CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: Desort - Chyba v matrixu

RECENZE: Desort - Chyba v matrixuJakub „Cecek“ Tauber přidal do své stáje kapelu Desort, která u něj vydala své debutové EP. Ten dostal název Chyba v matrixu a toto je recenze na něj.

Na obalu si hoši z kapely zapózovali jako superhrdinové z nějakého marvelovského komiksu, což na zadní straně obalu dokonale shodili tím, že tam na šňůru nakreslili superhrdinské spodní prádlo. Jinak je ale booklet dost chudý, protože dále je zde jen seznam písní a foto kapely.

Na CD je 5 songů a pokud jste se vyhnuli bandzonové SPAMovací mánii této kapely, musím zde uvést, že se jedná o punk-rock, produkovaný třemi mladíky z Neratovic.

První je „rebelská“ píseň s názvem Moment. Tato klasická punk-rocková vymetačka desku pěkně rozjíždí a můžete pak volně navázat na další song. Ten se jmenuje Devadesátky a je o tom, že „je to jen punk-rock a nic víc.“

Více mě ale zaujala čtvrtá z pěti písní. Jmenuje se Zelená, ale kupodivu se nejedná o ódu na oblíbený alkoholický nápoj, ale o hezký holce, co chodí do fitka, má pěknou postavu a vše co k tomu patří, ale to vše kazí jedna taková „maličkost.“ Jmenovaná totiž „požírá obsah svojí nosní dutiny“ a mezi zubama jí pak prosvítá zelená.

Poslední song je o hledání bomby ve školní budově, nenávisti k ředitely a o podobných věcech kolem studentského života.

Celkově zní nahrávka dost syrově. Kapela nejspíš vynechala mastering (rozhodně to tak tedy vypadá), ale alespoň to zní více punkově. Jen by si kapela napříště mohla odpustit to SPAMování. Jinak si Desort své album celkově shrnuli sami, protože „je to jen punk-rock a nic víc.“

Interpret: Desort

Název: Chyba v matrixu

Vydavatelství: Cecek records

Počet stop: 5

Rok vydání: 2011


Šrája


19.7.2011   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 3
normálka 3
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Desort - Chyba v matrixu

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Sanovak
Sanovak - 24.7.2011 16:01

heh fakt jaksi taksi 2 :-)) hudebne sem uz nekde uplne jinde takze pro me o nicem..ale 15-ti lety buchty si na to zaparej asi dobre :-)

 
EmoPunker
EmoPunker - 23.7.2011 12:33

Mě osobně to teda přijde jak nějakej revival jaksi taksi či podobných sraček.

 
Zorro
Zorro - 19.7.2011 20:31

hale, na debut to zní fakt dost dobře, kluci smajlik - 5 musim chválit melodie, zvuk, taky tu apatičnost hlasu á la slobodka a pod, to mám v muzice rád smajlik - 5 Ale ty spamy na BZ byly fakt dězz bězz smajlik - 6