CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

FuckEar - Balada...a jiné příhody ze života

FuckEar - Balada...a jiné příhody ze života

FuckEar - Balada...a jiné příhody ze života

Je to sice ještě takřka čerstvá záležitost, ale na punk.cz neleníme a navíc nás nezajímají jen nejznámější, lety "profláknuté" kapely, tudíž dáváme a chceme vám hlavně dávat vědět i o souborech, které ač jsou známé hlavně ve svých regionech, tak i na našich stránkách se pro ně vždy místo najde, a rádi vám je a hlavně jejich tvorbu představíme.

Jednou z takových kapel jsou i kluci, kteří si říkají FuckEar, a jejich základnou je nádherné české město Telč, kde to taky už skoro necelé tři roky mydlej a kde taky nedávno sfoukli své první sedmi skladbové demo "Balada". Ták a když jsem psal představíme, tak představíme v celé parádě. Takže na podzim roku 2008 se muzikanti začnou scházet u bubeníka Duchyna. V začátcích tvořilo soubor hnedle šest muzikantů, z kterých jen malé procento umělo vůbec na nějaký nástroj hrát, a když se k tomu přidala ještě žalostná aparatura, tak budoucnost dalšího nového punk bandu byla viděna docela černě. No ale kluci to nezdali. Ustálili sestavu, sehnali lepší hudební vybavení, k tomu na sobě "zamakali" a během pár měsíců byli dobře sehraní na to, aby mohli konečně vylízt před lidi na pódium. Jestli si myslíte, že měli natlučenou nějakou převzatou tvorbu od jiných kapel, tak jste mimo (i když v úplnejch začátcích tam byly třeba skladby od Tří Sester, Kurtizán, nebo UDG, ale kdo se neučil hrát podle nějakejch vzorů, že). FuckEar ("fakír") hrají dnes zásadně svojí tvorbu. Tvorbu, pod kterou je podepsána tato čtveřice muzikantů: Honza "Chlupáč" Krejčí - kytara, zpěv, Jirka "Rohlík" Rohovský - baskytara, zpěv, Pavel "Závist" Poledna - akordeon, kytara, zpěv a Matouš "Spiderman" Hamerník - bicí. Co se týče stylu muziky, tak je to takovej punkrock s prvky ska a i se tam dá chvílema zaslechnout zvuk stylu zvaný jazz. Kluci třeba ve své představovačce píší, že tam můžem zaslechnout i hardcore, což jsem osobně nezaznamenal. Snad jen, když tam nějaká mařka jde házet kosu do roští - tam by bylo případně to hardcore na místě :-)))) Hudba se blíží stylu kapel jako jsou třeba Dukla Vozovna, Vyčůrat a spát, nebo v jedné mnou zmíněných kapel v recenzi,Tragedis, u kterej jako i v tomto případě kapelu táhne harmonika - jsem říkal, že je to posledních pár let dozadu docela často zaváděnej hudební nástroj v tom našem stylu :-) Ale hele. Na to, že FuckEar jsou na naší "scéně" nováčky, tak si myslím, že rozhodně věděj co a jak! Nejvíc mě asi zaujal patnáctiletej bicák Spiderman, kterej z dema zní velice zkušeně, a když ho slyším, tak se mi třeba vybaví bubeník z rodinný kapely Benjaming band, kterej do toho snad řezal, když mu bylo šest, nebo kolik, a teď už je velice slušně vyhranej, a když jsem ho viděl naposledy živě, tak působil jak "starej pardál" :-) Tady to ale taky není špatný a ostaní z party jedou taky slušně. Přejdeme pomalu k "Baladě".

"Baladu" právě otvírá grcající mařka, která navíc v tom roští, jak to tam švihla, ještě něco, nebo spíš někoho sejmula obsahem svýho žaludku. Tím někým byl nějakej Franta Brabenec, kterej tam zrovna v době, kdy šly hoky domů, sjížděl nějakou davajku, kterou si uhnal na plese. Si taky vzpomínám a vidím to v živejch barvách, jako by se to stalo včera, když jsem se na Punk Rebel Poděčely šel za podium vylejt, a tam dotoho nějakej pár řezal jak o život a já v alkoholovém opojení jsem je samozřejmě zkropil taky - no, přece se nepochčiju :-))))) Vidíte a další skladba se jmenuje "Dilema alkoholikovo" a je to zase o těch "populárních" pátečních večerech, kdy se převážně leje a druhej den se musí zase, než se dostavěj ty nepříjemný poopiční stavy, který já s přibývajícím věkem nesu už velice špatně. To není jak v patnácti, dvaceti, kdy jsi mohl letj jak zvíře tejden a bylo ti blbě maximálně jeden den. Dneska se vyžehlíš jednou a dva dny se z toho dostáváš. Teda alespoň já to tak mám :-))) Zasranej chlast!!! :-)))) "Teror ČD" je další vál, kterej se nese prakticky v celkově stejném hudebním duchu jako všechno na demu, což nevadí, alespoň pogující nevychladnou. "Bejt svůj", tak to je nejrychlejší song, co tam najdeš. Jak to tak poslouchám už asi po desátý, tak se mi líbí taky celkovej hudební projev zpěváka, z jehož stylu zpěvu čiší taková přirozená pohoda. Žádný zbytečný řvaní, jako u jinejch souborů. Jak říkám, pohoda, dobrý :-) Další skladbou je "Visti jeho". Sic nevím, proč je to uvedený takhle, ale to je vlastně úplně fuk - zkrátka je to o jehovistech, kteří jsou opravdu někdy šeredně votravní, a já si pamatuju, jak zvonili celej tejden u mámy, která navíc nevěděla, kdo to vůbec je, a já je tam pak musel jít vyhnat, načež se oni ještě nasrali a měli nějaký blbý hlemzy - no poslal jsem je do hajzlu a od té doby je klid :-) Heh a v Praze, tak tam jsme si jich taky užili až až.... Ty vole, -20 pod nulou v půl šestý ráno, když jsem šel na bus do háku, tak oni stojej na konečný Rohožníku a nabízej ti ty jejich sračky. To jsem kurva nepobíral, ty museli bejt šeredně o tý víře přesvědčený. Já nasranej, že v tý kládě musím jít hákovat a oni tam stojej a nabízej nějaký to "svoje čtení", a když jsem se v šest večer vracel zmrzlej jak hovno, tak tam stáli zase a zase ti samý. Ty vole, každej den - sobota, nebo neděle - jim to bylo jedno! Blázni :-))))))) ...ale sorry, to jsem zase ujel jinam :-) Poslední skladbou je vál "Svlíkací", kterým tuhle "recenzo-představovačku" ukončím - prostě tak se svlíkej!!!

PS: Ta hudba v této skladbě mi připomíná trochu nějakej cizej song z nějakýho ročníku FIFY na Play Station :-))))

No a zazvonil zvonec a pohádky je konec. FuckEar, když už nic, tak si je alespoň poslechněte, protože to není rozhodně špatný, a kapela vzhledem k tomu, že je mladá, tak má určitě potenciál a my se třeba jednou dočkáme, že je uvidíme na nějakém větším festivale typu například Trutnov, Podparou atd... Takže punku zdar a "Fakírům" přeju ať se daří!

Medvěd

 

Stránky kapely na Bandzone


22.3.2011   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,4
PUNK 1,4
 

Diskuse ke článku - FuckEar - Balada...a jiné příhody ze života

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Sanovak
Sanovak - 24.3.2011 16:03

tak ted dyz sem nemel co delat tak sem to docetl a poslechl na BZ
docela miel me to prekvapilo ,sice zadna prevratna kapela to rozhodne neni ale docela se me to pacilo smajlik - 1 takovy pohodovy ska/punk

 
mrtvola ©
mrtvola © - 23.3.2011 19:33

No, není to tak úplně můj styl, ale to není podstatné. Mapovat vznikající scénu a hledat nové kapely, které nejsou známé po celé republice, mi připadá jako dobrý nápad.

 
mikesh
mikesh - 23.3.2011 8:26

hodnotim za jedna smajlik - 5 vesela muzika ktera slape, to mam rad smajlik - 10 at Vam to vydrzi