CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Recenze: Season Crack - Emoland

Recenze: Season Crack - EmolandKapela Season Crack vydala, za pomoci www.helpband.cz , v roce 2011 své debutové album s podivným obalem a názvem Emoland.

K obalu se nebudu dále vyjadřovat (ten posuďte sami), ale na desce mě ještě před poslechem zaujala jiná věc. Všechny písně byly nahrané už v roce 2009, ale vzhledem k tomu, že kapela podstoupila nějaké ty personální změny a že vydání desky není zrovna levná záležitost, se to dá pochopit.

No, tak teď k samotné hudbě: skoro dívčí kapela (kazí jim to jen bubeník), Season crack hraje něco jako pop/punk/rock. Na desce je 13 songů, z nichž mě nejvíce oslovily Přestaň blbnout, který je o dětecha jejich „úchylkách“ (jezení omítky,…) a dospělých a píseň s pořadovým číslem 9 a názvem Cesta na PCP (Psychiatrické centrum Praha), které je naopak o smrti.

Musím se ale přiznat, že zprvu mi nahrávka zrovna dvakrát nesedla. Jsou zde písně, bez kterých bych se zde snadno obešel. U písně Blbej textař se mi zase zdá, že kytarový úvod je přímo obšlehlý z písně Degenerace ze stejnojmeného alba kapely Hudba Praha. Jenže Season crack to měli nahrané už v r. 2009, takže že by to obšlehla Hudba Praha?

Po pár posleších jsem si ale desku docela oblíbil. Proto mě ani moc nepřekvapilo, že se kapela drží na cca vysoké pozici v soutěži Skutečná liga. Tímto držím kapele palce a přeju jí, aby si novým albem našla pár (tisíců) nových fanoušků.

Šrája


29.7.2011   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,3
jde to 2,3
 

Diskuse ke článku - Recenze: Season Crack - Emoland

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.