CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Recenze: ČAD - Ťažký kov

Recenze: ČAD - Ťažký kovSlovenští ČAD ničí naše ušní bubínky už pěknou řádku let.  Ke konci roku 2011 vydali už svou novou desku a ta byla zvěčněna i na vinylu. To je více než dobré rozhodnutí. Už jen kvůli té nádherné malbě na obalu, protože tohle by na CD působilo divně, ale takhle „ve velkém“ je to nádhera.

Deska začíná skladbou Červy. Hudebně je to řádný HC masakr a tím spíše musím ocenit to, že je slovům hodně dobře rozumět. Kapela sem navíc promítla svůj prapodivný černý humor a je vidět, že kapela se s roztomilými potvůrkami zrovna nekamarádí.

sme červy z podzemie

a všetko žereme

v rakvi aj s mrtvolou

chipsy i s kofolou

Takovýchto pecek nabízí Ťažký kov celkem 11 a je to perla vedle perly. Za zmínku stojí třeba Gulomet. Jedná se o klasický punkový námět, protože je o nenávisti ke zbraním a válce a text je naprosto dokonalý. Také tempo je hodně rychlé a jako u ostatních písní i tady se jedná o nekompromisní kytarovou řež.

Mezi další hitovky patří také Všetko je z Číny, o tom, že všechno je z Číny a nebo také píseň Král hovien. Kapela ČAD prostě umí napsat songy, které mají nějaký smysl a není to pouze to hospodské „víno, ženy, zpěv.“

Řeší se zde problémy, které problémy opravdu jsou a to se mi na desce hodně líbí. Vinyl má navíc hodně dobrý zvuk a hlavně ten obal…

Kapela sice doporučuje, aby se deska pouštěla na plné koule, ale moc bych to nepřeháněl, protože si chci poslechnout i další desku této kvalitní kapely.

http://bandzone.cz/cad/


čad

Šrája


6.1.2012   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,8
jde to 1,8
 

Diskuse ke článku - Recenze: ČAD - Ťažký kov

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.