CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: CD/DVD - SLUT- 007- LIVE

RECENZE: CD/DVD - SLUT-007- LIVEPražská HC kapela SLUT má svá nejlepší léta už nenávratně za sebou. Doby, kdy SLUT stáli na vrcholu české tvrdé scény, měli vyprodaná vystoupení a jejich klipy vítězily v anketách už se nejspíš nevrátí. Zato SLUT se vrátili. V roce 2009 vydali u Radical Hippies demo Nuclear winter supersnowballs a po personálních změnách jim ke konci roku 2010 vyšlo vlastním nákladem CD/DVD 007-LIVE se záznamem koncertu ze strahovské Sedmičky, který se uskutečnil 25. Března roku 2010.

CD nabízí koncert, který je vlastně průřezem veškerou tvorbou kapely. I to už je u takovéto kapely docela drsné. Působí to docela psychedelicky, ale to je jenom slabý odvar toho, co vás čeká na DVD.

Na tom je totiž vystoupení zaznamenáno způsobem, který u nás není zrovna nejčastější. Koncert je totiž zpracovaný dost zvláštně, protože někdy se záznamy z jednotlivých kamer prolínají,nebo jede záběr zpomaleně, rozmazaně a spousta záběrů míří úplně mimo. Velmi časté jsou záběry do tmy. A to u kapely typu SLUT může působit na slabší spoluobčany ne zrovna blahodárně. Součástí tohoto DVD je také spousta raritek, které jsou roztříděné podle roku jejich vzniku. Najdeme tu tedy záznamy z prvních koncertů, videa ze zákulisí, klipy a mimo jiné také krátké video nazvané. Kromě videí zde najdeme i rozsáhlou fotogalerii.

Myslím, že v takovéto znovuzrození legendární HC kapely nikdo ani nedoufal, ale zadařilo se. Teď jen, aby se zase nerozpadli a nahráli něco nového. Třeba se jim nekonec přece jen podaří dobýt ztracenou pozici.

Konečný ortel: Velkolepý návrat skvělé kapely, který stojí za to vidět/slyšet.

Šrája


26.4.2011   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 1   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,7
jde to 1,7
 

Diskuse ke článku - RECENZE: CD/DVD - SLUT- 007- LIVE

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Medvěd
Medvěd - 26.4.2011 18:26

Paráda!!!!!!!!!!!! Slut a Svobodný slovo!!!!!!!!! Viva - la Sokolov!!!!!

Bobík!!!! Punks not dead!!!smajlik - 5