CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

MADCULT – Premiéra videoklipu „Lifeless Sea“

MADCULT – Premiéra videoklipu „Lifeless Sea“Zvolen není jen městem vypájeným na kousku dřeva, kde je „hrad a podhradie“, jak ho v úvodním jednání, dnes již kultovní inscenace divadla Sklep – Mlýny, představil Jiří Fero Burda. Zvolen je také městem, v jehož temných zákoutích se zrodil jeden šílený kult, jednoduše zvaný Madcult. Skupinka tří mladých recidivistů se snahou podkopat autority, kritizovat společnost a poukázat na špatné chování k matičce přírodě, vydala v roce 2010 EP 4 Reasons 4 Failure(s), jež oslovilo nejen hudební kritiky, ale také širokou veřejnost. Aby Madcult svou snahu podpořili také audiovizuálně, připravili videoklip ke skladbě „Lifeless Sea“, který si svou premiéru odbyl v podvečer 18. 4. 2011 na serveru coreMusic.cz (www.coremusic.cz).

Zpracování videoklipu se osobitě ujal mladý dokumentarista Martin Hossa. „Autorovi jsme dali volnou ruku, celý koncept pojal po svém, a ač jsme to původně neplánovali, tak klip má k textu a poslání našich skladeb velmi blízko. Jsme z jeho práce nadšeni, o to víc, že to dělal zadarmo ve svém volném čase,“ komentuje vznik videa kytarista a zpěvák kapely v jedné osobě, Filip Bartek. Vy se již teď můžete podívat na video teaser, který pro vás kapela připravila.

Slovenští Madcult svou hudbou zasahují do mnoha žánrů současné core hudby a jejich skladby tak tvoří pestrobarevnou koláž, ve které najdeme jak agresivní a útočné grindcoreové pasáže, metalcoreové riffování a breakdowny, mathcoreovou komplikovanost, hardcoreovou sepjatost, crustovou přímočarost, tak emotivně procítěná intermezza blížící se až k post-rockovému ambientu. Společně se sociálně-kritickými a ekologickými texty patří jejich tvorba k vrcholům nejen slovenské a české tvrdě hudební scény. Důkazem tvrdé a poctivé práce tohoto nezkrotného tria je jejich poslední počin – EP 4 Reasons 4 Failure(s), které se nahrávalo ve studiu Rolanda Grapowa (Masterplan, ex-Helloween), kde nahrávaly kapely jako X-CORE nebo Smashed Face a bylo masterováno v Anglii u Johna Mitchella (Architects, Funeral For A Friend, Annotations Of An Autopsy). „Lifeless Sea“ je druhým videoklipem kapely, prvním počinem byl klip ke skladbě „Marionettes“ z výše zmíněného EP.

Kapela se v současné době připravuje na desetidenní turné po NL/ČR/SK, které absolvuje společně s All Heads Rise (Nizozemí, www.myspace.com/allheadsrise) a Anime Torment (ČR, Litoměřice, www.myspace.com/animetorment). Nenechte si proto ujít jejich energický set a přijďte Madcult i ostatní kapely podpořit v jejich snažení. Zastávky turné jsou následující:

5. 5. 2011 Litoměřice (CZ) – Baronka

6. 5. 2011 Zvolen (SK) – Music Rock Cafe

7. 5. 2011 Prešov (SK) – City Klub

8. 5. 2011 Žilina (SK) – Retro Pub

9. 5. 2011 Jihlava (CZ) – Ponorka

10. 5. 2011 Chomutov (CZ) – Kulisárna

11. 5. 2011 Děčín (CZ) – Biograffs

12. 5. 2011 Amsterdam (NL) – Cave

13. 5. 2011 Heerien (NL) – Cafe Bluff

14. 5. 2011 Arnhem (NL) – Cafe The Stage

ODKAZY:

www.myspace.com/madcult

www.bandzone.cz/madcult

www.facebook.com/pages/MADCULT/128999315345

www.coremusic.cz


19.4.2011   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 0
- 0

Související odkazy:

Madcult  

Diskuse ke článku - MADCULT – Premiéra videoklipu „Lifeless Sea“

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.