CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Mentálně narušená moucha: ...Anebo nasrat na sebe?!

Mentálně narušená moucha ...Aneb nasrat na sebe?!

Co vám budu povídat. Jak jistě víte, tak se jedná o absolutně stoprocentní D.I.Y. punkovej počin, kterej mě osobně nezklamal, ale na druhou stranu mě taky moc "nenadchl" - ikdyž...

Nevím jak vám, ale mně se za rok 2011 trochu zdálo, že toho, co překvapilo, bylo tak nějak docela pomálu. Jasně, něco by se našlo, to netvrdím - viz třeba poslední deska od Plexis nebo Delikatesy z dílny Teplickejch Šanováků, popřípadě výborně odvedená práce brněnské Zeměžluče a i třeba album Jeskyně od mejch oblíbenejch Už jsme doma. Stejně si ale myslím, že rok 2010 byl takovej víc plodnější, a to například albem od slovenskejch Načo Názov - Fucking lies (který nemá dodnes pro mě chybu), ale to už je teď vlastně jedno. Teď bude řeč především o formaci, která nese název Mentálně narušená moucha, kterou, když jsem poprvé slyšel z cédéčka, tak mě hned pár vály docela dostala, a když mi Bukva za cenu poštovného poslal jejich první demo "Den chovu prasat", tak jsem cca měsíc skoro nic jinýho neposlouchal, páč takhle upřímně zahranej punk jsem dlouho neslyšel. Prostě žádný "vokecávačky" a všelijaký jiný kraviny a schovávačky, který jsou pro mnoho kapel tohodle a jemu podobnejch žánrů tak typický, až si kolikrát říkám, jak někdo, kdo to takhle s prominutím kurví, se může ještě honosit titulem "punková", či jinak příbuzná grupa. U Mouchy se tohodle nedočkáte!

Když už jsem tu zmínil demo "Den chovu prasat", kde jsou vlastně skladby, které najde i na albu "...Anebo nasrat na sebe?!" ,tak mně příjde, že ta prvotní nahrávka mi zní daleko lépe, než tato - nemohu si pomoci. Třeba skladba "Mlať nacistickou mrchu" mi na "Chovu prasat" příjde daleko tvrdší - nevím no. Ale zase vál "Bezmoc" je dle mě (můj osobní názor), to nejlepší, co se tu dá najít. Stejně tak i pecka "Potupa", nebo "EMO", která je od prvního dema v jistých pasážích rychlejší, což není určitě na škodu, páč na koncertě, kde třeba v pasáži, kde se zpívá: "S každým novým číslem Brava...," už to není forma "ploužáku", ale je to daleko rychlejší, čímž se tenhle vál dá propogovat celej, takže cajk! Co mi tady ale chybí, a to ať se na mě kluci nezloběj, tak je asi můj nejoblíbenější vál "Jožin", kterej tady notně postrádám. Ten bych chtěl třeba v nový verzi jako třeba jejich jeden z prvních songů "Komunisti" slyšet asi nejvíc. Pak je tady ještě "úlet" "Tomu říkáš kožba?", kterej není taky k zahození. Je docela festově slyšet, že kapela rok od roku solidně zraje - zkrátka je tam slyšet větší sehranost, která mi tam dříve sem tam chyběla.

Dál už ani nevím, co bych vám o týhle bandě kaličů a huličů ještě řekl. Prostě dobrej, přímočarej punk, kterej krom toho, že se všemožně angažuje a to například v pořádání všelijakejch benefitů třeba na podporu útulku Zelené Vendolí a podobně, má také na svědomí pět ročníků Jožka festu atd atd... Bylo by asi dobrý si toto CD sehnat, čímž nejen, že podpoříte kapelu, ale hlavně si poslechnete dobrou muziku, co má koule!

Punku zdar!

Medvěd!

 

Stránky kapely na Bandzone


11.1.2012   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,9
jde to 1,9
 

Diskuse ke článku - Mentálně narušená moucha: ...Anebo nasrat na sebe?!

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Bukva
Bukva - 13.1.2012 10:05

jen maly detail nazev alba je ...Anebo nasrat na sebe ?!

 
Evžen
Evžen - 12.1.2012 8:15

nic moc

 
Sanovak
Sanovak - 12.1.2012 3:33

Jedna z mala ceskejch kapel co msmajlik - 14ě baví,pravej syrovej punk.těším se na další jejich konzert a cdo koupimsmajlik - 10

 
hajkros
hajkros - 11.1.2012 21:21

taky vřele doporučuju je to skvělýsmajlik - 14 btw celý album je na bandzone ke stažení..........