CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Nová deska The Fialky - Kapitán77

Nová deska  The Fialky - Kapitán77 

Nová deska kapely The Fialky s názvem Kapitán 77 je na světě! Její distribuce začne sice až za týden, ale už nyní přicházejí Fialky s prvním singlem Gangy ze základy. Ten je vypuštěn jak jinak než tématicky v den začátku školy.


Kapitán77 je třetí řadová deska kapely, která vychází pod křídly labelu Papagájův hlasatel records. Novinka je nabita melodickým punkem77, s občasnými odkazy k power-popu a špinavému SKA. Deska je ve výsledku hudebně nejbarevnější a nejhravější z dosavadních nahrávek kapely, čemuž napomohla i řada hostů podílejících se na nahrávání. Kromě hudební stránky, která – jak kapela vždy sama uvádí – odkazuje na první vlnu punku z konce sedmdesátých let, jsou zde i pro Fialky typické texty. Ty jsou možná pro někoho jednoduché, ale rozhodně ne hloupé, navíc se tentokrát věnují více i vážnějším tématům. Většina písniček tak budou i na první poslech jasné hitovky.


Kromě třinácti novinek bude album obsahovat i dalších sedm bonusových písní, které kapela vydala jako singly minulý rok. Deska vyjde jak v klasické CD verzi v digipack obalu, tak pro fanoušky v limitované LP edici na průhledném žlutém vinylu s vloženým CD. Jak je již u Fialek zvykem, můžeme se také těšit na obsáhlý booklet, ve kterém bude mimo jiné i koláž z fotek, které Fialkám zasílali, po jejich výzvě na Facebooku, fanoušci.


Novou desku The Fialky pokřtí v druhé půlce září během trojice koncertů, které proběhnou v Brně(22.9.), Bratislavě(23.9.) a Praze(24.9.). Na druhých dvou koncertech je doprovodí příbramská punková stálice E!E. Na podporu nové desky Fialky vyráží na turné se spřátelenou ústeckou kapelou Houba, se kterou během dvanácti štací navštíví celou Českou republiku.


Ukázka z alba: http://www.youtube.com/watch?v=NPHq_1Hf-co

Info na: www.thefialky.cz, www.phr.cz

 

fialky2011


31.8.2011   Rubrika: Články   |   Komentářů: 7   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2
jde to 2

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Nová deska The Fialky - Kapitán77

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zorro
Zorro - 4.9.2011 9:28

Řek bych že jde spíš o konkrétní akci. Když hrajou na nějakym rockovym festu, tak se pogo nemusí setkat s kladnym ohlasem. Nevim kde to zažila Monča, ale před rokem na Mighty na ně lidi pařili jak diví :)

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 3.9.2011 20:09

Jo to máš pravdu, ale pokud se to Monče na koncertě Fialek stalo, tak to asi neni vina kapely to za A a za B to pravděpodobně neni pravidlo že?:=) Takovej trouba stejně tka muže jít na nějaký ortodoxní kapely.

 
Medvěd
Medvěd - 3.9.2011 17:17

Lord.Alex: tak špatně to určitě není,ale ruku na srdce.Když tě někdo začne tepat,že mu v kotli šlápneš omylem na nohu,tak to už je docela přehnaný a ty si řekneš,co tady takovej člověk může pohledávat a nejradši bys ho poslal na akci nějakýho jinýho typu :-)))))

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 3.9.2011 14:33

Mončo a to je nějak špatně, že chodí mladí (hlavně holky) ?:=) Mj.nevim, jak moc se věkově liší publikum Fialek a třeba NVU, E!E či SPS, spíše bych právě řekl, že na Fialky chodí starší než na zmíněné kapely..Asi proto, že náctileté ortodoxní punx to nebaví - zaplatpánbůh!!! Směšnej klučina na Valníku co vyřvával diskopogo a fuckoval tam kluyk a všechny co je poslouchali nakonec dostal přes tlamičku malililinko....Hlavně, že pak nejvíc pařil na Konflikt..

 
Medvěd
Medvěd - 3.9.2011 9:53

mončaa: smajlik - 1smajlik - 5

 
mončaa
mončaa - 3.9.2011 9:11

gangy ze základky super písnička:-)přijde mi jiná,snad vážnější....než starší písničky...
jen se mi zdá,že (nejen) na ně choděj čim dál víc mladší lidi,kterejm vadí,že jim v pogu šlápneš na nohu....

 
mončaa
mončaa - 3.9.2011 9:11

gangy ze základky super písnička:-)přijde mi jiná,snad vážnější....než starší písničky...
jen se mi zdá,že (nejen) na ně choděj čim dál víc mladší lidi,kterejm vadí,že jim v pogu šlápneš na nohu....