CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Pivní kůra v BierLandu & Lobotomia v Discentru

Pivní kůra v BeerLandu aneb Lobotomia v Discentru

Tak jsem zase po nějakém čase čistě ze zdravotních důvodů navštívil rodný BierLand a to rovnou po Bruntálu druhé nejstarší město Koruny české, stověžatou matičku Prahu. Pivní léčebnou kůru mi bohužel sociálka nezaplatí a musel jsem to táhnout ze své kapsy, nasrat, ale takový už je život a zdraví je přednější, - - - - že. Ono je vůbec lepší se na nějaký stát a jeho byrokratickou mašinérii nějak moc nespoléhat a raději se postarat sám o sebe.

Můj ozdravný pobyt v domovině se vzhledem k tomu, že se počítám mezi příznivce Velkopopovického Kozla, odehrával celkem jednoduše. Kromě několika výjimek jsem navštívil pouze místa, kde onen brutální nápoj dělnické třídy vyvěrá, prostě a jednoduše jsem zamířil přímo k pramenům. Program byl natolik nabitý, že jsem pro tentokrát nestihl oběhnout všechna má oblíbená místa Prahy magické, zato jsem však díky chrpákovi, Barce a malému Baltazarovi, objevil jedno nové, Parukářku. Parádní hospoda na vrcholu hory majestátně čnící nad Žižkovem, zdroj mocně pozitivní pivně-trávní energie, oáza pobíhajících jogging bláznů, psích smeček & rodičů s mrňaty, jež se zapadajícím sluncem pomalu mění svou tvář i návštěvníky. Psí smečky zůstávají, z temnot se však pomalu plouží underground, pro běžného občana vzhledem podivní týpci, štamgasti, kteří jsou onomu místu věrní i v dobách nejkrutější zimy (Parukářka je jen taková chajda bez izolace, která nemá ani dvojitě prosklené okna = v zimě totální Sibiř pro tvrďáky a otužilce). Nesnáším zelené ekofašouny, ale v jednom s nimi souhlasím, Zelení z Prahy 3 podporují to, aby Parukářka zůstala tak, jak je, což podporuji také.

No, když se totálně vytuhlí skutálíte z Parukářky dolů z kopce na tu správnou stranu, objevíte se zčista jasna před Discentrem. Hmm, to je takový squat nesquat, ale je dobře položený. V hlubinách nákladového nádraží, dostatečně vzdálený od potenciálně nasraného tradičního Pepy Nováka, kterého sere noční hluk a divní týpci v černém, co mají namlácené hřeby v bedně a hrají si na jakési anarcho-komunisty, nebo co a podobně.

A právě do Discentra jsem nakonec během svého pobytu v BeerLandu vyrazil. Když jsme tam s bandou dohasili, tak právě přijely hvězdy večera, punks postávali venku, chlastali pivo a psí samci se mezi sebou omrdávali. Jsem se dozvěděl, že to je normální, prý si tím dokazují své nadřazené postavení. No, nevím, člověk se pořád učí. Jestli je to tak, budu asi muset pozměnit svůj pohled na ten zvláštní bukviční svět. Asi není deviací, jak tvrdí Hájek z Hradu, ten militantně karnevalový homosexualismus, na který upozorňuje Bátora s Klausem, je prostě asi v přírodě normální. Jako, asi jo, no, ale to nezmění nic na tom, že mě v průvodu poskakující dědci s růžovou podprsenkou a tak neberou.

Vypadli jsme do ulic a našli jsme hospodu, kde se čepoval Kozel, načerpal jsem energii a vrátili jsme se do klubu. Právě začal koncert, platím vstupné, malují mi jakési X na ruku a pádím dovnitř. První kapela, CRIPPLEKORPS , mě moc nebere, zbytečně moc keců mezi songy, nějací těžcí komouši, docela bych jim přál malý výlet do komunistické totality. Hustě by čuměli a nechápali by, která bije. Pokud by je nesejmul fízl za jejich vzhled, rozbili jim hubu dělníci v hospodě za jejich komoušské názory. Přestávka, lidi se hrnou ven, jdu k baru. Ptám se týpka, co čepuje pivo, něco jako: "Ahoj, já su tady z webu punk.cz, můžu si udělat pár fotek? Ne lidi, ale místo, atmosféru a tak. "

"Jo, jasně," tlačí, pak se baví s dalším týpkem na baru a ten je zásadně proti. OK, nic, no, nechávám to být a tlačím pivo.

 

prasata1

Další kapela je hudebně mnohem lepší, dobrý námrd, SCHEISS BÖHMEN, zpěvák huláká české a německé texty, něco beru, něco ne, ale šlape to, prostě punk jak má být. Dobrá práce, docela mě zaujali, tato kapela stojí za pozornost. Ptám se zpěváka, jestli je mohu fotit, páč u baru mi to zakázali, nevadí mu to. Seru na týpka od baru, dělám pár fotek, poslouchám muziku, pohoda. Chlastám  lahváče, co tam prodávají, Braník, žádná sláva, ale jde to. 

 

 

Pauza, jdu za Marcem z  LOBOTOMIE, nesu čtyři vychlazené lahváče, které jsem koupil pro kapelu, pokládám je na stůl.

"Nechcou, abych tady fotil pro web punk.cz,  můžu fotit kapelu?" ptám se ho.

"Jasně, OK, no problem.

 

prasata2

Vracím se k baru a hlásím, že jsem se domluvil s kapelou a že na ně seru a fotím. Stojím před pódiem a vychutnávám parádní koncert, klub je napráskaný, hromada lidí, výborná atmosféra, starý dobrý hardcore. Nějaký babáč na mě vytahuje jakousi plastikovou kartu, že má prý akreditaci na focení od punk.cz. Neznám, sunu do ní, že jsem si oproti ní zaplatil lístek, jde pryč a už neopruzuje. Ještě se na to musím zeptat Kilčáka, co to jsou za čachry, řekl bych, že o něčem podobném vůbec neví.... Všichni vydělali. Vím, že pořadatelé akce nebyli v mínusu, a jsem přesvědčený o tom, že si týpci v klubu díky vypitému chlastu celkem slušně namastili kapsu. Navíc vůbec s takovou návštěvností nepočítali. Kolem půlnoci ještě kdesi rychle ve večerce u Vietnamců, nebo kde, koupili několik beden s Plzní, které pak za slušné prachy prodávali. Čistý kapitalismus, prostě byznys a tak, pohoda. S podobným přístupem nemám problém, obchod je obchod a na něm stojí vývoj lidské civilizace. Týpek z klubu, co to tam vedl, by si měl raději přestat hrát na drsného zmrda, který nechce propagaci klubu a propagaci kapel, ale zároveň chrochtá blahem, když prachy tečou..... Zkrátka by si měl udělat pořádek v bedně o tom, o co mu vlastně jde, a být důsledný v tom,  jakým způsobem  to prosazuje. OK, takový přístup bych bral.

 

Parádní kalba, doufám, že byli všichni spokojení. Já jo, až na tu zbytečnou buzeraci s focením. Ty vole, jako, to je fakt jak u blbých, jsem si připadal jako u nějakých malých děcek někde na pionýrském táboře za komunistického totáče. Ale jinak super akce.

 

lobot2

 

 

lobot3

 

mrtvola © pro punk.cz

 

 

DODATEK:

 

Kytarista z Cripplekorps mi napsal, že nikdo z muzikantů kapely není komunista a že jim vadí, když je tak nazývám. OK, možná jsem se mýlil, ale na některé věci, které mi tu dobu připomínají, jsem prostě alergický.

 

 

oi

 

 


20.8.2011   Rubrika: Články   |   Komentářů: 85   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,5
jde to 2,5
 

Diskuse ke článku - Pivní kůra v BierLandu & Lobotomia v Discentru

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-84
mrtvola ©
mrtvola © - 29.8.2011 19:10

chrpa: jasně, ale práší se tam, kde dělám. A někdy fakt hodně, což není dobré pro oči s čočkami. Navíc stejně musíš nosit černé brýle proti slunku, jinak takže to vyjde nastejno a jen mi to ještě komplikuje život, protože si je musíš večer vyrýpnout z bulvy a šoupnout do roztoku. Což bylo v rockových dobách, kdy jsem často pařil, velmi obtížné a někdy přímo neuskutečnitelné se všemi těmi následky, co to na druhý den přinášelo.

smajlik - 10 smajlik - 14

 
chrpa
chrpa - 28.8.2011 22:13

mrtvola ©: si je musíš nandat doma,tam se tak moc neprášísmajlik - 1


Medvěd: hoď sem přísahu z vojnysmajlik - 1

 
Medvěd
Medvěd - 28.8.2011 19:17

mrtvola ©: Á pan pravda na scéně!smajlik - 20

 
mrtvola ©
mrtvola © - 28.8.2011 14:02

Přísaha příslušníka SNB:

"Já, příslušník Sboru národní bezpečnosti, slavnostně přísahám věrnost své socialistické vlasti - Československé socialistické republice, dělnické třídě a všemu pracujícímu lidu vedenému Komunistickou stranou Československa.

Slibuji, že budu čestným, statečným a ukázněným příslušníkem Sboru národní bezpečnosti, že budu neochvějně bránit socialistické společenské a státní zřízení, zákonná práva občanů a veřejný pořádek.

Budu zdokonalovat svou politickou připravenost na základě marxismu-leninismu, úroveň svého všeobecného i odborného vzdělání a dbát o svou bezúhonnost. Přísně budu střežit státní a služební tajemství.Budu vždy rozhodně bojovat proti nepřátelům své socialistické vlasti, nepřátelům Svazu sovětských socialistických republik a ostatních spojeneckých socialistických zemí. Budu střežit přátelství a upevňovat spolupráci s lidem Svazu sovětských socialistických republik a ostatních spojeneckých zemí a bojový svazek s jejich ozbrojenými bezpečnostními sbory.

Vynaložím všechny své síly a schopnosti a jsem připraven nasadit i život v boji za zájmy Československé socialistické republiky a při plnění jejích imternacionálních závazků, v boji za vítězství míru a komunismu.

Tak přísahám!"

 
mrtvola ©
mrtvola © - 28.8.2011 13:28

Berny: smajlik - 10 já když je sundám, tak vidím taky úplné hovno smajlik - 14

 
mrtvola ©
mrtvola © - 28.8.2011 13:27

chrpa: dávám přednost brýlím, s čočkama jsem měl jen problémy. Navíc dělám v prostředí, kde je hodně prachu, takže to ani nejde.

 
Berny
Berny - 28.8.2011 13:24

já mám na pravým oku 3 dioptrie a na levým jednu, taky su slepej jak tágo

 
chrpa
chrpa - 28.8.2011 12:57

mrtvola ©: brejle sou k hovnu,nos čočkysmajlik - 1

 
mrtvola ©
mrtvola © - 28.8.2011 12:42

Berny: každý správný punker nosí brýle, já taky. Medvěd je výjimka, ten zase nemá zuby :-)))))

 
mrtvola ©
mrtvola © - 28.8.2011 12:40

chrpa: kdybych tam nebyl s klukem, dopadl bych stejně. Ale znáš to, přece jen zvítězil pocit rodičovské odpovědnosti smajlik - 10 smajlik - 14

 
Berny
Berny - 28.8.2011 10:39

Pohodasmajlik - 19 asi si změním ikonkusmajlik - 1 no nic, du zahulitsmajlik - 15

 
chrpa
chrpa - 28.8.2011 10:10

Berny: soráč pankáč kámosmajlik - 12

 
Berny
Berny - 28.8.2011 10:07

smajlik - 1no dobré, ženská nejsem, Berny je od mýho jména Bernard, jeb aby nevznikla mejlka, he!smajlik - 10

 
chrpa
chrpa - 27.8.2011 23:26

mrtvola ©: nech si ty hlody vo zdravotnim stavu,nebo se ti to splní...
jináč já se po vašem vodchodu z paruky zřídil jako zvířesmajlik - 17

 
mrtvola ©
mrtvola © - 27.8.2011 23:20

chrpa: tak to sorry, pár lidí tady osobně, nebo virtuálně znám, třeba šišu, u té bych se nespletl, ale kdo se má vyznat ve všech těch přezdívkách. Navíc mi už neslouží paměť a měkne mi mozek smajlik - 10 smajlik - 14

 
chrpa
chrpa - 27.8.2011 23:15

mrtvola ©: berny je myslim ženskásmajlik - 12

 
mrtvola ©
mrtvola © - 27.8.2011 23:13

chrpa: jasně, OK, nejde o žádné vyvyšování z mé strany, nebo co, jak tvrdí ten starý kokot Medvěd. Prostě si jen navzájem vysvětlujeme své pozice a to, proč jsme k nim dospěli. Nemám s tím problém a jak s bernym, tak s Karlosem bych si určitě v pohodě a bez problémů pokecal někde v klidu na Parukářce smajlik - 10

 
chrpa
chrpa - 27.8.2011 23:04

mrtvola ©: vždycky je to vo úhlu pohledu,takže chápu jak tebe,tak berny...

 
mrtvola ©
mrtvola © - 27.8.2011 23:00

chrpa: však jo, pohoda, každý to vidí jinak. Taky nikomu nenutím svůj názor, jen jsem se to pokusil vysvětlit. Toť vše.

 
chrpa
chrpa - 27.8.2011 22:54

nevim,prostě mne to moc netankuje a za hrdiny mám jiný vzory-třeba hasiče...

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-84