CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Recenze: Driák-Kam to saháš!

Recenze: Driák-Kam to saháš!Lánovští punk/rockeři Driák vydali letos v květnu svou druhou desku. Ta dostala název Kam to saháš! a vyšla pod hlavičkou vydavatelství Cecek records.

Přebal i booklet desky sice nevypadá bůhvíjak světově, ale to každý hned odpustí po zjištění, že veškeré tyto malůvky má na svědomí Štěpán Málek z legendárních punkových věrozvěstů N.V.Ú.

Pod obalem se skrývá kompilace 13-ti nových písní kapely, které překypují hospodským punkem. Až na pár vyjímek jsou všechny písně o chlastu (nebo alespoň o sexu) a hospodskou atmosféru tvrdí i akordeon, kterému je na desce věnován ne zrovna malý prostor.

Podle tohoto mustru jede už první song, který nese název Už tenkrát a jedná se vlastně o jakousi punkovou parafrázi na kabátovské Opilce v dějinách. Uslyšíte zde tedy o Janu Lucemburském, který by nikdy z poga neutíkal, o Žižkovy s kalichem,...

Texty si udržují dobrou a vtipnou úroveň a až na pár vyjímek (npř. vyložený srandasong Beranice) se jedná o pěkné punkové pecky.

Asi nejvíce mě zaujala píseň Jirka, která pojednává o věčně zlitém starostovi a také zmiňovaný otvírák Už tenkrát.

Kluci sice nenatočili vůbec nic světoborného a žánrybořícího, ale ani nic úplně strašného. Pokud máte rádi veselejší hospodský punk, je toto CD přímo pro vás. Pokud ne, je to pouze jedna ze stovek rybiček v českém punkovém rybníčku.

http://www.bandzone.cz/driak

Šrája


17.9.2012   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,2
PUNK 1,2
 

Diskuse ke článku - Recenze: Driák-Kam to saháš!

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
hajkros
hajkros - 17.9.2012 23:18

pecka!!!! doporučujusmajlik - 14