-punk", jelikož pocházejí z prostředí, kde byla skateová a punková komunita značně provázána.

V konkrétním případě Pennywise se jedná o Hermosa Beach, mírumilovnou pobřežní čtvrť Los Angeles, obklopenou ze všech stran mnohem drsnějšími městskými částmi. Zde se kapela zformovala již před neuvěřitelnými třiadvaceti lety. Za tu dobu vyprodukovala celkem 9 řadových alb, z nichž například "Unknown Road", "About Time", "Full Circle" nebo "From The Ashes" se řadí mezi základní milníky celého žánru. Zejména od počátku druhého desetiletí své existence zaměřovali Pennywise značně angažovanou formou témata svých textů hlavně na politiku a společenské problémy.

V srpnu 2009 prodělala kapela lehčí šok poté, co jí náhle opustil frontman a zakládající člen, zpěvák Jim Lindberg, který se po několika měsících pochlubil vlastním novým projektem "The Black Pacific". Po spekulacích o ukončení činnosti však Pennywise v únoru následujícího roku překvapivě ohlásili jako Lindbergova permanentního nástupce Zoliho Teglase, zpěváka jiné populární kalifornské party Ignite.

Jak znějí Pennywise se Zolim za mikrofonem se na vlastní uši máme možnost přesvědčit již tento pátek. Vstupenky jsou ještě k dostání v síti Ticketportal; předskokany budou němečtí punkeři Scheisse Minelli, kteří rozpumpují sál Akropole už v 19:30h.

www.conspiracy.cz


17.1.2011   Rubrika: Články   |   Komentářů: 9   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
PENNYWISE po dvou a půl letech opět vystoupí Praze PENNYWISE  

Diskuse ke článku - PENNYWISE po dvou a půl letech opět vystoupí Praze

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Medvěd
Medvěd - 20.1.2011 5:57

Lord.Alex: Koukám,že začínáš bejt nějakej poslední dobou přiteplenej - jak jinak si vysvětlit ty výrazy :-))))

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 18.1.2011 17:35

To je totiž o nečem drobet jiném:=) každej má samozřejmě svoji pravdu:=) bylo by docela smutný kdyby si člověk něco myslel a měl an něco názor a nevěřil mu stoprocentně, kor když ho ventiluje veřejně:=) a pokud s tim někdo nesouhlasí, má mu to argumenty vyvrátit:=) ale argument, kecáš, tak to neni, nebo tohle a tohle neni pravda neni argument:=) takže tak médo pusíku.

Pennywisse su dobří, smajlik - 5

 
Karlos
Karlos - 18.1.2011 13:05

Basstardo: Tak to víš, taky jsem jen člověk. Když do Tebe celý den někdo hučí, tak už pak snadno ujedešsmajlik - 6 Já ty hádky tady přímo nenávidím, i když se jich kolikrát sám účastním. Ale to je o tom, že někdo má prostě svoji pravdu a nikdy ani malinko neustoupí, nepřizná si, že by se třeba taky mohl někdy mýlit a to mě vadí.

Takže všechno dobrýsmajlik - 5

 
Basstardo
Basstardo - 18.1.2011 12:58

smajlik - 5 ok, šlechtí tě, že ted se nehandkuješ :)

 
Karlos
Karlos - 18.1.2011 12:54

Basstardo: Včera nebyl nejlepší den, omlouvám se!smajlik - 14

 
Basstardo
Basstardo - 18.1.2011 11:56

Já se nezlobim, můžeš napsat svuj názor, stejně jako já :) Já taky přeci jen napsal svuj názor a slušně se zeptal "A jak to souvisí s upoutávkou na Pennywise?" Nemusíš to hned brát tim nejhoršim způsobem co tě napadne.

Stačilo napsat třeba: "Nesouvisí to nijak" a nebo mít smysl pro nadsázku a humor a "že bych BR sežral stejně tak jako chleba s máslem a opepřil to Pennywise", ale asi se na těchto stránkách všichni cítíte moc napjatě, ohlížíte se kdo vás kdo chce napadnout...klídek, nebud paranoidní :) Sám si napsal fajn článek, tak nebud vážně sám tak paranoidní a neber vše hned zle a vážně, je to jen web a rýpání a ne kulka do hlavy :)

 
Karlos
Karlos - 17.1.2011 23:22

Basstardo: Ale copak? že by snad opět zaklepalo na dveře staré dobré: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde?

To se na mě nezlob, ale svůj názor si ještě snad říci mohu. Na začátku té upoutávky je o Bad religion zmínka, na kterou jsem prostě zareagoval. Neříkám tu nikomu: Nechoď na ten koncert, nemá to cenu.smajlik - 1

 
Basstardo
Basstardo - 17.1.2011 23:13

Chleba s máslem mě tedy oslovuje více.smajlik - 1 Pennywise mě ale berou.

A jak to souvisí s upoutávkou na Pennywise?

 
Karlos
Karlos - 17.1.2011 17:29

Bad religion mě tedy oslovují více.smajlik - 1 Pennywise mě moc neberou.