CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: Fanánek a Synové výčepu - Miluáju chána

Fanánek a Synové výčepu - Miluáju Chána

Budou to už tři roky od události, která zbavila Františka Sahuly jednoho tisíce korun a kromě toho také života. Jeho kapelu Synové výčepu po něm zdědil největší český hitmaker Lou Fanánek Hagen. S ním teď Synové výčepu (pod názvem Fanánek a Synové výčepu) vydávají desku Miluáju chána.

Na obalu desky, stylizovaného do mariášových karet se skví hlava zesnulého Sahuly a pod ním ten prapodivný název. Ano, teď vám doufám došlo, že ani já nevím, kde kapela vzala takové jméno.

Deska obsahuje jedenáct nových songů, k nimž dělal hudbu kapelník Radovan Cerman a texty napsal L.F.Hagen. Ne ale všechny, protože na albu jsou dvě poslední písně Františka Sahuly. Všechny tyto písně jsou nahrány pouze s akustickými nástroji a sbory posilnila čtvrtá sestra Barbora Špotáková a její trenér Jan Železný.

Z alba mě nejvíce dostávají ony zmiňované dva Sahulovy tracky, které napsal při svém pobytu ve vězení. První z nich (Nouzovej východ) na mě působí až depresivně, zato druhý (Miluše/Náklady) je klasická výčepnická píseň, která mnohdy vyvolá více, než jen úsměv. Obzvláště, když se na mě při této písni o tloustnoucí Miluši z repráků vyvalila hláška:

Postavu má jako důlní bagr

O svátcích se z ní poblil švagr

Fanánek samozřejmě také nezklamal. Jenže od Sahuly si už moc nových věcí neposlechneme. Fanánek naopak do alba dotlačil ještě úryvky Sov v mazutu nebo písně Život je takovej. Když už jsme u těch Tří sester, tak se zde mihla i Supice Veronika, která si tu střihla píseň Já hezká jsem.

Nic z toho, co jsem tu psal, tu vlastně ani být nemuselo. Stačí pouze informace, že Fanánek vydává novou desku. Žádná díra do světa, ale sázka na jistotu. Nemusím snad ani psát, že desku jsem sjel asi sedmkrát a pořád mě dostává, přestože je to jen akusticky. Proto bych zde použil citát z CD Lázničky od Tří sester: Nic novýho pod sluncem - my to takhle chcem!

Šrája


19.4.2011   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 2   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,8
jde to 1,8
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Fanánek a Synové výčepu - Miluáju chána

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Šrája
Šrája - 25.4.2011 17:37

Jasný, na každýho to může působit jinak. Ale třeba taková Ukrajina se opravdu povedla.smajlik - 21

 
krishniczka
krishniczka - 24.4.2011 10:25

já teda nevim, ale moc se mi to nelíbí... pustil sem si Nouzovej východ a ten Fanánkův krákor mi do tý akustiky vůbec nesedí...