CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

BRAIN DRAIN - Trnem ve voku

BRAIN DRAIN -  Trnem ve voku 

Dalo by se říci "pozdě ale přece" o recenzi na tuhle kapelu, která krom dema v roce 2008 vydala další počin v březnu letošního roku 2010. Vím, je to pozdě, ale já se k tomu dostal právě až teď. Nic to ale nemění na tom, že bych vám o tom pár řádků nemohl napsat :-)

Tuhle kapelu, která na scéně působí nějakejch pět let, já osobně poznal už v roce 2007, kdy kluci z Prahy dovalili zahrát na náš dnes už legendární Milkovickej mejdan. He, to byl taky ročník jak stehno. No vlastně jako každej jinej.I když jinej. Ale jo, byl jinej už jen třeba v tom, že se změnilo osazenstvo účinkujících. Lidé většinou vždy dorazili stejní a byla to taková "směs", kde se nacházely převážně všechny odnože undergroundu punkerama počínaje a ortodoxníma hipíkama konče. Hrozná to tehdá byla vždycky svoloč :-) A jak již jsem psal. Jednou tam takhle zavítali i kluci z BRAIN DRAIN, pro které to tehdá byl jejich pátej koncert (to jsem vyčetl na jejich profilu), a já měl to štěstí, že jsem si je mohl poslechnout a vidím to jako dneska, jak tam frontman Kráťa s japonským šátkem na hlavě řádil jako šílenec a do toho všeho se jim tam motá nalitej Klokan. Však můžete posoudit sami v odkazech :-))) ...... jo, to byly jejich historické začátky.

Ale k nahrávce. Mně osobně punk střihu 77 nikdy moc nebral, protože mi to připadalo vždycky takový měký. Kdybych měl jmenovat kapely, co se mi líběj, tak mě napadnou třeba The Clash, nebo Ramones a z našich například Zona A a tím to tak končí. Tím samozřejmě tenhle styl nehaním - pouze říkám nebo naznačuju, že dávám přednost tvrdším nářezům ála G.B.H., Chaos UK, Vice squad, Violators, nebo The Exploited, z našich třeba vyzdvihnu TELEX, Kritickou, Davovku, Šanov atd...nic, jedem dál. album « Trnem ve voku » mě ale zaujalo a docela čumím, jak se kluci po hudební stránce vymakali. Už to není jen řezání do kytar a mlácení do škopků, jako tomu bylo na těch Milkovicích. Tady se to opravdu hlo o 100%!!! Což nám dává jasně najevo hnedle první vál "Dead Boys", kterej je jak vystřiženej od nějaký UK kapely a kterej je na koncertech určitě velice chytlavej. Song s pořadovým číslem dvě, "Zatoulanej pes", je taky jeden z těch lehčích - prostě pivko, jointa a pohoda je na světě :-) Pozor, přitvrzujem! "S nikým nic", tak to je jeden z nejlepších fláků na albu. Perfektní kytary, dobrý bicí, společný vokály nejsou taky k neposlechu a publikum to dozajista rozhejbe. Čtvrtá skladba se nese v podobným duchu. Co se týče textů, tak je to podobný jako u vědšiny kapel. Zpívá se o běžnejch životních problémech, které řeší každej z nás, co alespoň trochu zabředl do naší kultury. Však to sami uslyšíte, pokuď si nahrávku pořídíte.


Pár skladeb přeskočím a vrhnu se rovnou na poslední, která se jmenuje "Zvuky garáže". Tady to zas poměrně šlape a potvrzuje se, že kapela umí! "Jsme kapela z garáže, která vám teď ukáže, že neumí vůbec na nic hrát, na nervy tak akorát!" tak tímhle bych to tak nějak pomalu zakončil. Ten refrém ale zdaleka není vůbec pravda, páč kluci, jak jsem psal, uměj naopak velice dobře hrát, o čemž se můžete přesvědčit třeba dnes v Mnichovicích u Prahy v hospodě U koupadla, kde s nimi společně vystoupí ještě pár dalších souborů. Ještě, když se řeknou Mnichovice, tak se mi vybavěj vzpomínky z dob, kdy jsem kousek od nich bydlel a zrovna v tomhle rajonu převážně prováděl betonáže (Stránčice, Všestary, Klokočná), tak jsem do Mnichovic chodil na náměstí do hospody, která se jmenovala "U Rybína", na obědy a před ní přes silnici seděl na lavičce pod stromem tradičně nějakej punker s růžovým čírem, pochlastával krabicový a denně mě stahoval o cigára :-)))))) Nebo taky kousek od Mnichovic je vesnice Kunice, kde je zas velice dobrá hospoda, ve který točej snad nejlepší 11° Kozla, kterou jsem kdy kde pil. Navíc se tam dějí i punkový a jim podobný akce (zdravím Violu a bagráka Makumbu!), opravdu na pohodu knajpa. Jej, to sem se zas dostal od recenze úplně někam jinam a udělal jsem z toho turistickou mapu :-)))))

Závěrem. Počin povedenej, po hudební stránce dobře zahranej, zpěvy taky cajk a pokud ho budete chtít vlastnit, tak napiště buď kapele, nebo zajděte k Ceckovi do krámu a nebo si ho kupte třeba na koncertech, to už je vlastně na vás!

 

Stránky kapely na Bandzone

Medvěd


26.1.2011   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 6   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,7
jde to 1,7

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - BRAIN DRAIN - Trnem ve voku

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Houda?
Houda? - 29.1.2011 16:12

Kráťa: Já vsmajlik - 18ím, bylo to myšleno v tu dobu co byl Medvěd na vašem koncertě smajlik - 14

 
Medvěd
Medvěd - 28.1.2011 9:48

Kráťa: Zdar! Díky! Co s ním je,tak to nevím.Cca před třemi lety,ho kamarád potkal v Praze na Parukářce a od té doby nic.Ono je taky možný,že šel zase zpátky zevlovat do Ostravy,kdo ví....

No já to právě bral podle bandzone,kde jsem něco hledal a připletli jste se tam vy a koukám,že jste nahráli desku,tak jsem si říkal,že by nebylo na škodu udělat na ní takovou opožděnou recenzi :-)

 
Kráťa
Kráťa - 27.1.2011 23:24

Ahoj Medvěde! Za recenzi ti za celou naší kapelu posílám velký díky! Musím teda přiznat, že jsem tim byl mile překvapenej....:-)
Milkovice jsou specifická akce a my vzpomínáme jen v dobrym! Pivo v zavařovačce od okurek jsme od tý doby neměli.smajlik - 10 A Klokana si taky moc dobře pamatuju, hehe. Co s ním vlastně dneska je?

Jo a jen drobnost, to pořadí písniček je špatně. Takhle to myslím máme dané v ukázkách na bandzone. Na CD je pořadí úplně jiné, ale je to naprostej šumák.smajlik - 1

Jinak mimo mísu, těch 17let Houdo, to je super lichotka! To bych zas klidně bral! Už jsme bohužel hranici ''teens'' vloni překročili.smajlik - 2smajlik - 1

 
Medvěd
Medvěd - 27.1.2011 18:28

Já to sepsal proto,že jsem na ně náhodu narazil a rovnou jsem si vzpoměl,jak hráli tehdá na Milkovicích a jak to bylo "strašný",což už teď neplatí a i jim to dobře hraje.A zda o je alá fialky,tak to bych zrovna netvrdil,ale to je vlastně jedno.smajlik - 16

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 27.1.2011 18:14

Jj taky je mi to divný, že Medvěd má rád totálně nepolitickou a naprosto pohodovou kapelku alá fialky.=))

 
Houda?
Houda? - 27.1.2011 17:57

NO Medvěde:-))....zrovna tuhle kapelu bych do tebe neřek smajlik - 10...že zrovna ty budeš sjíždět 17ti letý kluky smajlik - 1