CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Recenze: Plexis - Vohul to!

Recenze: Plexis - Vohul to! 

Plexis – Vohul to!

Na novou desku legendy Plexis se čekalo dlouhých a předlouhých 11 let. Kapela během této doby prošla různými událostmi, změnami a všichni čekali, jak se to projeví…Ovšem když se před časem skupina rozhodla, že bude opět zcela plně fungovat a zaplnila si termínovou listinu takřka nadoraz, zdálo se, že to s „comebackem“ myslí opravdu vážně a vrchol všeho bude nová deska. Několikrát odkládaná, jak se na správnou punk kapelu patří :=) Ale nakonec je venku a hned zkraje musím důrazně doporučit, ať posloucháte úvodní pokyn a jakmile CD vložíte do přehrávače, tak to vohulte!!!

Okamžitě s prvním songem na vás totiž vlítne syrová, tvrdá energie a precizní našláplý zvuk!

Úvodní „Slepý náboje“ jsou ihned jedna z největších pecek a dokonale vás rozparáděj, skvělá melodie, vohulenej zpěv i vokály a kulometná palba z bicích Martina Švece vám ihned dá odpověď, jaká tahle deska bude…

Pokračujeme „Mezi cvoky“ ve stejném tempu s výbornou melodickou přímočarou linkou a mistr kytary a „předseda č….ů“ Dušan Lébl rozjíždí svou kytarovou onanii. Ta ovšem není vůbec ke škodě a song (songy) nebrzdí, naopak neuvěřitelně nakopává.

„Síla v srdci“ je první singl, který předcházel desce a jedná se o další velký hit!

„Černý vrány“ jsou vypalovačka, která graduje postupem času, „Sobec“ je pak možná „jen“ další song v pořadí, nebrzdí desku, ale zároveň ani není ničím výrazný. Nicméně do koncepce alba zapadá perfektně. „Betelgeuce“ mě dostala hned na první poslech a pro mě určitě jedna z nej pecek na desce. Jakési pokračování  „filmových“  písniček kapely. Song má drive a je to melodická jízda, kde asi nejlépe vyznívá Muchům hlas, který sem dokonale pasuje.

„Kyselina“ a „Spiklenci“ jsou tématicky podobné songy a druhý jmenovaný pak již delší dobu patří do stálého koncertního playlistu kapely jako opravdu dobrá nakopávka.

„Krize“ je pak první jakousi vzpomínkou na život s velmi dobrým refrénem. A člověk se v tom jistě najde, ať už si číslovku z refrénu změní na jakékoli číslo…Výborná písnička!

„Manipulace“ pak je jedna ze dvou nejslabších věcí desky a kdyby tu nebyla, vůbec nic se nestane…Nezáživný text i hudba v tomto případě opravdu mezi skvosty kolem nedělá dobrou vizitku..

Naopak „Blues starýho strejdy“ (dosaďte si Mucha),  je onou druhou vzpomínkou na život, tentokrát však čistě autobiografická a opravdu velmi povedená!

„Zas najednou“ je nejpohodovější písnička na desce a díky výbornému zvuky kytary a povedenému textu, bych jí doporučil jako antidepresivum. Možná i proto též patří do standardního playlistu kapely.

„Zkažený zuby“ bohužel opravdu na desce bejt neměly.. Celkem sem byl zvědavý, či Mucho připraví na závěr desky opět nějakou tu elektroniku, leč bohužel a místo toho tu máme tuhle hloupost, pardon, ale jinak to nejde nazvat…

Nicméně jedna hloupost a jedna slabší píseň nedělají z jinak výborné desky méněcenné dílo. Oproti mnohým jiným českým punk kapelám maj Plexis prostě svojí sílu a svoje charisma a touhle deskou si svoje výsostné postavení jen upevnili! Neklesli k nesmyslnému a lacinému nadávání na vše kolem, ani křičení nezajímavých a tisíckrát řečených frází, ale jedou si to svoje a to, čemu můžete prostě věřit! A hrajou to nejlépe ve své historii! Instrumentálně zde opravdu není co vytknout a dvojice Švec – Lébl předvádí naprosté mistrovství, podporované kvalitním zpěvem Mucha,  basová linka též není slabinou desky. Té se co do zvuku a instrumentu nedá opravdu vytknout nic a tohle CD zní přesně jak má taková deska znít! Nezbývá než si ho koupit za lidovou cenu 150,- a dát do přehrávače. Vohul to!

Lord.Alex


26.6.2011   Rubrika: Články   |   Komentářů: 5   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,8
jde to 1,8
 

Diskuse ke článku - Recenze: Plexis - Vohul to!

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
acid mouse
acid mouse - 5.12.2011 3:54

taky říkal jsem nic moc ale když jsem se zaposlouchal tak je to skvělá deska!

 
Šrája
Šrája - 16.7.2011 9:14

Mám to asi tak jako Karlos. Na první poslech nic moc, ale když si to člověk sjede znovu, dostane ho to.

 
Karlos
Karlos - 29.6.2011 17:17

Na první poslech se mi to moc nelíbilo, týden, dva to tu tak leželo ladem a teď jsem se do toho docela zaposlouchal a není to zlésmajlik - 5

 
Sanovak
Sanovak - 26.6.2011 23:42

Cd urcite koupim,sem zvedavej :-)

 
mrtvola ©
mrtvola © - 26.6.2011 22:52

Na to jsem moc zvědavý.