CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Novinky ve Voltage

Novinky ve VoltageSTREAM NOVÉHO ALBA GEWAPEND BETON – BIG DUMP KIDS

Kdo se alespoň trochu orientuje v současným hardcore punku a sleduje co se děje, tomu nemohlo uniknout jméno jedné z nejznámějších dnešních kapel z Nizozemí - GEWAPEND BETON. Na našem blogu teď máte exkluzivní možnost poslechnout si stream jejich novýho alba!

(http://www.voltage-shop.com/index.php?route=information/information&information_id=13)

PRAVIDELNÉ PLAYLISTY

Na pravou lištu stránek jsme umístili přehrávač muziky, kde by se každý pondělí měl objevovat novej playlist čítající 20 songů. V jejich výběru se budou střídat Martin s Paayou a objevovat se mezi nima budou jak kapely z nabídky Voltage, tak i kapely, který tu zrovna nemáme, ale nějak nás zaujaly. Takže zůstaňte ve střehu!

BRZY VYJDE – SVART FRAMTID EP

Cesty osudu (a moderních komunikačních technologií) jdou někdy svýma vlastníma cestama… A tak nakonec došlo k tomu, že na Voltage právě vychází historicky první oficiální reedice jedinýho EP norských Svart Framtid, který se od svýho vydání před dlouhými 27 lety stalo nesehnatelnou sběratelskou raritou. Svart Framtid (v překladu “Černá Budoucnost”) jsou dodnes ikonou norskýho hardcore/punku 80. let. Šest rozbušek geniálního vzteklýho střednětempovýho punku s promyšlenými nápady, syrovým “spratkovským” vokálem (tak typickým pro skandinávský kapely té doby!) a přitom nevtíravě chytlavou dravou melodičností, která se částečně promítla i do stylu kapel, který se ze Svart Framtid vyvinuly: Kafka Process, So Much Hate atd. Ani po obsahové stránce nejde o žádnej popík – ve zvučné norštině zpěvák chrlí oheň na všechny strany a témata jsou syrovým obrazem časoprostoru svýho vzniku: studená válka a každodenní hrozba jadernýho konfliktu, miliardy vyhozený na zbrojení, všudypřítomnej vliv náboženství, práce ve špinavé fabrice a budoucnost zůstává černá. EP vychází ve své původní podobě s promakaným plakátovým obalem plným lepených koláží a apokalyptických kreseb, který celej dojem bezvýchodnosti situace jenom umocňujou. Tahle deska představuje 80. léta ve vší jejich špíně a hnusu, a přesto je stále neuvěřitelně aktuální! Možná až příliš…

VYJDE KONCEM DUBNA!

 


1.4.2011   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2
jde to 2
 

Diskuse ke článku - Novinky ve Voltage

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.