CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Recenze: Falešný obvinění - Memory

Recenze: Falešný obvinění - MemoryMladá tvrděpunková banda Falešný obvinění vydala u Cecek records svou třetí desku, která vyfasovala název Memory. Už název desky, který odkazuje na množící se mrtvé kolem kapely, napovídá, že album není žádná bezduchá juchanda, ale že tu jde o vážnější věci.

Na platně je celkem 13 songů, které startuje skladba Náš sen. Je sice pravda, že kapela už funguje cca deset let, ale přesto mi kluci přijdou pořád mladí na skladbu o tom, jak jejich kapela prošla vším možným i nemožným, ale pořád jde svou cestou, obráží pódia atd atd.

Vůbec textová stránka alba bude asi pranýřována, protože kapela zde občas působí až moc “pravdářsky,” což se nejvíce projevuje asi ve skladbě Elizabeth. Jinak jsou zde k nalezení klasické punkové náměty. To znamená, že uslyšíme o rádobysvobodě, ve které žijeme, o domácím násilí, likvidaci přírody, punku,...

Už ve zmiňovaném otvíráku se vykresluje hudební styl kapely. Ten je založen na tvrdých (místy až metalových) kytarách, rychlém tempu, kvalitní punkový ryk, který je navíc podporován ráznými gang-vokály. Ty se dostanou ke slovu hlavně při refrénech, které tvoří vždy vrchol písně.

Rozhodně se nám tu skrývá kapela s potenciálem, takže pokud máte rádi tvrdší punk, doporučuji k poslechu (už jen proto, že se zde mihnou také hosté z kapel Vision Days, Totální nasazení a věřte, nevěřte, ale v několika písních účinkují také muzikanti z legendárních Melody Makers Ondřeje Havelky.

http://www.bandzone.cz/fo

Ano, má to své mouchy, ale za 150,- to stojí.

Šrája


17.9.2012   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,1
jde to 2,1
 

Diskuse ke článku - Recenze: Falešný obvinění - Memory

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.