CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Muerti - ...asi to má takhle bejt

Muerti - ...asi to má takhle bejt

Na tohle CD jsem se fakt těšil, to se přiznám. Kapelu z Jablonce Muerti tak nějak sleduju od jejího vzniku, kterej připadá na rok 2005, a musím říci, že je rok od roku lepší a lepší a její Oi!Punk se mi začíná čím dál tím víc líbit, tudíž pravidelně obstarávám jejich počiny.

Né jinak tomu bylo v posledním případě a dnes už mi v compu frčí ...asi to má takhle bejt, který se mi z toho dosavadního, co vydali, líbí asi nejvíc. Docela mě dostává perfektní propracovanost muziky, kde prakticky nemám, co bych chtěl kapele vytknout, nebo je za něco "zmrdat" :-)))) Né, teď si dělám prdel, ale je to prostě tak, že na týhle placce sedí všechno do nejmenšího detailu. No a tak jsem si votevřel jedenáctku Kozlíka a mrskám tuhle recenzi :-) Vím, že kluci jedou ale Svijany, což já moc nemusím, páč mě na nich vždycky sralo, že když jsem se po nich vykrosil, tak druhej den jsem měl vždycky v hubě jak v polepšovně - zkrátka je nejedu :-) Ale to je jedno, o tom jsem ani psát nechtěl :-) Zpět ke kapele. Banda okolo Veverčáka, Havranpírka a spol nám jako první do hlav nasype vál s názvem Agent 007, což je taková dobrá úvodní startovačka, které předesílá, že další vály rozhodně nuda nebudou. Já tenhle song přeskočím a vrhnu se hned na další, kterej se jmenuje stejně jako celá deska "...asi to má takhle bejt", a ten řadím mezi jednoho z favoritů na desce. Hlavně refrémy jsou vynikající!

Prostě: "Na fízly lopaty, krumpáče, hrábě." Není co řešit :-) "Máš chuť na pivo" je pecka, která tě taky solidně nakopne a právě orosený nesmí chybět v žádným případě! Nedá se svítit. "Jedeme dál" je taky hustej a hlavně zahranej pěkně od podlahy a tady je vidět, že když se něco dělá pořádně, je to ve výsledku znát! Jak říkám, tady nenajdeš slabej moment! A tak si i říkám, že tahle recenze nebude ani snad nějak extrémně dlouhá, páč bych se jen opakoval a to tím, co jsem za tu chvilku napsal vejš.

Asi pro mě nejlepší pecku na desce bych označil skladbu s pořadovým číslem sedm a to "Vítězství a prohry", která u mě jasně vede po prvním poslechnu. Zkrátka rychlá, svižná s dobrým textem - opět nemám co dodat! Ony vůbec ty texty jsou u týhle kapely v pohodě a to néjen na týhle desce. Je to jedna velká zábava na straně jedné a naopak, na straně druhé Muerti dokážou řešit i normální běžné problémy, s kterejma se v životě běžně potýkáme, a je to všechno tak, jak to má asi bejt.

Kdyby někdo tuhle desku chtěl sehnat, tak ať kontaktuje třeba Cecka a nebo si o ní napíše rovnou na adresu kapely. Však to znáte, nejste přece žádný blbci :-)))))

 

Adresa kapely:

www.bandzone.cz/muerti

 

Medvěd


6.3.2012   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 2   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,7
jde to 1,7
 

Diskuse ke článku - Muerti - ...asi to má takhle bejt

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Medvěd!
Medvěd! - 7.3.2012 10:06

Evžen: Když ono jim to všechno tak dobře šlape,že se nedá nic dělat...

 
Evžen
Evžen - 7.3.2012 9:50

Placka dobrá, recenze nic neříkající.