CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Pozvánka: STREET FEST open air

Pozvánka: STREET FEST open airDrazí přátelé,
Tímto zveme Vás všechny na 3. ročník alternativního, multižánrového DIY festivalu STREET FEST open air.

Festlival se koná už tradičně na fotbalovém hřišti ve Stavenici u Mohelnice nedaleko CHKO Litovelské pomoraví a to konkrétně 5.-6.srpna 2011 od 16:00. Pískovna vzdálená cca 1km nabízí možnost koupání. Na festivalu pro vás budou připraveny dvě scény. Na hlavní se představí kapely, převážně hc, punk, metal, crust, folk, punkrock. Ve stanové stage se rozezní drum and bass, jungle, tekkno atd. Dále se můžete těšit na čajovnu, výstavy, distra, pestrý výběr vegetariánského a veganského jídla, úžasnou a osvědčenou absinthovou limonádu, pivko značky Svijany a Kozel a mnoho dalšího. Na místě samozřejmě možnost stanování!!!

Vstupné bude na 1 den 200,- a na dva dny 300,-
Akce se těší každým rokem o něco větší přízni, tak sme se rozhodli zase o něco, aspoň dle našeho úsudku zkvalitnit line-up a to i o zahraniční kapely, jmenovitě FIRE AT WILL (www.myspace.com/fireatwillhxc) z Francie, kteří hrají moderní melodický hardcore ala Comeback kid a kapelu OFF THE HOOK(www.myspace.com/offthehookhc) z Berlína, která brázdí stejné vody jako kapely typu VERSE, HAVE HEART, MODERN LIFE IS WAR.

Jako hlavní hvězda festivalu vystoupí legenda CZ punku všem asi dobře známí N.V.Ú z Hradce Králové, o kterých se není třeba víc rozepisovat, snad jen to, že na to kolik roků tahle kapela stojí na pódiu, tak pořád neztrácí vůbec nic ze svýho nasazení… tím však výčet zdaleka nekončí...

THALIDOMIDE (bandzone.cz/thalidomide)z Prahy, kteří konečně vydali po x letech čekání první LP patří beze sporu k tomu nejlepšímu co CZ hardcore scéna nabízí a taky je pravdou, že na Moravu moc často nezavítají, takže pro fanoušky BLACK FLAG atd.povinnost. Dalším pojmem jsou MADCULT(badnzone.cz/madcult) ze Slovenska, kteří hodně obratně kombinují prvky metalcoru s hardcorem, mají na kontě vynikající EP a čerstvě taky klip. Mezi další vystupující patří MY FUNERAL(bandzone.cz/myfuneral), kteří letos vydávají novou nahrávku s názvem „Square“ a kapela se těší čím dál větší oblibě díky melodickýmu emocoru staré školy, který se v ČR moc nevidí..

Pořádající hardcore banda EMPTY HALL OF FAME (bandzone.cz/emptyhalloffame) bude letos na festivalu slavit 5 let existence a zárověn se loučit se stávajícím bubeníkem, takže bude určitě solidní párty. RAPSÖD(bandzone.cz/rapsod) z Jihlavy jedou svůj hc/trash s názorem už taky nějakou dobu a naživo tahle kapela získává ještě na síle..Další partou budou BARRICADE z Kroměříže, kteří si za ty roky co už objíždějí republiku udělali taky solidní jméno svým NY hardcorem, kterej se jim narozdíl od jiných dá věřit a vedlejší aktivity jako podpora GNWP kampaně atd.je jenom další pozitivum. Mezi další zástupce z trochu jiného soudku patří MY DEAD CAT z Brna (bandzone.cz/mydeadcat), kteří kombinují elektro s punkem a budou určitě oživení pro line-up. Pro příznivce pomalejších a temnějších rytmů ala ISIS,THEMA ELEVEN atd. tu budou TUMMO z Brna a prostějovská UNNA a spousta dalších kapel jako DISTANCE /oldschool hardcore/,  KOMPLIKACE/punk/, MY FAITH /punkrock/ , folker JINDRA HOLUBEC, THUNDERBLOOD/hc-metal/, M3, DISPIRÄTE, EASING DAZE, SKYDIVE... všechny kapely najdete na bandzone…

Jako hlavní hvězda BEAT UP STAGE vystoupí Ricky Saï Saï,  který stál u zrodu francouzské reggae/dancehall scény. Jeho první a nejznámější projekt Saï Saï, duo s parťákem Ramsesem Ookim, se dal oficiálně dohromady v roce 1985, kdy oběma bylo 15 let. V té době, očarováni jamajskou hudbou a její soundsystemovou kulturou, začali v Paříži stavět své první zvukové aparatury. A letos vystoupil například na MIGHTY SOUNDS!!

Co se týče spojů, je nejlepší dojet do Mohelnice vlakem a odtud se projít cca 3 km do Stavenic. V pátek samozřejmě jezdí i autobusy, některé linky přímo na místo..

Těšíme se a doufáme, že se podaří zachovat tolik specifickou přátelskou atmosféru, kterou se festivalu podařilo za tu krátkou existenci vybudovat. „Hardcore is more than music“

Line up hlavní scéně:
Pátek

17:00 Easing daze
18:00 Dispiräte
19:00 My Funeral
20:00 Distance
21:00 Thalidomide
22:00 NVÚ
23:00 My dead cat
00:00 M3
01:00 Komplikace

Sobota

12:00 Thunderblood
13:00 My Faith
14:00 Skydive
15:00 Jindra Holubec
16:00 Nakopalypsa
17:00 Barricade
18:00 Rapsöd
19:00 Empty hall of fame
20:00 Madcult /SVK/
21:00 Off the hook /GER/
22:00 Fire at will /FR/
23:00 Tummo
0:00 Unna

 

LINE UP BEAT STAGE
Pátek:
17:00 Intro - b2b djs
19:30 BTTU
21:00 Flea
22:30 Brogas feat mc Fremen
00:00 Va.czech feat mc Vaant
01:30 Z_by_nekk
03:00 Lalowski
04:30 Bart

Sobota:
15:00 Davek
Klubo
The Pipe
19:30 Diskopanker
20:30 Levheart Messiah
Mad Memba
23:30 Mr. Ricky
00:30 Devyb
02:00 Weap + Mylosh
03:30 Jimmy + Krtek

Karel


28.7.2011   Rubrika: Letní festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 0
- 0
 

Diskuse ke článku - Pozvánka: STREET FEST open air

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.