CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

DO ŘADY! open air v Bílině

DO ŘADY! open air v Bílině

Do řady! open air s G.B.H.

V sobotu 3. září 2011 se v Bílině v Letním amfiteátru Na Kyselce uskuteční první ročník festivalu Do řady! open air, který pořádá příspěvková organizace města Bíliny Kulturní centrum Kaskáda ve spolupráci s bílinskou punkovou legendou Do řady!, a který navazuje na úspěšný koncert k 20. letému výročí kapely Do řady! v roce 2007. Tyto narozeniny navštívilo téměř tisíc diváků, což je důvod k zopakování a také příležitost vytvořit v Bílině tradiční, pevně zakořeněnou akci.

Hlavní kapelou letošního festivalu jsou britští G.B.H., kteří v Bílině odehrají exkluzivní vystoupení v celé ČR. Kapela vznikla v Birminghamu v roce 1980, hned podepsali smlouvu s Clay Records, zaměřující se na punk a hardcore. Koncertně debutovali v roce 1981 s U.K. SUBS. První deskou bylo EP „Leather, Bristles, Studs And Acne“ (vydané v srpnu 1981). Těchto prvních osm skladeb G.B.H. se dostalo do Top 20 nezávislých hitparád a jejich debutové album „Leather, Bristles, No Survivors And Sick Boys ….“ (1982) obsahující mimo jiné jejich první EP slavilo celonárodní úspěch. Stejně tak jejich album „City Baby, Attacked By Rats“ (1982), působící přitažlivě svým drsným, hutným zvukem, svižným tempem a melodičností refrénů – „Slut“, „The Prayer Of A Realist“. Album „City Baby’s Regente“ (1983) již není tak křičící a násilnické. Skladby jako „Vietnamese Blues“ nebo „Diplomatic Imunity“ neobsahují tolik trashe, o to více je v nich inteligentní politické senzibility. Poté G.B.H. opouštějí svou mateřskou britskou firmu a podepisují smlouvu se značkou Rough Justice, pobočkou heavy metalové firmy Music For Nations. Kompilace „The Clay Years 1981 To 84“ (1984) zahrnuje EP, singly a LP. U firmy Jettisoundz se objevil také jejich výběr z videa G.B.H. Live At Victoria Hall, Hanley – snad nejlépe se prodávající titul této firmy. Již v roce 1984 se objevili poprvé v USA, během své existence absolvovali dost světových tour. Již léta jsou žádanou koncertní hvězdou, obzvláště v USA, kde vlna hardcore je inspirována jejich tvorbou.

G.B.H. nebudou jediným zahraničním hostem, dále z Německa přijedou DEL MOE. Zbytek festivalu vyplní zástupci české scény. Na dvou scénách postupně vystoupí kapely:  CHEEKY BASTARDS, LEGALIZACE, S.A.S., WHITWORTHŮV ZÁVIT, UŽ JSME DOMA, ČERTŮF PUNK, ZATREST, NAŠROT, NEŽFALEŠ, N.V.Ú., ZPUTNIK, APPLE JUICE, ZNOUZECTNOST, MAJKLŮV STRÝČEK, ŠANOV 1 a DO ŘADY!.

Na propagačních materiálech festivalu se zkraje objevily kapely Sham 69, Anti-nowhere League a Slobodná Europa. Tyto tři kapely na festivalu nevystoupí. Od skupiny Sham 69 odešel poslední původní člen a s bývalými členy této kapely založil nové Sham 69. Tímto vznikla situace, kdy na scéně budou působit dvě kapely se stejným názvem a stejným repertoárem. Složení, které mělo vystoupit v Bílině, by tak bylo právem označováno za revival. Slovenská Slobodná Europa zrušila účast z důvodu svatby jednoho z členů kapely a Anti-nowhere League byli zrušeni pořadatelem z důvodu odmítnutí letu z Londýna do Prahy s přestupem v Paříži. G.B.H., kteří projevili zájem na tomto festivalu vystoupit jako náhrada za předchozí dvě zahraniční kapely, jsou adekvátní náhradou.


První ročník open air festivalu rockenrollových kapel

Bílina, Letní amfiteátr Na Kyselce

Sobota 3. září 2011 od 12.00 hodin

Vstupné:

300 Kč v předprodeji v Informačním centru v Bílině

330 Kč v předprodeji v síti Ticketportal.cz

399 Kč na místě

www.bandzone.cz/dorady


23.8.2011   Rubrika: Články   |   Komentářů: 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - DO ŘADY! open air v Bílině

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
drvoštěp
drvoštěp - 4.9.2011 15:03

Byl jsem,slyšel viděl.Je mi 45 a okolo punku se motám 30let.Muzika dobrá G.B.H a Už jsme doma nejlepší.Škoda že UJD hráli hned na začátku.Pro ně a fanoušky by bylo lepší až tak okolo 18h,ale už se nedá nic dělat.Samotní punkeři-punk tu zdech!!!Samá předváděčka těžká komerce,na záchodě rychle převlíknout do civilu aby maminka nenadávala.Je mi smutno z toho co předváděli.A ani pořádný pogo nebylo vidět.Hošani a děvčata ,konečně je konec prázdnin a vy si to serete do školy.Protože to co předvádíte není punk ale mo'dní přehlídka!!!

 
...
... - 30.8.2011 18:13

NECHYSTÁTE SE TU NĚKDO NA TENHLE FEST? VYHRÁLA JSEM LÍSTEK, ALE VÍKEND STRÁVÍM PO ANGLII A JELIKOŽ NEZNÁM NIKOHO, KDO BY TAM JEL A NEMĚL PŘEDPRODEJ, DÁM HO PRVNÍMU, KDO SE TU OZVE:)
Jestli je nějaký zájemce, napiš mi svůj mail a pošlu ti kód pro vyzvednutí, ušetříš 4 kilča smajlik - 1
JInak ho po někom pošlu, ať ho tam někomu vrazí, kura sice jsou GBH stavěný pro kluby, ale stejnak mi to tak mrzí, že mi letos utečou...a vůbec sestava celýho festu je tam víc než dobrá, dejte sem pak někdo fotky plssmajlik - 1smajlik - 18smajlik - 18