CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Recenze: RV-4 - Chladnokrevně

RV-4 - ChladnokrevněRV-4 je trochu nenápadná tvrděpunková kapelka z Benešova. Má za sebou pět desek, z nichž poslední byla vydána samonákladem v roce 2012 a nese název Chladnokrevně.

Kapela se do toho opře hned od úvodního songu, kterým se stal song Odepsanej. Píseň má fajn zvuk, kde je nejvíce místa pro zpěv, který je více než povedený. Zpěvák se totiž většinu času pohybuje na hranici mezi zpěvem a řevem a rozhodně nepůsobí nudně. Zbytek kapely už jen dotvrzuje atmosféru.

Po několikerém poslechu desky jsem si maximálně oblíbil píseň Hrdinové bez jména, protože tady opravdu vše sedí tak, jak má. Jedná se o protestsong proti ubližování slabším (konkrétně okrádání starých lidí), takže skladba má i nějaký ten smysl.

Ostatně, kapele se daří vyhýbat obvyklému textovému mustru Sex, drogy, rock ‘n’ roll a díky tomu, že ani hudebně se nejedná o nekonečně jednotvárnou hmotu, se deska řadí k tomu lepšímu, co se na tuzemském punk/rockovém kompostu urodilo. Kapele se musí navíc nechat i to, že se, na rozdíl od svých slavnějších kolegů, nepustila do mainstreamových vod a hraje pořád ten starý dobrý punk.

Co na tom, že texty občas působí trochu naivně? Písně mají smysl a pro milovníky punku, který rýpe do společenských nešvarů a poukazuje na věci, které by se neměli dít, se jedná o více než doporučený titul. Dobrá práce, kluci!

ŠRÁJA


6.10.2012   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,4
PUNK 1,4
 

Diskuse ke článku - Recenze: RV-4 - Chladnokrevně

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
kopkin
kopkin - 15.1.2013 9:15

Jsem zvědav no :) poslední deska byla celkem vklídu :) tak doufam že nesklamousmajlik - 14