CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

DVD - Brněnecfest XI - 2010 Punkovej klystýr - 26.6.2010

DVD - Brněnecfest XI - 2010 Punkovej klystýr - 26.6.2010Jak již jste se mohli dočíst v nadpisu, tak jde o 11. ročník dnes už dobře zaběhnutého letního festu, kterej se taky pomalu ale jistě dere na přední pozice na punkové scéně u nás. Každoročně tu máte za "pár korun" možnost vidět tak nějak naší přední punkovou scénu a můžete si ho koupit zde. Na jedenáctý ročník dorazily tyto soubory: N.V.Ú., Vision Days, Totální nasazení, Punk floid, S.P.S., Houba,V olant, Spínací špendlík, Nežfaleš, SAS, Falešný obvinění, Werglův pjos, Odpad (SK), MHZ, VHS, Vysoké napětí, Aqua Silentia a Mentálně narušená moucha.

Nebudu tady vypisovat jednotlivě všechny kapely, páč to bych tady byl do aleluja a kdybych náhodou na nějakou zapomněl, nebo nedej bože jí třeba míň pochválil, tak by z toho zase byl poprask na naší, už tak tolerancí přetejkající scéně. Ale k recenzi. Fest pořádají členové kapely Vision Days a nutno pododknout, že se jim to opravdu daří. Já měl taky tu čest na akci, která se koná kousek od nádraží a do areálu je to co bys kamenem dohodil, taky párkrát být. Tuším, že jsem tam byl asi čtyřikrát a poprvé hned nějak v jejím začátku, kdy to ještě zdaleka nebyla tak "profláklá" akce, takže si ještě živě pamatuju, jak to tam vypadalo, a kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak stejné pocity jsem měl v začátcích, kdy jsem třeba navštěvoval fest ve Slaným Rock na Valníku.

DVD Punkovej klystýr začíná kapela Mentálně narušená moucha skladbou "No rachot!" a hnedle od začátku je pod podiem kotel. Od pogujících punx se linou oblaka prachu a mejdan tudíž může začít! Na DVD má každá kapela prostor v podobě dvou skladeb a autorovi se opravdu povedlo vybrat asi to nej, co kapely během akce vyprodukovaly. Celkovej čas hraní je jedna hodina a třicet šest minut, takže slušnej nátěr na DVD. Když budu hodnotit zvuk, tak rovnou říkám, že se též povedl a kluci dělali, co je v jejich silách a možnostech. Kamera se taky neklepe, o což jsem měl trochu obavy. Dobrej počin. Když si to pouštím už asi po čtvrtý, tak mě tam zaujmou někteří punx, kteří doslova a do písmene dokázali "odpogovat" všechny kapely, a to se rovná nadlidskému výkonu při skloubení kombinace chlastu - cigaret a neskutečnýho vedra. Klobouk před nima dolů!!! Asi jako na každém DVD, tak i na tomto je ke shlédnutí bonus o časové délce dvacet tři minut, kterej nám nabízí "přehled" návštěvníků. Já bych z toho moc nadšenej bejt účastníkem akce nebyl, páč se to dá přirovnat k vychytanýmu a nabízenému monitoringu pro nacistickou lůzu, která si prakticky může všechny ty lidičky donekonečna prohlížet a posléze si o nich vyhledat veškeré informace a následně a v neposlední řadě je může jednoho po druhém začít nahánět. To se podle mě moc nepovedlo a nedivil bych se, kdyby někdo autora začal kritizovat.To bych řadil jako jasnej mínus DVD.

Shrňme si to: DVD z Brněnce má opravdu dobrou kvalitu, co se týče střihu, kamery atd. Fanoušek má možnost shlédnou nepřeberné množství účinkujících, kteří na naší scéně dlouhá léta tvrděj muziku a že o kvalitu není nouze, to není!!!

Punku zdar!

Medvěd


31.1.2011   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - DVD - Brněnecfest XI - 2010 Punkovej klystýr - 26.6.2010

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
mončaa
mončaa - 2.2.2011 17:12

brněnec....uplně užasná akce,o dývku budu uvažovat,musí bejt skvělý....a valník dřív moh bejt taky fajn,byla sem loni a předloni..ůžasný kapelky,lidi.....
kdybych si měla vybrat,tak nevím,obojí akce sou super,ale brněnec mám blíž (tak pul hodky vlakem),do slanýho to mám tak 4hodiny....a navíc brněnec...byl jeden z mých prvních festů,na kterym sem byla,není tam tolik nepankáčů.....ale zase valník není jen punkovej,a když poslouchám i bigboš....

 
Kristofson
Kristofson - 1.2.2011 10:14

Medvěd: Sak jasny... Ono kombinace ucasti pak rekapitulace k DVD bude urcite niečo jiné...

 
Medvěd
Medvěd - 1.2.2011 10:12

Kristofson: Já vím,že mohlo,ale co by jsi tam chtěl psát ? Podrobně vypisovat a psát o každejch dvouch skladbách,co tam od účinkujícího jsou ? No nevím.. Jo,hele,kdybych se zúčastnil osobně,tak by to bylo samozřejmě obsáhlejší a neboj,dočkáš se,páč se tam chystám.Takže report pak bude a s tím si víc pohraju.

 
Kristofson
Kristofson - 1.2.2011 10:03

Mohlo to bejt podrobnejsi ale jde to... Méďo