CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

New York Night v Malostranské Besedě

New York Night v Malostranské Besedě

New York Night v Malostranské Besedě ve čtvrtek 12. ledna svede dohromady tři kapely které přinášejí silný odkaz na ”downtown” Manhattanskou hudební scénu konce 70tých a začátku 80tých let. Členové těchto kapel byli často k vidění na pódiích legendárních New Yorských klubů jako Danceteria, Max’s Kansas City nebo CBGBs. A přestože někteří z nich nepocházejí přímo z New Yorku, jejich duchovním domovem byla (a stále je) East Village. Jejich postoj byl (a stále je) “hipster-cool”, zatímco jejich muzika má nezaměnitelný “dirty downtown” sound. New York Junk i The Deadbeat Poets pravidelně vystupují v Lower East Sideských klubech, které jsou coby kamenem dohodil od jejich spirituálního domova - klubu CBGBs (nyní outlet s luxusní pánskou módou). Shoenfelt strávil v New Yorku několik let na konci 70tých a začátku 80tých let, předtím než se přestěhoval do Prahy. Se svou kapelou Southern Cross byl hostem kapel New York Junk a Deadbeat Poets na společném koncertu v klubu Bowery Electric v květnu 2011 a jejich spolupráce pokračuje i v roce 2012. Po společných lednových koncertech v Evropě (Praha, Drážďany, Berlín) mají na květen naplánované společné turné po východním pobřeží USA. Cestou se zastaví v New Yorku, Hobokenu, Philadelphii, Bostonu a Washingtonu DC. Čtvrteční večer v Malostranské Besedě bude jistě pozitivní a psychedelicky oduševnělý. Představí se tři kapely, jejichž hudba má s New Yorkem zvláštní intimní spojení i když každá vyjadřuje toto spojení vlastním jedinečným způsobem. 

New York Junk
Kapelu New York Junk tvoří dva hudebníci z New York City (kytarista a zpěvák Joe Sztabnik a bubeník Gary Barnett) a basistka Cynthia Ross, žijící v kanadském Torontu. Jejich tvorba je ovlivněna kapelami jako Velvet Underground, Iggy and the Stooges, Yardbirds, Dylan, počáteční Stones, John Lennon, Shangri-Las, Marianne Faithfull, Etta James, James Brown, Al Jolson, Frank Sinatra a Bobby Darin. Hudební časopis Sugarbuzz popsal jejich zvuk jako “dávku newyorskýho rock and rollu té nejlepších kvality, směs Heartbreakers, a Rolling Stones šmrncnutá špetkou Subway Train od Dolls a natažená do stříkačky s názvem NY Junk.” Cynthia hrála s legendární torontskou dívčí kapelou The B-Girls, založenou v roce 1977 Cynthií, Lucastoua a Rhondou Ross, společně s Xenií Splawinsky. The B-Girls odehráli svoje první koncerty ve vyhlášených klubech jako The Crash'n'Burn, David, The Edge nebo The Horseshoe. Holky brzy pochopily, že jejich hudbě (směs punku a dívčích pop skupin ze 60tých let) to bude nejvíc slušet v New Yorku. V roce 1978 přirozeně vpluly do elektrizující hudební scény tehdejší East Village (Cynthia to vzala osobně – zasnoubila se se Stivem Batorsem z Dead Boys). Rhondu a Lucastu zanedlouho nahradili zavedený manhattanský bubeník Marcy Saddy a kytarista Renee Schilhaba. B-girls začali pravidelně vystupovat v CBGB a Max's Kansas City na společných koncertech s The Cramps, Dead Boys a s B-52s. V roce 1979 jeli The B-Girls společné turné (London Calling) s The Clash. V roce 1983 se rozpadli.
Cynthiin dubem ovlivněný basový styl, spolu s pulsujícími bubny Garyho Barnetta činí z klasického newyorského punk rocku New York Junk taneční záležitost.
www.myspace.com/newyorkjunk 

The Deadbeat Poets 
Skupina The Deadbeat Poets byla založena v Youngstownu v Ohiu v létě 2006. Kapela je složená z ostřílených Ohijských veteránů: Frank Secich (Blue Ash, Club Wow, Stiv Bators Band), Terry Hartman (Backdoor Men, Napoleon In Rags, Terry & The Tornadoes), Pete Drivere (Infidels, Pretty Demons) a John Koury (Infidels, Slackjaw). Jejich debutové album (nahrané začátkem roku 2007 v Youngstownském Ampreon Recorder) je nyní k dispozici u Pop Detective Records v Americe a u Vivid Sound Records v Japonsku. Na tomto albu také hostují Bill "Cupid" Bartolin na kytaru a Chris Leonardi na klávesy a piano.
Můžete sedět a relaxovat, když vás The Deadbeat Poets vezmou na svou pouť časem. Vezmou-li vás na tak romantická místa jako jsou Beaverské vodopády (přes Mahoningtown), určitě neváhejte a jeďte. Budete cestovat na exotické pobřeží Clevelandu, vydáte se do hloubek Atlantického oceánu, dále do Toronta, navštívíte Genevu-On-The-Lake, New York, LA, Londýn, vzdálené kouty vesmíru, Paříž, Mt. Pilot, Beringovo moře, St. Paul a samozřejmě také Buffalo ve státě New York. Cestou potkáte pařící a sexem posedlé vetřelce v "The Truth About Flying Saucers". Vyslechnete si příběh legendárního Raye Robinsona, který se potuloval potemnělými okreskami západní Pensylvánie v "The Green Man". Setkáte se podivuhodnou romantikou horských mužů a s jejich vášněmi v "Ernest T" a budete cestovat společně se Stivem Batorsem, který kdysi terorizoval západní svět v "The Stiv Bators Ghost Tour". Zjistíte co mají společného Ernest Hemmingway, Gertrude Steinová a francouzské bidety v "Where Was I When I Needed Me?". Budete zdvihat číše a láhve s chlapci v "No Island Like The Mind, No Ship Like Beer" a zklamou vás gangsteři a zloději, protože "The Goody Wagon" nikdy nepřijede. Pokud inklinujete k lehkému psychedelickému vzrušení, pak "What Part Of Cognitive Dissonance Don't You Understand?" bude pravděpodobně váš šálek kávy. A jestli po tom všem zjistíte, že to nic nebylo ("It's Nothing"), zřejmě nakonec budete mít pocit ("A Funny Little Feeling") že jste si výlet s The Deadbeat Poets náramně užili.
http://www.myspace.com/deadbeatpoets 


https://www.facebook.com/events/272199436129577/



6.1.2012   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - New York Night v Malostranské Besedě

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.