CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Cirguz - Konec punku

Cirguz - Konec punku"The great artist of tomorrow will go underground." Marcel Duchamp

Neuvěřitelné se stalo skutečností, plníme si dílčí sny a vydáváme dvoupísničkový 7" SP vinyl "Konec punku". Kotouček o průměru 17cm obsahuje do týhle doby nevydaný skladby. První z nich se jmenuje "Konec punku", je nepokrytě inspirovaná příběhem románu Jaroslava Rudiše "Konec punku v Helsinkách" a druhá skladba nese název "Někdy se stává" o koloběhu každodenního života. Obě písničky byly nahrány během dvou listopadových dnů 2011 u pana Zbyňka Moravce a zmasterovány u pana Pedra Ledviny v AnalogoStudio. Původně jsme to zamejšleli jako CD bonus ke kompletní dosavadní diskografii ale příležitost se musí chytit za pačesy a i díky Pirates Press teď můžeme vlastnit 100ks černýho vinylu, opět v pure-do-it-yourself-hand-made produkci s malym příběhem ke každý nahrávce naší existence. Nový skladby, obsahující stejnou zápal pro věc a 77% punk jako v roce 2006, jsou vyryty do drážek a songy z demáčů, účastí na tribute kompilaci, splitu a songy z nahrávky "New school is no school" jsou vloženy k sedmipalci do igelitovýho obalu v podobě 2×CD-R. Víme, že se pro spoustu lidí stal vinyl módou stejně jako producírování se po módních molech klubů, pro nás je to však něco víc než aktuální směr. Vyřčenými slovy klasika: "Moderní trendy – tak to nás nebere."  

The Damned vydali první punk singl Velký Británie, Visací zámek vydal první punk singl v Československu. My sice nevydáváme první sedmipalec na Mělníku, ale máme z něj (a z nahrávky na něm) radost a doufáme že jí budete mít i vy! Konec punku?

V úterý večer si navíc budete moci poslechnout nějaký ty kecy v v radiu Streetculture. Pořad uvádí JirkaK, se kterým nás pojí letité přátelství a incidenty. Zcela jistě dojde na starý vraždy a ostudy, pospávání na hajzlu u Hanze, provokování průvodčího při cestě z Olomouce, bitka na louce v Horní Planý, hraní si na slepou bábu se zdviženýma pravýma rukama zákona a tak dále. Vše bude doprovázet hlas Pípy a Dědka a songy našich oblíbených kapel: Motörhead, Sex Pistols, Adolescents a mnoha, mnoha dalších. Krom toho nás čeká zběsilý a již tradiční víkend s kamarádama z kapely The Fialky, pátek 24.2. v Dobříši a sobota 25.2. na domácí půdě v Mělníce. Díky za pozornost.

Cirguz

www.cirguz.melnicek.cz


20.2.2012   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,3
PUNK 1,3
 

Diskuse ke článku - Cirguz - Konec punku

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.